PDA

View Full Version : نظر در مورد طراحیم لطفا همه یک نظری بدید ممنون؟؟؟؟

mohammadbazzi445
یک شنبه 30 آذر 1393, 23:52 عصر
سلام دوستان بلاخره بعد از مدتی کلنجار با خودم گفتم میخوام طراحیم یاد بگیرم بتونم طراح خوب بشم.این سایتی که من طراحی کردم فک کنم نزدیک به 4 ساعت یا 5 ساعت طول کشید.چنت سایت دیدم و ساده ترین سایت یعنی سایت دانشگاه صنعتی شریف انتخاب کردم.مثل خودش که عمرا نشد ولی در حد حدودهمون فقط صفحه اصلیشو طراحی کردم.لطفا از دوستان نگاه کنید نظر بدید برای شروع خوب بوده یا نه.اینم بگم یک چیز که یاد گرفتم اینه که تگ <div> خیلی مهمه اول باید صفحه بندی یاد بگیرم که من الان صفحه بندی کامل یاد گرفتم با این طراحی که کردم.البته میخوام همینو تا اخر انجام بدم برای تمرین برنامه نویسی پی اچ پی مشکل ندارم فقط مشکلم طراحی بود اونم که شروع کردم ببینم به کجا میرسم دوستان هر ایرادی داشتم بهم بگید تا بدونم روش کار کنم .ممنون بازم از دوستان
www.bazzimohammad.ir (http://www.bazzimohammad.ir)

saeed410
دوشنبه 01 دی 1393, 00:41 صبح
احسنت .خوبه. بیشتر تلاش کنی بهترم میشه.بله تگ div خیلی مهمه .سعی کن طراحی هات table less باشه. سعی کن واکنش گرا هم باشه که trend آینده روی واکنش گرایی تمرکز داره.

mohammadbazzi445
دوشنبه 01 دی 1393, 10:00 صبح
table less یعنی چی ؟ باشه ممنون

tooka123
دوشنبه 01 دی 1393, 11:34 صبح
سلام , یعنی از جدول استفاده نکنی
http://www.7learn.com/tutorials/html-template-tableless-layout-design

پیام حیاتی
دوشنبه 01 دی 1393, 12:21 عصر
طراحی به صورت جدول و div در حال حاضر با توجه به پیشرفت موتورهای جستجوگر تاثیری در تنظیمات سئو ندارد.لطفا اطلاعات خود را بروز کنید!

mohammadbazzi445
دوشنبه 01 دی 1393, 12:24 عصر
اوکی ممنون بنظرتون بیشتر رو چی تمرکز کنم؟

mohammadbazzi445
دوشنبه 01 دی 1393, 17:01 عصر
دوستان دیگه کسی نظز نداره؟؟؟

amir6268
دوشنبه 01 دی 1393, 17:08 عصر
روی HTML5 تمرکز کن ...
به عکسهات alt و titie بده ...
از id چند بار تو وبت استفاده کردی ... در حالیکه فقط یکبار باید استفاده کنی ... اگه زیاد باهاش کار داری به جای آی دی از class استفاده کن ...
کد hr نیازی به سمی کالن در آخرش نداره ولی شما چند بار استفاده کردی ...

و ...

mohammadbazzi445
دوشنبه 01 دی 1393, 17:50 عصر
نه من با کلاس کار کردم ای دی فقط اسم هر تگو گذاشتم.بابات اچ ار ممنون عکسام alt titile بدم قشنگ میشن اچ تی ام ال 5 کار نکردم ولی یاد میگیرم ممنون

tamafi6
دوشنبه 01 دی 1393, 18:36 عصر
عزیزچندمدت هست درکارطراحی هستی واین نمونه چندمین کارشماهست؟

mohammadbazzi445
دوشنبه 01 دی 1393, 23:20 عصر
سلام این نمونه اولم تو طراحی و طراحی حدودا یک 10 روزی هست شروع کردم..راستی اسلاید شو گذاشتم ببنید سایتو اپدیتش کردم ببنید نظرتون چیه
www.bazzimohammad.ir

ashkufaraz
دوشنبه 01 دی 1393, 23:57 عصر
به مطلب RESPONSIVE بودن هم توجه کن
و همچنین یه BASE سایز برای صفحه انتخاب کن که روی تمامی RESOLATION ها جواب بده مثلا 600در800 هرچند خیلی کم این RESOLATION را دارند و کار از محکم کاری عیب نمی کنه:)

mohammadbazzi445
سه شنبه 02 دی 1393, 00:01 صبح
RESPONSIVE یعنی چی؟
چشم ریزولیشن یادمن رفت ممنون

white tower
سه شنبه 02 دی 1393, 09:45 صبح
اول اصول کار رو یاد بگیر بعد برو دنبال ریسپانسیو کردن صفحه.ظاهرا هنوز css یاد نگرفتی.سریع یاد گرفتن مهم نیست خوب و درست یاد بگیر.

تگ link رو داخل تگ head بذارید.تگ style رو بیرون تگ های صفحه بذار.که بعدا هم بتونی راحت بهشون دسترسی داشته باشی و ادیت کنی.
خیلی ارور داره.تگ marquee مال زمان دایناسورهاست. خیلی کار داره.ظاهر هم که نداره یا تناسب رنگ.سند شما html5 نیست پس باید تو تگ های script خصیصه type رو ذکر کنید.
تعجب می کنم که همه تایید هم می کنن.
شما تازه اول راهی . تلاش بیشتر و بیشتر. هر کار می کنی درست انجام بده.
126824

table less بودن حرفهای چند سال پیشه.هر جا که لازمه از table استفاده کن.اساس کار رو table نذار.اسکلت صفحه ات table نباشه.ولی توی قسمتهای دیگه اش می تونی استفاده کنی

mohammadbazzi445
سه شنبه 02 دی 1393, 10:30 صبح
درسته ممنون پس خیلی مشکل داره باشه نکاتی که گفتید انجام میدم

mohammadbazzi445
سه شنبه 02 دی 1393, 11:24 صبح
پس از table less استفاده کنم بهتره ؟

ABZiko
سه شنبه 02 دی 1393, 14:52 عصر
از نحوه چیدمانتون خیلی خوشم اومد، بقیه موارد هم که دوستان گفتن،فقط به نظرم فونتتون رو عوض کنید (حال یا از یکان یا Segoe UI) استفاده کنید، به نظرم بهتره، یک مورد دیگه هم که بهتره بهتون بگم اینه که از Marquee استفاده نکنید، یکم جالب نمی شه، در عوض از اسلاید ها متنی استفاده کنید، منو تون هم جای کار زیاد داره، برای پس زمینه هم یک pattern باشه و از رنگ های دیگه (مثل آبی یا ...) فکر کنم بهتر باشه، در کل برای اولین کار خیلی خوب شده، امیدوارم که هر روز پیشرفت کنید!:تشویق:

mohammadbazzi445
سه شنبه 02 دی 1393, 16:39 عصر
ممنون پس تگ marquee بندازم دور حالا اسلاید ها متنی یعنی چی مثل marquee هستند؟