PDA

View Full Version : حرفه ای: پسورد گذاشتن روی DLL ساخته خودمون زمان استفاده

MehdiElexal
جمعه 05 دی 1393, 10:24 صبح
با سلام دوستان
تا به حال حتما برای راحتی کار در پروژه های مختلف دی ال ال هایی ساختید که کارهاتون رو ساده تر کنه.
بنده نیز یک دی ال ال خاص و محرمانه بانکی دارم که خب زمانی که پروژه ستاپ میشه اونم کپی میشه به ناچار و افراد سودجو میتونن ازش در پروژه های خودشون استفاده کنن
حالا میخوام ببینم چطور در زمان Using کردن و یا Import و ... (در زمان استفاده) رمزی خواسته شه برای استفاده (البته همچین چیزی خودم ندیدم همینجوری میگم ک اهمیت مطلب رو رسونده باشم) که افراد غیر نتونن استفاده کنن
حالا هر راهی نه حتما پسورد ، هر راهی که قبل ایمپورت جلو گیری شه از انجام کار ممنون میشم بفرمائید :)
در ضمن دی ال ال مذکور برای اینجانب باز هست و میتونم در سورس تغییرات ایجاد کنم، اما به خاطر حجم زیاد این دی ال ال (24مگ) نمیتونم دیتا ها رو اینکریپت کنم و خیلی اوضاع سنگین میشه، ممنون میشم از تجربیاتتون برای اینجانب نیز بازگو کنید،
با تشکر از همه

shahryari
جمعه 05 دی 1393, 12:23 عصر
سلام
در کلاس اصلی دی ال ال یه فیلد استاتیک از نوع رشته تعریف کن
در همه عملیاتها و فانکشن های اون دی ال ال ، فیلدت رو بررسی کن اگه با رمزت یکی نبود ، دستور return صادر کن
در پروژه اصلی هم کافیه یکبار به اون فیلد مقدار بدی

MehdiElexal
جمعه 05 دی 1393, 12:42 عصر
ممنون خیلی خوبه اما ...

حالا یک سوال ایجاد میشه که آیا میشه دی ال ال رو باز کرد و بقولی سورس هاش رو دید (توسط نرم افزار های دیگه که احتمالا باشه )؟!
اگربه این ترتیب باشه که خب پسورد لو خواهد رفت . و فکر کنم همچین چیزی هم باشه که دی ال ال رو ریسورس کنه

shahryari
جمعه 05 دی 1393, 13:04 عصر
سلام مجدد ...
به تعداد موهای سرم تاپیک و برنامه محافظت کننده از کد وجود داره
درثانی دات نته دیگه کاریشم نمیشه کرده

hamid_hr
شنبه 06 دی 1393, 10:04 صبح
راه بهترش اینه که این dll رو با C++ بنویسین
اینطوری کدها به راحتی لو نمیره
البته بازم نمیشه گفت صد در صده ولی امنتر هست

MehdiElexal
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 22:17 عصر
دوستان سلام
مجدد بعد ماه ها دوباره میخوام بحث این تایپیک داغ شه با اجازتون
محرمانه کردن دی ال ال رو چند وقتی روش کار کردم حتی با کد نویسی با الگوریتم های خاص و پیشرفته که همشون منجر به کند شدن داستان و سنگین شدن حجم برنامه میشه
خود دی ال ال دات نت رو هم که به سادگی میشه با برنامه های زیادی سورسش رو دید و دیکد کرد مثل دات نت رفلکتور ، واقعا به راحتی هر چه تمام تر ریسورس میکنه و تقدیم میکنه
راجع به اسمبلی ها هم که گفته شده در کد ها استفاده کنیم تا دیکد نشه هم نتونستم حقیقت جلو برم چون تجربه ای نداشتم
حالا از دوستان خواهش دارم دوستانی که تجربه ای دارند در اختیار ما در صورت امکان قرار بدهند تا مشکل از کار ما هم حل شه