PDA

View Full Version : ارور در net freamwork پروژم

bazikadeh
شنبه 29 آذر 1393, 23:08 عصر
پروزه ای که نوشتم با net 4.5 و ویژال 2013 بوده
کامل بالا میاد ولی توی فرم خریدم این رور را میدهد!!!!!!
126745

متن کاملش هم بخونید . (ضمیمه کردم)

winner1
دوشنبه 01 دی 1393, 10:17 صبح
با چی نوشته شده لینک ؟

Mani_rf
دوشنبه 01 دی 1393, 10:40 صبح
خودش داره میگه :

Input string was not in a correct format. at System.Number.StringToNumber(String str, NumberStyles options, NumberBuffer& number, NumberFormatInfo info, Boolean parseDecimal)
at System.Number.ParseInt32(String s, NumberStyles style, NumberFormatInfo info)
at System.Convert.ToInt32(String value)

شما جایی که داره خطا صادر میشه رو ببین که چه متدی داری صدا میزنی و این که چه محدودیت هایی داری که تشخیص داده فرمت مقداری ورودی صحیح نیست. این خطا معمولا در زمان استفاده از متد های کار روی رشته مثل Substring اتفاق می افته

bazikadeh
دوشنبه 01 دی 1393, 11:04 صبح
خوب چه مقداری جایگزین کنم ؟

محمد آشتیانی
دوشنبه 01 دی 1393, 11:48 صبح
سلام
دوست عزیز یکی از حالت هایی که ممکنه این خطا اتفاق بیفته اینه که شما مقدار یه TextBoxرو داری به Int32 تبدیل میکنی ولی TextBox خالیه

به تکه کد زیر دقت کن ، موقعی که تکست باکس خالی باشه و شما سعی کنی مقدارش رو به int32 تبدیل کنی ، این خطا اتفاق میفته
راهش اینه که مقدار تکست باکس رو برای خالی نبودن قبل از انجام تبدیل کنترل کنی

int n = Convert.ToInt32(textBox1.Text);

موفق باشید

bazikadeh
دوشنبه 01 دی 1393, 12:39 عصر
اقا دقیقا تو لود برنامه هچین ایرادی داشت ...
ممنونم آقای محمد حل شد
ولی یه ارور دیگه دارم روی ردیف دیتا گرید میزنم که جزیات فاکتور را ببینم ارور زیر را میده ولی ادامه میدم نمایش میده

126797

محمد آشتیانی
دوشنبه 01 دی 1393, 13:04 عصر
بنده که کد شما رو ندیدم ، اما به نظر میاد عملیاتی روی دیتاگریدت داری انجام میدی
اما برای مثال موقع فرم لود، ولی چون تو اون لحظه هنوز دیتاگرید پر نشده ، بنابراین هیچ ستون و ردیفی تو دیتاگرید وجود نداره و این خطا ظاهر میشه

میتونی کدی که توی فرم لود داری (کدی که باعث این خطا میشه) ، داخل یه بلوک Try .. Catch قرار بدی تا خطا رو بتونی مدیریت کنی

موفق باشید

bazikadeh
دوشنبه 01 دی 1393, 13:10 عصر
همه کار ها را که گفتین انجام دادم ولی نشد