PDA

View Full Version : تجمیع چند فیلد در یک ستون

mortezahbh
دوشنبه 01 دی 1393, 13:11 عصر
تجمیع چند فیلد در یک ستون

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز :قلب:

بنده یک کوئری نوشتم که خروجی زیر رو داره :

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=126753&d=1419148999

ولی درواقع من اینو نمیخوام، من میخوام هر دانشجو یک سطر داشته باشه و در قسمت آخر یعنی "بدهی" عنوان بدهی هر سطر نوشته بشه، Group by هم انجام دادم ولی چون مقادیر بدهی با هم متفاوت هستند همین خروجی رو دارم.

یعنی بصورت زیر :

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=126755&d=1419149542

ممنون میشم راهنمایی کنید

باتشکر

میرفندرسکی
سه شنبه 02 دی 1393, 19:54 عصر
باسلام شما می توانید با ایجاد یک جدول کمکی و ساخت فرم از کوئری اولی که ساختید این کار را انجام دهید. در فرم مورد ایجاد شده برنامه نویسی نمایید و اطلاعات هر دانشجورا بعد از جمع بندی به جدول کمکی که ساختید با اپندکوئری ، اپند نموده و گزارش نهایی را از روی جدول کمکی بسازید.

mohammadsaleh
چهارشنبه 03 دی 1393, 16:29 عصر
پرسش UNION بسازيد

mortezahbh
چهارشنبه 03 دی 1393, 20:19 عصر
خیلی ممنون از پاسخ دو دوست گرامی و محترم

ببینید من این گزارش رو با استفاده از یک کوئری از دو جدول فراخوانی میکنم

این هم کوئری :

SELECT students.FName,students.LName,students.father,stud ents.stunum,students.mobile,
students.National_Num,students.FieldofStudy,studen ts.years,students.Semester,students.Status,
Debts.title
FROM students LEFT JOIN Debts on students.ID = Debts.student_id
where Debts.status ='پرداخت نشده' and Debts.title = 'شهریه ثابت' or Debts.title = '15% حق نظارت' or Debts.title = 'بیمه' or Debts.title = 'سرانه فرهنگی'
group by students.FName,students.LName,students.father,stud ents.stunum,students.mobile,students.National_Num, students.FieldofStudy,students.years,students.Seme ster,students.Status,Debts.title

از توضیحاتی که زحمت کشیدید و دادید چیزی متوجه نشدم ، اگر امکانش هست روی این کوئری توضیح بدید

و اگر هم راه غیر از این داره ممنون میشم راهنمایی کنید

باتشکر و سپاس فراوان

mohammadsaleh
جمعه 05 دی 1393, 16:28 عصر
سلام در ادامه كدهايي كه نوشتي بنويس

UNION SELECT .......(نام فيلدهاي متناظر)
FROM (نام جدول ديگر);

mortezahbh
جمعه 05 دی 1393, 18:51 عصر
سلام در ادامه كدهايي كه نوشتي بنويس

UNION SELECT .......(نام فيلدهاي متناظر)
FROM (نام جدول ديگر);

دوست عزیز فکر میکنم شما درخواست منو متوجه نشدید

من با کوئری بالا خروجی که نیاز دارم رو میگیرم فقط میخوام ستون آخر که فیلد های متفاوتی داره کنار هم داخل یک ستون قرار بده همونطور که در پست اول بصورتی تصویری نمایش دادم

با تشکر

mohammadsaleh
شنبه 06 دی 1393, 14:35 عصر
يه نمونه با چند ركورد اپلود كن.

mortezahbh
شنبه 06 دی 1393, 16:44 عصر
يه نمونه با چند ركورد اپلود كن.
منظورتون رو متوجه نمیشم

شما میخواین من براتون جدولم رو آپ کنم؟؟؟

دوست عزیز؟ راه حل اینکه من بتونم چند رکورد رو داخل یک ستون بصورت پشت سرهم داشته باشم چیه؟؟؟ اگه اینو به من بگید مشکلم حله هاااااا

بازم مممنون:قلب:

mortezahbh
یک شنبه 07 دی 1393, 16:00 عصر
لطفا اگه کسی دیگه از دوستان هم نظری داره بفرمایید:افسرده:

mohammadsaleh
یک شنبه 07 دی 1393, 18:31 عصر
دوست عزيز من فكر مي كنم شما سئوالتون رو درست مطرح نمي كنيد.
منظور از عبارت راه حل اینکه من بتونم چند رکورد رو داخل یک ستون بصورت پشت سرهم يعني چه
خوب ركوردها در ستونها ميايند و پشت سرهم. اگر مي خواهيد چند فيلد يك ركورد را در يك ستون بياريد كه مشخصه در كويري با يك اسم جديد اينكار رو مي كنيد

mortezahbh
یک شنبه 07 دی 1393, 21:25 عصر
دوست عزيز من فكر مي كنم شما سئوالتون رو درست مطرح نمي كنيد.
منظور از عبارت راه حل اینکه من بتونم چند رکورد رو داخل یک ستون بصورت پشت سرهم يعني چه
خوب ركوردها در ستونها ميايند و پشت سرهم. اگر مي خواهيد چند فيلد يك ركورد را در يك ستون بياريد كه مشخصه در كويري با يك اسم جديد اينكار رو مي كنيد

بنده عذرخواهی میکنم که منظورم رو نتونستم برسونم:ناراحت:

بله درست گفتید
چند فيلد يك ركورد رو در يك ستون میخوام نشون بدم ، اگه به تصاویر پست اول هم نگاه کنید با تصویر نشون دادم که چی میخوام

درحال حاضر من خروجی تصویر اول رو دارم و میخوام با یک دستور خروجی تصویر دوم رو داشته باشم

حالا اگه همین موردی که فرمودید خروجی مورد نظر رو میده

روش کار اون رو بفرمایید واقعا ممنون میشم

با سپاس:قلب:

m.roustaei
دوشنبه 08 دی 1393, 12:49 عصر
دوست عزیز سلام
به نظر من بهتره از طریق query که نوشتید یک جدول کمکی بسازید. بعد اون جدول رو توی vba باز کنید و داخل یک حلقه، رکورد ها رو یکی یکی خونده و مقدار فیلد هایی که می دونید به ازای هر رکورد یک دانشجو چند مقدار دارند (مانند فیلد status در Query شما) را با استفاده از یک متغیر کنار هم قرار بدید. در نهایت مقادیر بدست اومده رو در جدول اصلی Insert کنید.
اگه بتونین فایلتون رو در اینجا قرار بدین می تونم بیشتر کمکتون کنم. البته نیازی نیست توی فایلتون اطلاعات زیادی باشه.

mortezahbh
دوشنبه 08 دی 1393, 21:21 عصر
دوست عزیز سلام
به نظر من بهتره از طریق query که نوشتید یک جدول کمکی بسازید. بعد اون جدول رو توی vba باز کنید و داخل یک حلقه، رکورد ها رو یکی یکی خونده و مقدار فیلد هایی که می دونید به ازای هر رکورد یک دانشجو چند مقدار دارند (مانند فیلد status در Query شما) را با استفاده از یک متغیر کنار هم قرار بدید. در نهایت مقادیر بدست اومده رو در جدول اصلی Insert کنید.
اگه بتونین فایلتون رو در اینجا قرار بدین می تونم بیشتر کمکتون کنم. البته نیازی نیست توی فایلتون اطلاعات زیادی باشه.

خیلی ممنون از راهنماییتون :لبخندساده:
من برنامه رو به زبان دلفی می نویسم، فکر میکنم این روشی که شما فرمودید خیلی زمانبره اینطور نیست؟؟؟

اینم فایل دیتابیس بنده

127004

mortezahbh
چهارشنبه 10 دی 1393, 13:49 عصر
دوستان لطفا راهنمایی کنید

زیاد وقت ندارم:گریه:

ممنون:قلب:

mortezahbh
شنبه 13 دی 1393, 17:56 عصر
کسی نبود جواب بده ؟

alirezabahrami
شنبه 13 دی 1393, 21:17 عصر
تجمیع چند فیلد در یک ستون

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز :قلب:

بنده یک کوئری نوشتم که خروجی زیر رو داره :

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=126753&d=1419148999

ولی درواقع من اینو نمیخوام، من میخوام هر دانشجو یک سطر داشته باشه و در قسمت آخر یعنی "بدهی" عنوان بدهی هر سطر نوشته بشه، Group by هم انجام دادم ولی چون مقادیر بدهی با هم متفاوت هستند همین خروجی رو دارم.

یعنی بصورت زیر :

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=126755&d=1419149542

ممنون میشم راهنمایی کنید

باتشکر

سلام
برای انجام اینکارنیاز به ساخت یک ماژول می باشد
نمونه را بررسی کن !
کوئری 1و ماژول مربوطه را ملاحظه فرما
یا علی

mortezahbh
یک شنبه 14 دی 1393, 20:35 عصر
سلام
برای انجام اینکارنیاز به ساخت یک ماژول می باشد
نمونه را بررسی کن !
کوئری 1و ماژول مربوطه را ملاحظه فرما
یا علی
ممنون دوست من

من برنامم رو توی دلفی نوشتم و فقط دیتابیسم اکسس است، آیا این روش شما جواب میده؟؟؟

alirezabahrami
یک شنبه 14 دی 1393, 23:49 عصر
ممنون دوست من

من برنامم رو توی دلفی نوشتم و فقط دیتابیسم اکسس است، آیا این روش شما جواب میده؟؟؟
سلام
شما میخواهید کوئری درست اجرا شود و درهنگام اجرای کوئری از محیط دلفی با فانکشن تهیه شده در قسمت ماژول دیتابیس کاری ندارید ؛ به عبارتی قرار نیست کدهای وی بی این فانکشن را به کدهای قابل استفاده درمحیط دلفی تبدیل کنید و میتوانید این کدها را عیناً در قسمت ماژول دیتابیست استفاده کنید.
یا علی

mortezahbh
دوشنبه 15 دی 1393, 09:39 صبح
خیلی ممنون از لطف شما دوست عزیز

فک میکنم مشکلم حل شدس دیگه فقط من کوئری که شما نوشتید رو توی دلفی که اجرا میکنم، تابع داخل Module1 رو نمیشناسه و اخطار میده

Undefined function 'fAppendDogNames' in expression.
اگه ممکنه بفرمایید که چطوری این تابع رو بهش بشناسونم

خیلی خیلی ممنون :قلب::قلب::قلب::قلب:

mortezahbh
سه شنبه 16 دی 1393, 20:07 عصر
سلام
شما میخواهید کوئری درست اجرا شود و درهنگام اجرای کوئری از محیط دلفی با فانکشن تهیه شده در قسمت ماژول دیتابیس کاری ندارید ؛ به عبارتی قرار نیست کدهای وی بی این فانکشن را به کدهای قابل استفاده درمحیط دلفی تبدیل کنید و میتوانید این کدها را عیناً در قسمت ماژول دیتابیست استفاده کنید.
یا علی

دوست من

میشه تابعی که داخل اکسس تعریف کردید رو در دلفی تعریف کرد؟؟؟

alirezabahrami
سه شنبه 16 دی 1393, 20:37 عصر
دوست من

میشه تابعی که داخل اکسس تعریف کردید رو در دلفی تعریف کرد؟؟؟
سلام
برای شدنش میشه اما به زبان دلفی که متأسفانه بنده به این زبان به هیچ وجه آشنائی ندارم .
در محیط اکسس برای فراخوانی یک تابع از یک دیتابیس دیگر از قسمت منوی tools و انتخاب پنجره reference و از آنجا انتخاب دیتابیس مربوطه میتوان یک تابع تعریف شده در آن دیتابیس را فراخوانی کرد ؛ نمیدانم درمحیط دلفی اینکار رامیتوان عملی کرد یانه ؟ البته در هرحال کدها باید به زبان دلفی تغییر پیداکند .
راستی چرا این موضوع را درتالار دلفی مطرح نمی کنی ؟ ! شاید در آنجا بهتر بتوانند راهنمائیت کنند .
همین تابعی را که بنده تعریف کردم در آنجا ارائه کن شاید دوستان در آنجا آن را تبدیل به کدهای قابل استفاده در محیط دلفی بکنند.
یا علی