PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده از pictureBox

partovinia
دوشنبه 01 دی 1393, 17:03 عصر
سلام. من برنامه ای نوشتم که می خوام در اون از PictureBox استفاده کنم ,ولی متاسفانه در هنگام انتخاب تصویر با این کادر که این پیغام رو داره رو به رو می شم لطفا راهنماییم کنید که چه طور این مسئله رو برطرف کنم....
Error Invoking 'Choose Image ...' Detaile:ResX File Value Line 123
position 5 can not be Parsed

systam
دوشنبه 01 دی 1393, 17:47 عصر
کد های استفاده شده رو محبت کنید

partovinia
سه شنبه 02 دی 1393, 07:48 صبح
کد .ننوشتم فقط می خوام تو یه pictureBox یک تصویر با فرمت jpg بگذارم...ولی نمیشه چون با این این کادر رو به رو می شم...

systam
سه شنبه 02 دی 1393, 09:04 صبح
سلام
سالروز شهادت امام مهربانی ها شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا (ع) رو تسلیت میگویم

برای سوالتون 2 راه بیشتر برا پر کردن عکس نداری
1 - کد نویسی
2 - به صورتی دستی از طریق propertis
اگه شما از طریق شماره 2 مشکل داری امکانش هست که خود برنامه ویزال مشکل داشته باشه پاکش کنیدو دوباره نصب کنید
برنامه روی روی سیستمه دیگری هم تستش کنید
اگه کد نویسی کد استفاده شده رو بزارید تا درباره ش نظر داده بشه

موفق باشید
یا علی

partovinia
سه شنبه 02 دی 1393, 11:10 صبح
سلام .ممنون از شما , حقیقتش من از راه دوم استفاده کردم و زمانی که یه تصویر انتخاب می کنم و اون رو حذف می کنم این مشکل به وجود میاد ...در فایل( ResX) ولی متاسفانه اصلا نمی دونم چی کار کنم ....مجبور شدم دوباره پروژم رو بنویسم فقط به خاطر پاک کردن یه تصویر از PictureBox اصلا از pictureBox می ترسم .خیلی خطرناکه! اگه بخوام با کد این کار رو بکنم باید چه کار کنم ؟ بازم ممنونم از راهنمایی شما
مولام علی یار شما باشه

حسین.کاظمی
سه شنبه 02 دی 1393, 11:31 صبح
سلام
اگه از طریق ویزاردی است کدوم گزینه را انتخاب میکنید موقع انتخاب عکس
گزینه زیر را انتخاب کن ببین مشکلت حل میشه
126831

partovinia
چهارشنبه 03 دی 1393, 11:26 صبح
من یه کنترل picturebox رو فرم گذاشتم بعد یه image به همین روشی که شما ذکر کردین انتخاب کردم Uاز عکس خوشم نیومد خواستم عوضش کنم بنابراین از فولدر resource در soluotion explorer پاک کردم ...از اون به بعد دیگه حتی این کادر بالا هم باز نشد ...و حتی برنامم هم اجرا نمی شد ...حیف دوباره شروع می کنم ولی دیگه هیچ تصویری رو پاک نمی کنم...ممنون از همکاری شما دوستان

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 03 دی 1393, 12:30 عصر
سلام
شما باید دوباره همین فرمی که دوستمون گذاشتن (select resource) رو باز می کردید و بعد گزینه (none) رو انتخاب می کردید و بعد از داخل پوشه resource حذفش می کردید. ولی حالا هم دیر نشده باید روی خطایی که میده دابل کلیک کنید یه تبی باز میشه به اسم Resources.resx . حالا اینجا اگه نگاه کنید بعضی از تگ ها با data شروع میشن که در یکی از این قسمتها و جلوی name اسم عکس شما هم هست باید کل این قسمت که شبیه زیر هست رو حذف کنید، مشکل حل میشه. اسم عکس من aaaa.jpg هست. با Ctrl+F هم میشه عکس رو توی این تب پیدا کرد.
توجه کنید فقط همون تگ رو حذف کنید(حدود سه خط هست!) کل دیتاها رو حذف نکنید، بیچاره بشیم!!

<data name="aaaa" type="System.Resources.ResXFileRef, System.Windows.Forms">
<value>..\Resources\aaaa.jpg;System.Drawing.Bitmap, System.Drawing, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=767w56d567e34553</value>
</data>

شروع تگ با <data ... هست و پایانش </data>