PDA

View Full Version : استفاده AndroidStudio از RAM

raha_jon
چهارشنبه 03 دی 1393, 13:38 عصر
سلام و ادب خسته نباشید ببخشید
من تازه اندروید استدیو را نصب کردم اما از اکلیپس خیلی بیشترRAMرا تصرف می کنه:گریه:
آخه من خونده بودم اندروید استدیو از رم کمتر از اکلیپس استفاده می کنه

لطفا شما هم از اندرویدAndroidSTUDIO استفاده می کنید نظر بدین با تشکر

lastcoder
چهارشنبه 03 دی 1393, 15:24 عصر
سلام و ادب خسته نباشید ببخشید
من تازه اندروید استدیو را نصب کردم اما از اکلیپس خیلی بیشترRAMرا تصرف می کنه:گریه:
آخه من خونده بودم اندروید استدیو از رم کمتر از اکلیپس استفاده می کنه

لطفا شما هم از اندرویدAndroidSTUDIO استفاده می کنید نظر بدین با تشکر

متاسفانه اندروید استودیو با وجود اینکه نسخه نهائیش عرضه شده اما همچنان دارای باگهای زیاد و محیط کاربردی نه چندان جالب و از همه مهمتر بلعیدن منابع سیستم بسیار همه رو نام امید کرد و توی فروم های خارجی انتقاد زیادی ازش شد. بهرحال بنظرم همچنان اکلیپس گزینه خیلی بهتریه

saeidpsl
چهارشنبه 03 دی 1393, 16:54 عصر
رم رو بیشتر کن تا بشه 16 گیگ دیگه عالیه:چشمک:

slr560
چهارشنبه 03 دی 1393, 17:25 عصر
کشکی که Ram مصرف نمیکنه . دلیلش ابزار های پیشرفته و امکاناتی هست که توی این IDE گزاشته شده .
هر چه امکانات بیشتر باشه قطعا منابع بیشتری مصرف میکنه . Intellij Idea قطعا یه شاهکار کد نویسیه که الان ۱ ساله به عنوان بهترین IDE برنامه نویسی انتخاب شده و کم کم داره میزنه روی دست Visual Studio
در حال حاضرم این IDE باگی توش نداره که بخوای باگ رو بهونه کنی . قطعا مشکلاتی هست ولی اونقد تابلو نیست که آشکار باشه
بدون اطلاع خواهشا زحمت دیگران رو نادیده نگیرید. توی فروم Intellij و گوگل دارن ساعت به ساعت باگها رو فیکس میکنن. کافیه یه سر به بخش گزارش این IDE بزنید
در رابطه با کند شدن هم خود Intellij توصیه کرده که حتما پوشه برنامه و Process این IDE رو به آنتی ویرس معرفی کنید تا دیگه مورد بررسی قرار نگیره . من این کارو کردم و دیگه مشکل سرعت ندارم
معمولا برای این IDE حداقل رم ۴ گیگ راحت جواب میده

storm_saeed
چهارشنبه 03 دی 1393, 18:54 عصر
متاسفانه اندروید استودیو با وجود اینکه نسخه نهائیش عرضه شده اما همچنان دارای باگهای زیاد و محیط کاربردی نه چندان جالب و از همه مهمتر بلعیدن منابع سیستم بسیار همه رو نام امید کرد و توی فروم های خارجی انتقاد زیادی ازش شد. بهرحال بنظرم همچنان اکلیپس گزینه خیلی بهتریه
این حرف غلطه
باگ های اکلیپس به مراتب بیشتره . درصد استفاده رمشون هم تقریبا یکی بستگی به پلاگین های نصبی داره . اندروید استودیو با وجود بیس Intellij به مراتب قوی تره و بهتره . درضمن با وجود gradle دیگه باگ های مزخرف اکلیپس هم وجود نداره . احساس راحتی بیشتریم داره مخصوصا وقتی با فریم ورک هایی مثل LibGdx روش کد زده میشه .
خیلیم سریع باگ هاش برطرف میشه به خاطر community عالی Jetbrain
رابط کاربری فوق العاده زیبا ، پایداره و کاربرپسندی رو داره

Abbas Naghdi
چهارشنبه 03 دی 1393, 20:47 عصر
سلامخب بزارید زیبا براتون توضیح بدم (من هم همین مشکل رو داشتم و به خواطر این مشکل روزی 100 بار به مایکروسافت فوش میدم نه به گوگل :)اینکه اندروید استادیو فظای زیادی رو اشقال میکنه درسته و بد تر از اون اینه که جاوا هم فظایی کمو بیش در حد 600 مگابایت رو اشقال میکنه و اگه emulator داشته باشید نسبت به نوع APi فظایی رو استفاده میکنه (مثلا در API17 در ویندوز 400 مگابایت) استفاده میکنه ... در ویندوز یه چیزی برابر 2 گیگ من مصرف رم داشتم در اندرویید قبل از 1 و بعد از یک این استفاده سیصد تایی پایین اومداما الان یه مدته لینوکس به در کنار ویندوز دارم و به قدرت لینوکس پی بردم و طی تست های انجام شده لینوکس خیلی پایدار تر و حجم استفاده از رم در این سیستم عامل به نصف میرسهاگر با اندروید استادیو بیشتر از یکی دو ساعت داخل ویندوز کار کنید متوجه کندی در ویندوز و هنگ کرن های کوچک اندرویید استادیو میشید این در حالی هست که در لینوکس این غییر ممکنه که نرم افزار پایداری خودشو از دست بده و یا سیستم عامل ... این در مورد Chomium هم صدق میکنه که در ویندوز همه از استفاده زیاد از رمش ازش انتقاد میکنند .مهم تر از اون emulator هست که خیلی جالب و عجیب سازگاری بالایی با لینوکس داره و سرعت فوق الاده ای داره و حتی جلوه هایی که در ویندوز نمایش داده نمیشه در این سیستم عامل نمایش داده میشهور در آخر شما میتونید از Android SDK چه برای ویندوز و چه برای لینوکس به صورت اشتراکی استفاده کنید .. البته با کمی تغییرات که خودم android SDK با حجم 17 گیگ رو برای لینوکس هم تبدیل کردم و آموزششم اگه خدا بخواد میزارمنتیجه : اندرویید استادیو مشکلی نداره و دلیل داره استفاده از رم اما کندی و هنگ کردن و استفاده بیش از اندازه مشکل ویندوز و نبود الگوریتم درست و مدیریت حافظه در این سیستم عاملههرچه سریعتر به لینوکس ubuntu مهاجرت کنید من یک برنامه نویس هستم و تونستم پس شما هم میتونید هچند باید گوگل خیلی بیشتر روی اندروید استادیو کار کنه

ali reza mansoori 2
پنج شنبه 04 دی 1393, 00:17 صبح
دم شما گرم
یکم بیشتر درباره رفتن به سمت لینوکس توضیح میدید
دقیقا باید چه چیز های رو دانلود کنیم

storm_saeed
پنج شنبه 04 دی 1393, 07:55 صبح
دم شما گرم
یکم بیشتر درباره رفتن به سمت لینوکس توضیح میدید
دقیقا باید چه چیز های رو دانلود کنیم
کافیه فقط یه توزیع لینوکس رو نصب کنید . مثلا تو توزیع فدورا جاوا بصورت پیش فرض وجود داره پس فقط کافیه فدورا رو نصب کنید و بعد اندروید استودیو رو اجرا کنید .اگر هم جاوا نداشت صرفا جاوا رو روش نصب کنید همین .

lastcoder
پنج شنبه 04 دی 1393, 19:50 عصر
کشکی که Ram مصرف نمیکنه . دلیلش ابزار های پیشرفته و امکاناتی هست که توی این IDE گزاشته شده .
هر چه امکانات بیشتر باشه قطعا منابع بیشتری مصرف میکنه . Intellij Idea قطعا یه شاهکار کد نویسیه که الان ۱ ساله به عنوان بهترین IDE برنامه نویسی انتخاب شده و کم کم داره میزنه روی دست Visual Studio
در حال حاضرم این IDE باگی توش نداره که بخوای باگ رو بهونه کنی . قطعا مشکلاتی هست ولی اونقد تابلو نیست که آشکار باشه
بدون اطلاع خواهشا زحمت دیگران رو نادیده نگیرید. توی فروم Intellij و گوگل دارن ساعت به ساعت باگها رو فیکس میکنن. کافیه یه سر به بخش گزارش این IDE بزنید
در رابطه با کند شدن هم خود Intellij توصیه کرده که حتما پوشه برنامه و Process این IDE رو به آنتی ویرس معرفی کنید تا دیگه مورد بررسی قرار نگیره . من این کارو کردم و دیگه مشکل سرعت ندارم
معمولا برای این IDE حداقل رم ۴ گیگ راحت جواب میده

ببخشید با تاخیر جواب میدم اما خواستم یکسری توضیحاتی بدم
اول اینکه بنده اصلا IDE بسیار بسیار خوب IDEA را زیر سوال نبردم بلکه بنده برای نوشتن کدهای PHP هم از این محیط استفاده می کنم و به نظر بنده این محیط برنامه نویسی واقعا فوق العاده هست مخصوصا دنیای عظیم plugin هاش که توش غرق می شی و هرچی بخوای داره
اما منظور من مختص android studio که هنوز Optimize نشده و خوب کار نمیکنه با توجه به اینکه دیگه بتا نیستش.
قطعا اندروید استودیو از اکلیپس قوی تره به شرط اینکه بتونه حداقل ها (شاید این حداقل ها فقط دقدقه من باشه) رو فراهم کنه مثل استفاده بهینه از منابع سیستم و بهبود سیستم LogCat و خیلی چیزهای دیگه ای که به نظر من باعث سردرگم شدن برنامه نویس میشه
و در کل بنده به هیچ وجه تلاش های دیگران رو زیر سوال نمی برم و خیلی هم به تلاش هایی که در زمینه توسعه اندروید استودیو صورت گرفته احترام میذارم اما به نظر بنده همچنان اکلیپس گزینه بهتریه اما قطعا در آینده نزدیک اکلیپس کاملا کنار میره (البته در زمینه توسعه برای اندروید)
در هر صورت تمام مطالب بالا صرفا نظر شخصی بنده هست که ممکنه اشتباه هم باشه

abbasalim
جمعه 05 دی 1393, 18:57 عصر
سلام . منم بخاطر برنامه نویسی اندروید رفتم سراغ گنو/لینوکس اوبونتو واقعا عالیه مشکلی هم داخل اندروید استودیو نمی بینم . صد البته اکلیپس هم قویه ولی وقتی الان همه سورس ها و کتابخونه ها واسه اندروید استودیو هستند بهتره برید سراغش.
نمیدونم کی نسخه نهایش اومده که دوستان میگن اومده ولی من باگی تو نسخه های نهاییش نمی بینم قبلا باگهای کوچیکی داشت مقدار مصرف رمش هم الان تو اوبونتو 836 Mib هست

///لازم به ذکره دلیل مهاجرت من شناخته بودن تمام دیوایس های اندرویدی بدون نیاز به نصب درایورهای گوشی ها هست که سریع هر گوشی چیزی دستم میاد وصل لپ تاپ میکنم و برنامه هام رو روش تست می کنم