PDA

View Full Version : پاک کردن یک سطر از جدول

narges1986
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 18:24 عصر
سلام
توی این برنامه ای که می خوام بنویسم پایگاه داده یک فایل access هست در ضمن در محیط C# 2003 کار میکنم.
می خوام از طریق textbox یه اسم رو وارد کنم و با کلیک دکمه ی del اون سطری از جدول که شامل اون اسم مورد نظر بوده پاک بشه.
برای رویداد کلیک دکمه ی del هم این کد رو نوشتم
private void btnDel_Click(object sender, System.EventArgs e)
{
try
{
oleDbDataAdapter1.DeleteCommand.CommandText =
"DELETE FROM PList WHERE lastname = '" + txt_L.Text + "'";
oleDbDataAdapter1.UpdateCommand.ExecuteNonQuery();
}

catch ()
{
}

}

اون سطر پاک می شه ولی ترتیب شماره سطرها به هم می ریزه یعنی اگر اون شخص شماره 9 بود توی جدول حالا ترتیب سطرها می شه 8,10,11 .چه کار کنم که ترتیب سطرها خودشون مرتب بشه.
در ضمن شماره ی سطر ها مربوط می شه به فیلدی از نوع auto number .

bahram_222222
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 19:06 عصر
سلام شما برای چی می خواین ترتیب سطر ها درست بشه کسی بانک شما رو نمی بینه
می تونید تو c# یه کد بنویسید تعداد سطر ها رو بخونه بعد مرتب آنها رو نمایش بده اگه چیز دیگه
مد نظرتئنه رو بگید یا یا برای نمایش اونها می تونید از datareder تو دیتا گرید data grid تو 2003
یا gridview تو 2005 استفاده کنید ی که سطر به سطر می خونه خودتو ن شماره بدید بهش
یا ممکنه چیز دیگه ای مد نظر تون باشه لطفا بگید

narges1986
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 07:04 صبح
بانک اطلاعاتی من مربوط به لیست بیماران یک مطبه به همین دلیل یکی از فیلدهای جدول رو به شماره نوبت بیماران اختصاص دادم که همون طور که قبلاً هم گفتم از نوع auto number هست حالا می خوام هر بار که بیماری نوبتش رو کنسل می کنه رکوردهای این فیلد مرتب بشه و آخرین نوبت وارد شده یه واحد کم بشه.
لطف کنید اگر توضیحی در این مورد دارید مفصل باشه چون این اولین بار که از پایگاه داده استفاده می کنم .

daglararan
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 07:59 صبح
اگه بگردی تایپینگی هست بنام ساخت ردیف که یک نمونه جالب هم اونجا هست حتما اون مشکلتو حل میکنه