PDA

View Full Version : پورتال نویسی

parva8890
چهارشنبه 26 آذر 1393, 20:36 عصر
با سلام خدمت دوستان.
من میخوام برای بار اول یک پورتال طراحی کنم و دات نیوکو اینا استفاده کنم ولی کلا اطلاعاتی در مورد دات نت نیوک هسته و پوسته پورتال و اینا ندارم میشه یک منبع کامل پورتال نویسی معرفی کنید تسلط کافی بر سی شارپ و ای اس پی دات نت و سی اس اس . جی کوئری دارم.

anvar
چهارشنبه 26 آذر 1393, 23:17 عصر
پورتال چه ربطی به دات نت نیوک داره؟

میتونی از کتاب زیر استفاده کنی
Building a Web 2.0 Portal with ASP.NET 3

یا

ASP.Net 2.0 Web Parts in Action

parva8890
چهارشنبه 26 آذر 1393, 23:38 عصر
منم نمیدونم ولی یه جایی که واسه کار آموزی میرم میگن باید از دات نت نیوک و ام وی سی و ای اس پی استفاده شه.توضیحی در این مورد ندارین؟؟دات نت نیوک که فقط واسه طراحییه؟

General-Xenon
پنج شنبه 27 آذر 1393, 00:04 صبح
منم نمیدونم ولی یه جایی که واسه کار آموزی میرم میگن باید از دات نت نیوک و ام وی سی و ای اس پی استفاده شه.توضیحی در این مورد ندارین؟؟دات نت نیوک که فقط واسه طراحییه؟

دات نت نیوک یک سایت (پرتال) طراحی شده هست .. فقط با عوض کردن قالب و اجزا تبدیل مبشه به نیاز مشتری که البته خیلی جاها نمی تونی اونیکه مب خوای رو درست کنی (انعطاف کم) . یعنی یه چیزی ساخته شده که بسته به نیاز مشتری نیست .

اما ASP.NET و MVC پایه طراحی و سایت سازی هستند . در اصل خود دات نت نیوک طراحی شده با همینهاست...
موفق باشی

parva8890
پنج شنبه 27 آذر 1393, 01:13 صبح
به نظرتون کدوم بهتره؟و آیا میشه این سه تا رو با هم به کار برد و آیا منبعی میشناسید واسه پورتال نویسی حرفه ای؟

anvar
پنج شنبه 27 آذر 1393, 19:10 عصر
پورتال نویسی در اصل هیچ ربطی به دات نیوک نداره!
دات نت نیوک یک CMS است که می تونی با توسعه ماژول های مورد نیاز خودت اون رو توسعه بدی و طبق نیاز خودت دربیاری - اما تعریف پورتال خیلی گسترده تره : به زبان ساده سایتی هست که هر کاربر بتونه محیط اون رو طبق سلیقه خودش مرتب کنه

حالا شما برای پورتال نویسی باید به خود ASP.Net تسلط داشته باشی که ظاهرا داری - در دو کتاب بالا عملا مشکلات و روش حل اونها در پورتال نویسی رو توضیح داده و کنترل های خاص (وب پارت ها) مورد استفاده در این سایت ها رو معرفی کرده

به جزء دو کتاب بالا منبعی در این زمینه وجود نداره