PDA

View Full Version : گفتگو: تجزیه و تحلیل

حسین.کاظمی
سه شنبه 02 دی 1393, 15:42 عصر
سلام
دوستان توی تجزیه و تحلیل یه برنامه ایی گیر کردم گفتم با شما هم در میونش بزارم ببینیم دوستان چه نظراتی دارند
خب توی بانک اطلاعتیمون یک جدول دارم و اطلاعاتی از قبیل کد پرسنلی،نام و نام خانوادگی، تاریخ اجرا،نوع تذکر،نوبت داریم؛
قانون کار اینجوریه که هرپرسنلی تذکربگیره بستگی به نوع تذکرش از تاریخ اجرا تا مدتی معینی (یک ماه،سه ماه،شش ماه) از برخی خدمات محروم میشود تا این مدتش تموم بشه
خب حالا بنظرتون موقع ثبت کردن چطور بفهمم که این پرسنل قبلا مثلا فلان تذکر را گرفته و تاریخشم تموم شده و این بار نوبت دومش است و برای نوبت دومش باید فلان تذکر را بگیره؟؟؟

csharpprogramer88
سه شنبه 02 دی 1393, 15:58 عصر
یک جدول برای تذکر بگیر یک فیلد هم برای status بگیر هر وقت که یک تذکر یک کارمند میگیره استاتوس =1 میشه و وقتی که از اون تاریخ میگذره استاتوس صفر میشه اینجوری میتونی ی سابقه از تذکرات دریافتی کارمند داشته باشی

سایر فیلدها هم میتونی اینا باشه : آیدی کارمند (کلید خارجی) عنوان تذکر دریافتی - تاریخ دریافت تذکر - مدت زمان اعتبار تذکر - فردی که تذکر را صادر کرد و ...

حسین.کاظمی
سه شنبه 02 دی 1393, 16:21 عصر
دوست عزیز سلام
مشکل من اینجاست که به فرض مثال یه پرسنلی در تاریخ 1393/06/01تذکر کتبی با کد 2-3 (تذکر شماره سه بند دوم) دربافت میکنه خب این تذکر باعث میشه تا سه ماه از برخی خدمات محروم شود خب حالا به فرض 20روز از این تذکر گذشت و در روز 1393/06/21یه تذکر دیگه با کد 10-3(تذکر شماره سه بند دهم) دریافت کرد و این تذکر دومیش باعث اخراج شدن ویا علاوه بر این تذکر تذکر دیگه ایی با کد دیگه ایی دریافت کنه حال میخام وقتی کاربر پرسنل را انتخاب کرد در فرم مربوطه اتوماتیک در بانک اطلاعاتی بگرده وببینه اگه تذکری از قبل داشته که باعث دریافت تذکر دیگه ایی میشه و یا باعث اخراج شدن پرسنل می شود را به کاربر اعلام کند..

ghossein
سه شنبه 02 دی 1393, 21:36 عصر
سلام
شما علاوه بر جدول تذکر ، یه جدول دیگه هم احتیاج دارید که قوانین (Low) رو نگه می داره و با جدول تدکر در ارتباط باشه مثل همین : کد 2-3 (تذکر شماره سه بند دوم) که مثلا از فلان خدمات به مدت 30 روز محروم میشه ، ضمناً شما باید یه شاخص برای اخراج یا هر تنبیهی داشته باشید مثلا اگر نمره منفی اون به 50 رسید اخراج بشه (بی چاره کارمند!) ، که فیلدهای اون شامل : id - namelow - Period - Service - Negative
id : شماره آی دی
namelow : اسم قانون مثل : کد 2-3 (تذکر شماره سه بند دوم)
Period : طول مدت محرمیت مثل : 10 روز
Service : لیست خدماتی که از اون محروم میشه. خوب برای اینکه بخوای لیست خدمات هم نگه داری می تونی یه جدول هم برای خدمات بسازی.
Negative : نمره منفی که این تخلف داره .
حالا شما باید سه تا جدول رو با هم join کنید و تو شرط جستجو ، باید شرطی رو بنویسید که بیاد از جدول تذکر ، لیست کارمندانی که از بیش از یک تذکر دریافت کرده اند و نمره منفی آنها بیش از مثلا 50 شده رو واکشی کنید .