PDA

View Full Version : سوال: اجرا شدن برنامه روی همه ویندوز ها

windwalker
پنج شنبه 27 آذر 1393, 13:37 عصر
میخوام یه برنامه بنویسم که روی همه ویندوزا اجرا شه و ویندوز 8.1 و vs2013 من 64 بیت هستن آیا با استفاده از اینا برنامه روی ویندوز xp که 32 بیتی هستش اجرا میشه؟یا باید 32 بیتی شونو نصب کنم؟از کدوم .NetFramework باید استفاده کنم؟

حسین.کاظمی
پنج شنبه 27 آذر 1393, 14:35 عصر
سلام شما باید تو تنظیمات ویژوال استدیوت سی پیو برنامه ات را روی 32 بیتی بزاری با اینکار روی تمام سیستم عامل های 32 بیتی اجرا خواهد شد و در مورد دات نت فریم وروک هم با هر دات نتی که نوشتی باید همون ورژن رو بروی سیستم کلایت(مشتری) نصب بکنی مثلا اگه با ورژن 3.5 دانت نت برنامه ات رو نوشتی رو سیستم مشتری هم باید همین ورژن نصب بشه

موفق باشی

windwalker
پنج شنبه 27 آذر 1393, 17:20 عصر
4 به بالا ویندوز xp ساپورت نمیکنه
حالا با 4 کار کنم یا 3.5؟
yon.ir/UGUn

erfan_urchin
پنج شنبه 27 آذر 1393, 21:05 عصر
فرقی نداره هم با 3.5 میتونی بنویسی هم با 4
اما به نظرم بهتره با 3.5 بنویسی
چون من قبلا که xp نصب میکردم همراه ویندوز فریمورک 3.5 نصب میشد
یعنی کاربر معمولی که میخواد با برنامت کار کنه و اصلا تو عمرش اسم فریمورک رو هم نشنیده قطعا فریمورک 4 نصب نکرده روی سیستمش و از همون فریمورک 3.5 که همراه با نصب ویندوز روی کامپیوترش نصب شده استفاده میکنه
پس با 3.5 بنویس که خیالت راحت باشه رو سیستم کاربر برنامت کار میکنه

حسین.کاظمی
شنبه 29 آذر 1393, 08:38 صبح
منم بانظردوستوم موافقم ویندوزxpsp3دات. نت فریم ورک 3.5اتوماتیک نصب میکنه یااگه شکم داری نصبه یانه میتونی توستاپ ب نامه ات یزاری بدون اینکه مشتری متوجه بشه نصب بشه
موفق باشی

dele_ghamgin_2008
یک شنبه 30 آذر 1393, 20:25 عصر
نسخه نت فریم ورک 2 روی همه ویندوز ها اجزا میشه
ولی اگر برنامت به نسخه های بالاتر نیاز داره ، میتونی برای برنامت ستاپ بسازی که هنگام نصب برنامه توسط کاربر ، نت فریم ورک دلخواهتم همراهش نصب بشه . این ستاپ ساز داخل خود ویژوئل وجود دارد و میتونی از همین طریق بهش معرفی کنی که چه پیش نیازهایی رو همراهش نصب کنه.

Mori Bone
یک شنبه 30 آذر 1393, 21:07 عصر
سلام.
در مورد دات نت فرمورک، نميشه برای هر برنامه ای نظر داد که کدوم نسخه رو استفاده کنه چون عمومیت داره. شما امکانات برنامه رو بگو تا دوستان کمکتون کنند. یا تفاوت هاشون رو تو نت ببینید