PDA

View Full Version : بانک اطلاعاتی برای تصاویر

rouzbeh
دوشنبه 22 دی 1382, 09:30 صبح
سلام

چگونه می توان یک بانک اطلاعاتی تصاویر را در اکسس درست کرد
اگر میشه یک نمونه به من نشان دهید .
متشکرم :)

Best Programmer
سه شنبه 23 دی 1382, 14:20 عصر
یک Feild از نوع OLE Object انتخاب کن سپس با استفاده از Form Wizard از Table ایجاد شده Form بساز. به کمک Copy Paste یا برنامهایی که مینویسی میتوانی به این Feild تصویر انتقال بدی.

rouzbeh
سه شنبه 23 دی 1382, 18:21 عصر
متشکرم من این کارو کردم ولی در vb چگونه این تصاویر نشان داده میشن؟ :|

nasr
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 21:50 عصر
بهتره عکسها را آدرسشون را در برنامه ذخیره کنی

اینطوری حجم برنامه هم زیاد نمیشه

البته اگه تعداد عکسها زیاد است

Abot
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 11:53 صبح
سلام
پیشنهاد میکنم یک فلدر برای عکسها درست کنی و نام عکسها را بر اساس ID رکورد انتخاب کنی مثلاً عکس مربوط به رکورد شماره 3 را با نام 3 یا Pic3 بذار و در VB با چند خط کد می توانی عکس مربوط به رکور مورد نظر را لود کنی
اگه اطلاعات بیشتری میخوای تماس بگیر
بای

rezaTavak
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 22:26 عصر
در Vb با Image

alireza1514
شنبه 15 بهمن 1384, 18:32 عصر
کاربسیار ساده ای است من برنامه اش رو نوشته ام

moustafa
شنبه 15 بهمن 1384, 21:39 عصر
من درحدود 200 عکس داشتم بادستور selectcase خاصیت pictuer فرمم رابه ادرس عکسها نسبت داده بودم (بسته به عددی که در یک فرم وارد میکردم
selectcasetext
case1
me.pictuer=c:/mypictuer/img1
cas2
me.pictuer=c:/mypictuer/img2
...
endselect

hamidi
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 21:25 عصر
با سلام
مصطفی جان شما گفتین 200 عکس داشتین و اینکارو کردین - حالا اگه میشه یکی به من ناشی که با کد نویسی تو اکسس بیگانه ام و راستیتش اصلا" کار نکردم بگه وقتی من توی بانک خودم معلوم نیست چقدر میخوام رکورد داشته باشم شاید 1000 یا بیشتر در کدوم یکی از رویدادهای تو کد نویسی در اکسس و با چه دستوراتی بیام و خاصیت فیلد عکس خودمو به یه آدرس در یه فولدر نسبت بدم - که وقتی فرم من لود شد مطابق با شماره هر کارمند در بانک من عکس همون فرد لود بشه و ضمنا وقتی میخوام گزارش بگیرم و عکس هم چاپ بشه مشکلی پیش نیاد

hamidi
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 21:25 عصر
با سلام
مصطفی جان شما گفتین 200 عکس داشتین و اینکارو کردین - حالا اگه میشه یکی به من ناشی که با کد نویسی تو اکسس بیگانه ام و راستیتش اصلا" کار نکردم بگه وقتی من توی بانک خودم معلوم نیست چقدر میخوام رکورد داشته باشم شاید 1000 یا بیشتر در کدوم یکی از رویدادهای تو کد نویسی در اکسس و با چه دستوراتی بیام و خاصیت فیلد عکس خودمو به یه آدرس در یه فولدر نسبت بدم - که وقتی فرم من لود شد مطابق با شماره هر کارمند در بانک من عکس همون فرد لود بشه و ضمنا وقتی میخوام گزارش بگیرم و عکس هم چاپ بشه مشکلی پیش نیاد

moustafa
جمعه 19 اسفند 1384, 00:34 صبح
اگر کد نویسی کار نکرده ای نیاز نیست از این روش استفاده کن
در جدول یک فیلد از نوع OLE Object انتخاب کن سپس در فرمی که به جدول فوق ست شده
روی فیلد OLE Object راست کلیک و
insert object/create from file
در انجا با استفاده از browser به فولدر عکسها برو و پرسنل مورد نظرت را انتخاب کن و بعد ok