PDA

View Full Version : سوال: چگونه یک ستون از دیتابیس را در یک آرایه بریزم

mohande3kh
جمعه 05 دی 1393, 16:33 عصر
سلام بچه ها
من میخوام یه سامانه ی پیامکی برای برنامه ام بسازم و متد ارسال دست جمعی که وب سرویس به من داده برای ارسال گروهی یک آرایه رشته ی از شماره ها را میگیرد
حالا من چطور میتونم یک ستون از پایگاه دادم رو به این متد بدم اگه بخوام دونه دونه داخل یک آرایه برزیم که خیلی وقت میشه میگید چیکار کنم

mohande3kh
دوشنبه 08 دی 1393, 08:43 صبح
از اینکه مهندسا این قدر دارن به سوالات مردم جواب میدن واقعآ به خودم میبالم

parvizwpf
دوشنبه 08 دی 1393, 08:59 صبح
اول بگید دیتایی که میاد سمت برنامه چی هست کدشو میشه بدید؟ ضمنا دیتا با ado هست یا linq

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 08 دی 1393, 09:18 صبح
ببین این بدردت میخوره
http://stackoverflow.com/questions/2418527/sql-server-query-to-get-the-list-of-columns-in-a-table-along-with-data-types-no
----------------------------------------------
ویرایش میشه!!!!
خوب باید ببینید اون متد وب سرویست چطوری قبول میکنه که غالبا به صورت آرابه ای عمل می کنن خود من یه وب سرویس دارم دیتاهام رو آرایه می کنم وقتی هم ازم نمیگیری(البته از برنامه) فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 08 دی 1393, 09:20 صبح
یه چیز دیگه

از اینکه مهندسا این قدر دارن به سوالات مردم جواب میدن واقعآ به خودم میبالم

نباید توقع بیجا داشته باشیم...مطمئن باش اگه کسی چیزی بلد باشه جوابت رو می ده

mohande3kh
دوشنبه 08 دی 1393, 11:17 صبح
همگی خسته نباشید

دیتا از ado میاد و داخل یک جدول ریخته میشه که فقط یک ستون به نام numberphone داره حالا من میخوام اگه بشه خیلی سریع این شماره تلفن ها که رشته ای هم هستن داخل یک آرایه رشته ی بریزم بدون اینکه بخوام آرایه ی زیادی تعریف کنم مثل arraylist و بعد دوباره به رشته تبدیل کنم ...

روشی که خودم زدم اینه که اول با یک متد تعداد شماره تلفن ها را بدست میارم از طریق کد های ado
بعد به وسیله ی این تعداد یک آرایه ی رشته ی میسازم و بعد هم از اول جدولی که برگردانده شده تا آخرش میخونم و دونه دونه قرار میدم داخل آین آرایه و بعد این آرایه ی رشته ی که شماره تلفن ها م داخلش است و میفرستم به متدم اما میخواستم ببینم روشی نداره که سریعتر از این کار بشه یک ستون از یک جدول را یه هویی کپی کرد داخل یک آرایه مثل دادن یک ستون به cmbBox که به روش دیتابایندینگ انجام میشه

SabaSabouhi
دوشنبه 08 دی 1393, 12:59 عصر
سلام
می‌تونید اطلاعات رو تو یه DataTable بریزین و بعد با فرمان linq اون رو تبدیل به یه List کنید.

var dataTable = . . .
var list = dataTable.Rows
.Cast<DataRow>()
.ToList()
.ConvertAll(x=> x["PhoneNo"] );

حالا اگه لیست کارتون رو راه نمی‌اندازه و حتماً آرایه لازم دارین متد ToArray لیست رو تبدیل به آرایه می‌کنه.

صبا صبوحی