PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد یک خصوصیت برای یک کنترل

nazanin_90
سه شنبه 02 دی 1393, 12:31 عصر
سلام
آیا میتوان خصوصیتی همچون tag برای کنترل های روی یک فرم ایجاد کرد ؟
فرضاً یک خصوصیت دیگر با عنوان MyTag برای کنترل ها ایجاد کنم .
با تشکر

vbhamed
سه شنبه 02 دی 1393, 15:36 عصر
سلام
با استفاده از User Control ها مي‌تونيد هر خاصيت و متد ديگه اي خواستيد به كنترل ها اضافه كنيد
از منوي Project گزينه Add User Control رو بزنيد و سپس كنترل دلخواه مثلا يك TextBox رو روي User Control سفارشي خودتون بزاريد
حالا هر كد دلخواهي ميشه براي اين كنترل نوشت اما خود اين كار مستلزم يادگيري ايجاد User Control است كه مي‌تونيد آموزشهاش رو از اينترنت بگيريد

nazanin_90
سه شنبه 02 دی 1393, 17:40 عصر
با عرض سلام و تشکر از استاد vbhamed ارجمند
راستش این موضوع را برای استفاده درمحیط اکسس می خواهم و چون از User Control در محیط اکسس نمیتوان استفاده کرد فکر کردم می توان از طریق ایجاد Property/set/get/let در یک کلاس و احضار این کلاس در فرم این خصوصیت را ایجاد کرد .
من میخواهم برای ریسایز نمودن کنترل های یک فرم در اکسس چهار خصوصیت همانند خصوصیت tag اشیاء ایجاد کنم و اندازه اولیه بالا و پائین و سمت راست و چپ این کنترل ها در خاصیت های ایجاد شده فوق داشته باشم تا با ریسایز شدن فرم اندازه جدید کنترل ها را با اندازه های اولیه که در خاصیت های ایجاد شده فوق ثبت گردیده بدست آورم .
ممنون

vbhamed
چهارشنبه 03 دی 1393, 00:27 صبح
سلام
براي كاري كه شما مي‌خواين بهتره كه مقادير رو در يك آرايه ذخيره كنيد نه خاصيت Tag كنترلها
اما از User Control ها در اكسس هم ميشه استفاده كرد، در ويژوال بيسيك User Control رو درست كنيد و فايل ocx رو از نوار ابزار فرم اكسس فراخواني و استفاده كنيد