PDA

View Full Version : سلام، من تازه واردم و میخوام یه برنامه ساده برای خودم بنویسم لطفا شما اساتید بهم کمک کنید

p30win
پنج شنبه 04 دی 1393, 08:19 صبح
سلام، من چندتا تکست باکس گذاشتم که به این تکست باکس ها یه سری عبارت یا عدد می دهم مثلا text1 text2 text3

و در نهایت یه تکست باکس دیگه هم گذاشتم با نام text4 که میاد و عبارت درون هر تکست باکس رو میگیره و یه سری عبارت از پیش تعیین شده رو به اول و اخر انها اضافه می کنه و نهایتا نمایش میده و اگر محتویات هریک از تکست باکس ها خالی باشه اونها رو بیخیال میشه... برای مثال

text1= مهدی
text2= رضا
text3 = "" خالی

عبارت نمایشی تکس4
text4= سلام مهدی جان، رضا چه خبر؟

الان تو این کار من 2تا مشکل دارم، اولی اینکه به این تکست 4 چطور بفهمونم که مقدار نمایشی خودش رو با توجه به مثال بالا
وقتی تکست 1 مقدارش برابر با "مهدی" و تکست2 برابر "رضا" هستش
مقدار تکست 4 برابر با...
اقا یکم توضیحش سخته برام کدی توضیح میدم شاید بهتر باشه
text4= سلام "text1" جان + "text2" چه خبر؟ + (اگر تکس3 مقدار داشت به همین صورت به ابتدا و انتهای آن یه عبارت اضافه کنه و نمایش بده و اگر مقدار نداشت اون رو رها کنه)

و نهایتا یه دکمه هم گذاشتم به اسم ریست که میخوام با زدن اون دکمه کلیه تکست باکس ها خالی شن، وقتی اون دکمه رو بصورت زیر ساختم

text1= ""
text2=""
text3=""
text4=""

hsgpro
پنج شنبه 04 دی 1393, 09:17 صبح
سلام
براتون یه نمونه پروژه انجام دادم.
فقط دقیق کارکرد Text3 رو نفهمیدم به همین دلیل اینو انجام ندادم.

دانلود کنید با ویژوال استودیو بازش کنید:

p30win
جمعه 05 دی 1393, 08:27 صبح
سلام، داداش کلی فولدر و فایل تویه این زیپ هستش، کدوم رو دقیقا باید با ویژیوال استدیو باز کنم؟

hsgpro
جمعه 05 دی 1393, 09:36 صبح
فایل Test 2.sln که در پوشه اول Extract شده است.
یعنی Extract میکنید تا میرید توش یه فایل Test 2.sln کنار پوشه Test 2 است که باید اجرا کنید.

p30win
یک شنبه 07 دی 1393, 08:47 صبح
سلام، داداش ممنون از کمکت مشکلم رو پیدا کردم و حلش کردم، الان یه سوال دارم، من یه "chekedlistbox" ساختم و به اون چندتا لاین انتخاب دادم، میخوام فقط بشه یک مورد رو انتخاب کرد، چطور باید این ویژگی رو بهش بدم؟
بعد هم یه عبارت شرطی میخوام بزارم که فرضا اگر در چک لیست باکس خط اول انتخاب شد و sal.text="" نبود، آنگاه اگر مقدار text1.text="" نبود مقدار
سلام text1.text شما sal.text ساله هستید.
به نمایش در بیاد.
کدش چی میشه؟