PDA

View Full Version : ویرایش پترن ارسال فرم به صورت get

H:Shojaei
پنج شنبه 04 دی 1393, 21:02 عصر
سلام...
راهی هست که بشه پترن ارسال فرم که به این صورت هست:
page.php?a=a&b=b
رو به صورت
page/a/b
تغییر داد؟
البته یه نکته این که با .htaccess این کار رو کردم و استایل url هام به شکل page/a/b هست من میخوام وقتی یه فرم به صورت get ارسال میشه فیلد ها به صورتی که گفتم ارسال بشه یعنی روی دکمه ارسال که کلیک شد...
چطور این کارو کنم؟

ostadsho
پنج شنبه 04 دی 1393, 22:22 عصر
بدون استفاده از htaccess فکر نمیکنم بشه این کار رو انجام داد،شما بیاید توی htaccess دستورات url rewriting رو بنویسید و بعد این کار ها رو هم انجام بدید:

<form action="page.php" onSubmit="return false">

<input name="a" > `

<input name="b" >

<button>go</button>

</form>

<script>

$("button").click(function(){

var a=$("input[name=a]").val();

var b=$("input[name=b]").val();

window.location.replace("page/"+a+"/"+b+"");

})

</script>

Mohammadsgh
پنج شنبه 04 دی 1393, 22:23 عصر
همچین کاری میشه کرد.ولی نمیدونم چرا انقدر شما خودتون رو زحمت میدید و با mvc یا یکی از فریم ورک های رایج کار نمیکنید؟

پنج شنبه 04 دی 1393, 22:36 عصر
ممنون دوستان کلا به یه روش دیگه حلش کردم...

بدون استفاده از htaccess فکر نمیکنم بشه این کار رو انجام داد،شما بیاید توی htaccess دستورات url rewriting رو بنویسید و بعد این کار ها رو هم انجام بدید:

window.location.replace("page/"+a+"/"+b+"");
})

</script>

ممنون یه سوال با این کار پیج هم رفرش میشه؟؟

پنج شنبه 04 دی 1393, 22:41 عصر
همچین کاری میشه کرد.ولی نمیدونم چرا انقدر شما خودتون رو زحمت میدید و با mvc یا یکی از فریم ورک های رایج کار نمیکنید؟
کلا دستو دلم به فریمورک ها نمیره...
خودم دارم مینویسم والبته میدونم بحثای کلیشه ای پیش میاد مثلا این که امنیت چیزی که من مینویسم مثل اونی که همه استفاده میکنن نیست یا این که چرا به خودم زحمت بدم یا این که چرخ اختراع شده و ...
با اینی که مینویسم خیلی راحت ترم تا فریمورک هایی که هستن...
بازم ممنون

hamedarian2009
پنج شنبه 04 دی 1393, 22:41 عصر
ممنون دوستان کلا به یه روش دیگه حلش کردم...

ممنون یه سوال با این کار پیج هم رفرش میشه؟؟

نه دیگه onSubmit رو نگاه کن false کرده یعنی از جلوی روش پیش فرض ارسال اطلاعات فرم جلوگیری کرده و به روش خودش ارسال میکنه

پنج شنبه 04 دی 1393, 22:59 عصر
نه دیگه onSubmit رو نگاه کن false کرده یعنی از جلوی روش پیش فرض ارسال اطلاعات فرم جلوگیری کرده و به روش خودش ارسال میکنه
بله اون رو که دیدم منظورم این بود که دقیقا همینطور ارسال میشه منظورم اینه که فرم ارسال و رفرش میشه یا فقط url شکلش عوض میشه؟؟

پنج شنبه 04 دی 1393, 23:03 عصر
بله به همین روش ارسال و رفرش میشه چه جالب! :D این جواب سوالم بود ولی من کلا روش دیگه ای رفتم البته اون کم درسر تره :D

hamedarian2009
پنج شنبه 04 دی 1393, 23:05 عصر
بله اون رو که دیدم منظورم این بود که دقیقا همینطور ارسال میشه منظورم اینه که فرم ارسال و رفرش میشه یا فقط url شکلش عوض میشه؟؟

وقتی url عوض بشه منطقا باید صفحه رفرش بشه و با توجه به url جدید رندر بشه

Mohammadsgh
جمعه 05 دی 1393, 12:09 عصر
کلا دستو دلم به فریمورک ها نمیره...
خودم دارم مینویسم والبته میدونم بحثای کلیشه ای پیش میاد مثلا این که امنیت چیزی که من مینویسم مثل اونی که همه استفاده میکنن نیست یا این که چرا به خودم زحمت بدم یا این که چرخ اختراع شده و ...
با اینی که مینویسم خیلی راحت ترم تا فریمورک هایی که هستن...
بازم ممنون
اینجوری تو seo به مشکل میخورید.پرفورمنس فریم ورک ها خیلی بالاتره.بازم تصمیم با خودتونه