PDA

View Full Version : قرار دادن اسکریپت در فایل Php

بیتا حکمت
سه شنبه 02 دی 1393, 10:06 صبح
</script>

<script language="JavaScript">
function showIFrame(url)
{
var container = document.getElementById('container');
var iframebox = document.getElementById('iframebox');
iframebox.src=url;
container.style.display = 'block';
}
</script>
<p> slam </p>

<table border="1">
<td> <a href="#" onClick="showIFrame('http://www.barnamenevis.org');return false;">Click Here</a> </td>
</table>

<div id="container" style="display:none;">
<iframe src="" width="100%" height="300px"name="iframe" id="iframebox"/>
</div></p>

چطوری باید این کد رو داخل Php استفاده کنم .

فرزند کوروش
سه شنبه 02 دی 1393, 10:11 صبح
استفاده php داخل کدهای html کاری نداره!
شما پسوند صفحت رو از .html به .php تغییر بده بعد به راحتی هلاوه بر تگهای بالا از کدهای php هم میتونی استفاده کنی!

</script>

function showIFrame(url)
{
iframebox.src=url;
}
</script>
<p> slam </p>

<table border="1">
<td> <a href="#" onClick="showIFrame('<?php echo "http://www.barnamenevis.org" ?>');return false; >Click Here</a> </td>
</table>

</div></p>

بیتا حکمت
سه شنبه 02 دی 1393, 10:31 صبح
استفاده php داخل کدهای html کاری نداره!
شما پسوند صفحت رو از .html به .php تغییر بده بعد به راحتی هلاوه بر تگهای بالا از کدهای php هم میتونی استفاده کنی!

</script>

function showIFrame(url)
{
iframebox.src=url;
}
</script>
<p> slam </p>

<table border="1">
<td> <a href="#" onClick="showIFrame('<?php echo "http://www.barnamenevis.org" ?>');return false; >Click Here</a> </td>
</table>

</div></p>

جسارتا" این کدتون اجرا نشد
یه سوال دیگه هم داشتم ، تو خط 16 اگه به جای http://www.barnamenevis.org میخواستیم یه متغیر Php از نوع رشته ای که لینک داخلش ذخیره شده بزاریم ، چطوری می نوشتیم ؟

MMSHFE
سه شنبه 02 دی 1393, 10:34 صبح
<a href="#" onClick="showIFrame('<?php echo $url; ?>');return false; >Click Here</a>

بیتا حکمت
سه شنبه 02 دی 1393, 14:35 عصر
<a href="#" onClick="showIFrame('<?php echo $url; ?>');return false; >Click Here</a>

ممنون ، اگر بخوایم با این روش به جای اینکه لینک رو چاپ کنیم ، لینک رو با همین جاوا اسکریپت اعمال شده روی آن ، به یک رشته الحاق کنیم چی کار می کنیم ؟ مثلا رشته ای که

Str$ از قبل هست و من میخوام پایین رشته ای که گفتم لینک بالایی به صورت ای فریم اضافه شه ، میخوام لینک رو تو دیتابیس ذخیره کنم برا همین می پرسم

MMSHFE
سه شنبه 02 دی 1393, 15:26 عصر
متوجه منظورتون نشدم. لطفاً بیشتر توضیح بدین ولی بطور کلی برای درج مقادیر PHP توی JS کافیه به راحتی اونها رو echo کنید (چون PHP قبل از اینکه JS به مرورگر برسه اجرا میشه) ولی برای عکس این قضیه (استفاده از مقادیر JS توی PHP) باید اونها رو با کمک AJAX برای سرور ارسال کنید.

بیتا حکمت
سه شنبه 02 دی 1393, 15:47 عصر
متوجه منظورتون نشدم. لطفاً بیشتر توضیح بدین ولی بطور کلی برای درج مقادیر PHP توی JS کافیه به راحتی اونها رو echo کنید (چون PHP قبل از اینکه JS به مرورگر برسه اجرا میشه) ولی برای عکس این قضیه (استفاده از مقادیر JS توی PHP) باید اونها رو با کمک AJAX برای سرور ارسال کنید.

منظورم اینکه من تو دیتابیس فیلد StrText دارم که داخلش متن ذخیره کردم ، حالا میخوام به اون StrText ها لینک اضافه کنم .
مثلا"

Strtext="salam "

حالا به اون strytext لینک هم اضافه می کنم

strtxt="strtxt"+</br>+link

حالا سوالم اینجاست این لینکی که پایین strtxt هست ، هر جا از دیتابیس فراخوانی شد مث همونی باشه که با جاوااسکریپت درست کردیم ، یعنی با کلیک روی اون پنجره آی فریم باز شه

فرزند کوروش
سه شنبه 02 دی 1393, 17:46 عصر
خانم حکمت یک مقدار اگر ممکنه واضح تر توضیح بدبد
شما میخاین متنی که داخل دیتابیس هست وقتی که iframe لود میشه داخل اون نشون داده بشه؟
یا اینکه متن دیتابیس نشون داده بشه و وقتی که روی اون متن کلیک شد iframe باز بشه؟

بیتا حکمت
سه شنبه 02 دی 1393, 18:54 عصر
خانم حکمت یک مقدار اگر ممکنه واضح تر توضیح بدبد
شما میخاین متنی که داخل دیتابیس هست وقتی که iframe لود میشه داخل اون نشون داده بشه؟
یا اینکه متن دیتابیس نشون داده بشه و وقتی که روی اون متن کلیک شد iframe باز بشه؟

شما تقریبا" منظورمو متوجه شدین ، ببینید اخر متنی که تو دیتابیس هست یه لینک هست ، میخوام وقتی کاربر روی اون لینک کرد ، اون لینک به صورت iframe باز بشه
و تاکیدم اینکه این لینک به صورت iframe تو دیتابیس ذخیره بشه -- یعنی وقتی محتویات اون متن از دیتابیس فراخوانی میشه لینک پاینش یه جوری باشه که با کلیک روی
اون سایت مبدا تو سایت خودم باز بشه

خیلی ساده تر میگم : متنی رو تو دیتابیس ذخیره کنیم که لینک پایینش به صورت iframe باشه

فرزند کوروش
سه شنبه 02 دی 1393, 19:10 عصر
اگر درست متوجه شده باشم.
شما باید از جی کوئری استفاده کنید به این شکل که شما لینک رو بصورت عادی تو دیتابیس ذخیره میکنی

<a href='http://google.com'>Google</a>
بعد با جیکوئری تعریف میکنی که اگر روی اون لینک کلیک شد عملی که من میخام رو روی اون اجرا کن به این شکل:

$(document).ready(function(){
$("a").click(function(e) {
e.preventDefault()
url = $(this).attr("href");
alert(url)
});
});

با این کد شما اگر روی لینک کلیک کنید وارد اون لینک نمیشید فقط مقدار داخل href رو بصورت alert بهتون نشون میده
خب حالا شما یه ای فریم میزاری وقتی رو لینک کلیک شد
مقدار src اون ای فریم رو با url بالا که کدشو گذاشتم جایگزین کنید:

$(document).ready(function(){
$("a").click(function(e) {
e.preventDefault()
url = $(this).attr("href");
$("#iframebox").attr('src',url);
$("#iframebox").css('display','block')
});
});

mojtabamalaekeh
سه شنبه 02 دی 1393, 21:28 عصر
آقا من فکر می کنم تمام کدهای ایستا که تو پست اولی هست درسته فقط متن ارسالی به showIFrame باید پویا باشه که اونم پست شماره 4 حلش کردن. فقط شاید چون یه دابل کوتیشن کم داره به مشکل برخوردین.
شما دابل کوتیشینی که کم بود رو اصلاح کردین یا فقط کد پست 4 رو copy-paste کردین؟

مقداری که توی بانکه، لینک خالیه یا پس و پیش داره؟ یه نمونه میذارین؟

MMSHFE
سه شنبه 02 دی 1393, 23:12 عصر
لطفاً برای بیان مطالبی که مرتبط با موضوع تاپیک نیست (اشاره به امضا یا عکس و...) از پیام خصوصی یا گزارش به مدیریت استفاده کنید. پیامهای غیرمرتبط حذف شد.

بیتا حکمت
چهارشنبه 03 دی 1393, 03:52 صبح
آقا من فکر می کنم تمام کدهای ایستا که تو پست اولی هست درسته فقط متن ارسالی به showIFrame باید پویا باشه که اونم پست شماره 4 حلش کردن. فقط شاید چون یه دابل کوتیشن کم داره به مشکل برخوردین.
شما دابل کوتیشینی که کم بود رو اصلاح کردین یا فقط کد پست 4 رو copy-paste کردین؟

مقداری که توی بانکه، لینک خالیه یا پس و پیش داره؟ یه نمونه میذارین؟

البته اقای فرزند کوروش لطف کردن کدی دیگری هم بعد از کد اولی قرار دادند.
اما مشکل من اینکه اصلا" نتونستم این رشته رو به دیتابیس بفرستم ، دلیلشو الان توضیح می دم

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<?php $url="http://www.barnamenevis.org"; ?>

</script>

function showIFrame(url)
{
iframebox.src=url;
}
</script>
<p> slam </p>

<table border="1">

<td> <a href="#" onClick="showIFrame('<?php echo $url; ?>');return false;">جهت مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید </a> </td>
</table>

</div></p>

این اون کدی که بدون مشکل هم اجرا میشه

<td> <a href="#" onClick="showIFrame('<?php echo $url; ?>');return false;">جهت مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید </a> </td>

مشکل اینجاست ما با showIFrame('<?php echo $url; ?>') اومدیم لینک رو چاب کردیم ، اما در اصل سوال من این بود که

خروجی تابع showIFrame تو دیتابیس ذخیره بشه . و این لینک طوری تو دیتابیس ذخیره بشه که محتویات دیتابیس موقع خوانده شدن به صورت IFrameباز بشه در حالی که تمام کدهای که مایی نوشتیم کدی باشه که برای ذخیره شدن لینک هست ، کلا کار نداریم که محتویات دیتابیس قرار با چه دستور و چه روشی باز بشن

بیتا حکمت
چهارشنبه 03 دی 1393, 04:51 صبح
الان یه جا خوندم IFrame تاثیر بدی تو سئو داره ، دیگه به کد نیاز ندارم اما اگر کسی منظورمو متوجه شد خوشحال میشم بگه کاری که میخواستم انجام بدم شدنی بود یا نه

MMSHFE
چهارشنبه 03 دی 1393, 09:06 صبح
بطور کلی بهتره از iframe استفاده نکنید ولی درمورد سؤالتون اینطور که من فهمیدم شما میخواین بعد از اینکه iframe نمایش داده شد، محتوای اون رو توی دیتابیس ذخیره کنید که برای این کار همونطور که گفتم باید از AJAX استفاده کنید و محتوای iframe رو با Javascript بگیرین و برای یک صفحه PHP بفرستین که وظیفه ذخیره کردن اطلاعات دریافتی رو داخل دیتابیس بعهده داره.