PDA

View Full Version : مبتدی: چند تمرین برای آموزش مبتدی php

programm1
پنج شنبه 27 آذر 1393, 19:21 عصر
با سلام

من چند وقتی هست که زبان php رو شروع کردم و موارد مثل کار با فایل ، تابع، آرایه ، دستورات شرطی و حلقه و چند چیز مبتدی دیگر رو یاد گرفتم

دوستان که توی این زمینه کار میکنن میشه چندتا تمرین خوب (برای این که دستم راه بیوفته ) برام بزارن (بدون جواب باشه فقط سوال )

با تشکر از دوستان

rezaonline.net
پنج شنبه 27 آذر 1393, 20:05 عصر
یه کلاس دیتابیس بساز یه کلاس کش بوسیله فایل بنویس بعدش هم یه وبلاگ بساز :)

hsgpro
پنج شنبه 27 آذر 1393, 20:43 عصر
سلام
به نظر من حالا که اصول اولیه رو یاد گرفتید برای پیشرفت این کار ها خوبه:

کار با متد GET و POST.
کار با فایل ها و پوشه ها مانند ایجاد فایل، حذف فایل، تغییر نام، تغییر سطح دسترسی و...
کار با سند XML رو تمرین کن.
ارتباط با دیتابیس MySQL
آشنایی با اصول Regular Expression یا به اختصار RegEX

به نظرم همه تمرین های بالا هم می تونید همراه با ایجاد پروژه یه سایت کاربردی هم انجام بدین.من خودم طی مراحل ساختن سایت های دلخواه خودم کلی چیز که بلد نبودم یاد میگیرم.

سوداگر
پنج شنبه 27 آذر 1393, 21:27 عصر
با سلام

من چند وقتی هست که زبان php رو شروع کردم و موارد مثل کار با فایل ، تابع، آرایه ، دستورات شرطی و حلقه و چند چیز مبتدی دیگر رو یاد گرفتم

دوستان که توی این زمینه کار میکنن میشه چندتا تمرین خوب (برای این که دستم راه بیوفته ) برام بزارن (بدون جواب باشه فقط سوال )

با تشکر از دوستان

این مواردی که گفتید فقط بدرد محاسبه فیبوناچی و خرد کردن پول و تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و بالعکس و جدول سودوکو و بازی tic tac toe و کارهای الگوریتمی میخوره.

H:Shojaei
پنج شنبه 27 آذر 1393, 21:32 عصر
به نظر من کلا کلاس نویسی(شی گرایی) تمرین کنید حالا هرچی (مواردی که آقا رضا گفتن به نظرم خوبه و نمونه های دیگه هم زیاد میتونید انجام بدید مثلا کلاس نظر سنجی کلاس صفحه بندی مطالب کلاس لایک و کامنت کلاس اخبار سایت و...) واسه این میگم که تو این زمینه حرفه ای بشید که بعد ها هیچ مشکلی تو اینطور موارد اگر خواستید سی ام اس یا هر چیز اختصاصی واسه این که تو کار خودتون بنویسید نداشته باشید همه موارد ریز دیگه رو هم کنارش یاد میگیرید...
موفق باشید...