PDA

View Full Version : read only بودن بانک

R_khaleghi
یک شنبه 30 آذر 1393, 17:16 عصر
سلام به همگی

برنامه ای به زبان سی شارپ و بانک اکسس نوشته ام. برنامه در ویژوال استادیو به درستی کار می کند.
ولی زبانی که توسط فایل نصبی بر روی سیستم خودم و دیگر سیستم ها نصب می کنم به دلیل read only بودن بانک امکان درج ، ویرایش و حذف وجود ندارد.
پیشنهادی برای حل این مشکل دارید؟

ممنون میشم راهنماییم کنین.
با تشکر از همگی

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 01 دی 1393, 10:47 صبح
اگه برنامه توی مسیرهای سیستمی ذخیره بشه همچین مشکلی بوجود میاد باید در مورد تغییر سطح دسترسی سرچ کنید(خود من خیلی تلاش کردم فایده ای نداشت!!!!!) در نهایت کاربرم رو مجبور می کنم رو یه درایو دیگه نصب کنه!!!:لبخند::لبخند:

محمد آشتیانی
دوشنبه 01 دی 1393, 11:28 صبح
سلام
شما باید موقع نصب به فولدری که دیتابیس داخلش هست ، با یوزر Everyone دسترسی Read\Write بدی
من خودم با نرم افزار InstallAware این کار رو انجام میدم و مشکلی هم نیست (با نرم افزارهای دیگه مثل InstallShield هم باید بشه)

موفق باشید

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 01 دی 1393, 11:59 صبح
سلام
شما باید موقع نصب به فولدری که دیتابیس داخلش هست ، با یوزر Everyone دسترسی Read\Write بدی
من خودم با نرم افزار InstallAware این کار رو انجام میدم و مشکلی هم نیست (با نرم افزارهای دیگه مثل InstallShield هم باید بشه)

موفق باشید

سلام میشه لطف کنید بگید چطوری با نرم افزار InstallAware دسترسی رو ست می کنید؟

محمد آشتیانی
دوشنبه 01 دی 1393, 12:29 عصر
سلام
طبق تصویر زیر ، بعد از اینکه فولدر نصب برنامه رو ساختید و فایلها رو به پروژه نصب کپی کردین ، از قسمت AccessControl که با شماره یک مشخص شده و با زدن دکمه New که با شماره 2 مشخص شده ، امکان این رو دارید که به فایل ها یا فولدر های پروژتون بعد از نصب دسترسی مورد نیاز رو بدید
همونطور که مشاهده میکنید ، توی تصویر دو فایل و یک فولدر براشون دسترسی Read\Write با یوزرEveryone تنظیم شده.

موفق باشید