PDA

View Full Version : ذخیره تعداد مطلب قابل نمایش در صفحه تو سشن اشکال داره؟؟

H:Shojaei
شنبه 29 آذر 1393, 13:21 عصر
سلام...
سوالم فک کنم مسخرس...
ولی بنا به تجربه دیگران تو شکو تردیدم گفتم یه بار بپرسم خیالم راحت بشه...
تو خیلی خیلی خیلی از سایتا دیدم که میان تعداد مطلبی که قراره تو صفحه نمایش داده بشه رو داخل url ارسال میکنن اونم با چه مکافاتی !! (مثلا دیجی کالا) حالا به نظر شما مشکل داره همین مقدار رو تو یه سشن یا کوکی بذارین و تمام!؟ اگه اشکال نداره چرا خیلی سایتها دارن از این روش (ارسال و دریافت از url)استفاده میکنن؟؟!!

kabootar_y
شنبه 29 آذر 1393, 14:16 عصر
اگه اشکال نداره چرا خیلی سایتها دارن از این روش (ارسال و دریافت از url)استفاده میکنن؟؟!!

دوست عزیز من نمیدونم اشکال داره یا نه؟
ولی من تا حالا ندیدم کسی این کار رو بکنه. من هرچی فکر کردم اشکالی ندیدم.
ولی راه منطقی ترش فکر کنم این باشه که از قبل تعریف شده باشه. یعنی یه جایی توسط (مثلا مدیر مشخص شده باشه) در این صورت نه نیازی هست تو سشن باشه و نه توی آدرس

n0o0b_sina
شنبه 29 آذر 1393, 14:41 عصر
سلام
چیزی که به ذهنه من رسید: فرض کنید کاربر شما میخواد صفحه ی 2 رو ببینه خیلی راحت توی آدرس مینویسه http://test.test/page/2 مثلا ولی وقتی از session یا کوکی استفاده بشه باید بره صفحه ی اول از اونجا دوباره صفحه 2 رو انتخاب کنه
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

شنبه 29 آذر 1393, 14:49 عصر
سلام
چیزی که به ذهنه من رسید: فرض کنید کاربر شما میخواد صفحه ی 2 رو ببینه خیلی راحت توی آدرس مینویسه http://test.test/page/2 مثلا ولی وقتی از session یا کوکی استفاده بشه باید بره صفحه ی اول از اونجا دوباره صفحه 2 رو انتخاب کنه
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.
منظور بنده شماره صفحه نبود...
منظور تعداد مطلبی هست که باید تو هر صفحه قرار بگیره

شنبه 29 آذر 1393, 14:50 عصر
دوست عزیز من نمیدونم اشکال داره یا نه؟
ولی من تا حالا ندیدم کسی این کار رو بکنه. من هرچی فکر کردم اشکالی ندیدم.
ولی راه منطقی ترش فکر کنم این باشه که از قبل تعریف شده باشه. یعنی یه جایی توسط (مثلا مدیر مشخص شده باشه) در این صورت نه نیازی هست تو سشن باشه و نه توی آدرس
بحث پویا سازی این مطلب هست اینی که شما میگیر پیش فرض قرار داره...

kabootar_y
شنبه 29 آذر 1393, 15:35 عصر
با توجه به توضیحات شما اگر قصد دارید که بازدیدکننده نتواند تعداد مطالب در هر صفحه را تغییر دهد همان سشن می تواند خوب باشد اما اگر مهم نیست و بازدیدکننده اگر مایل بود بتواند تعداد را تغییر دهید میتوانید از آدرس استفاده کنید.
از نظر امنیت و سرعت هم به نظر من تفاوتی ندارند

شنبه 29 آذر 1393, 15:45 عصر
با توجه به توضیحات شما اگر قصد دارید که بازدیدکننده نتواند تعداد مطالب در هر صفحه را تغییر دهد همان سشن می تواند خوب باشد اما اگر مهم نیست و بازدیدکننده اگر مایل بود بتواند تعداد را تغییر دهید میتوانید از آدرس استفاده کنید.
از نظر امنیت و سرعت هم به نظر من تفاوتی ندارند
دوست عزیز سوال رو یه بار خوب بخونید...