PDA

View Full Version : بابا کسی از تایمر استفاده نمیکنه مگه؟

reza85
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 21:24 عصر
ممنون از پاسخگوییتان

white fox
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 21:28 عصر
برای چه کاری در وب میخواهید از تایمر استفاده کنید؟؟
تایمر به اون شکلی که شما در ویندوز دارید نخیر وجود نداره....اما راه هایی وجود داره که عملی رو به صورت دوره ای در زمانی مشخص انجام داد
توضیح بیشتری بدید...جواب رو سریعتر دریافت کنید

nazaninam
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 21:31 عصر
دوست عزیز اگه یکم جستجو می کردید چند بار این سوال پرسیده شده
شما باید از توابع جاوا اسکریپت یا مخلوطی از جاوا و زبان سرور ساید مورد نظرتون استفاده کنید

white fox
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 21:40 عصر
در راستای صحبت های nazaninam میتونید البته بازم میگم بسته به کارتون از Cache هم استفاده کنید که عملی رو به فواصل زمانی مشخصی انجام بدید....

reza85
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 21:42 عصر
چرا بهتون برخورد من بعدازظهرامروز نیز این سوال را پرسیدم ولی کسی جواب نداد مجبور شدم با این عنوان بفرستم.
می خواهم هر 30 ثانیه یکبار صفحه یا کنترل datagrid را refresh کنم.

white fox
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 21:47 عصر
یه Cache بنویسید که زمان از expire اون 30 ثانیه باشه...
بعد احتیاج دارید به تعریف یک CacheItemRemoveCallback و بهش یه روال آدرس بدید که موقع از بین رفتن Cache اون روال اتفاق بیافته در اون روال دیتاگرید خودتون رو مجددا پر نمائید...

کد کمکی که میتونید الهام بگیرید از اون:

System.Web.Caching.CacheItemRemovedCallback CloseUser;
CloseUser=new CacheItemRemovedCallback(Pages_CloseUser);
Cache.Add("UserOnlineList",dt,null,DateTime.Now.AddMinutes(2)
,System.Web.Caching.Cache.NoSlidingExpiration
,CacheItemPriority.Default,CloseUser);

reza85
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 21:51 عصر
دستت درد نکند white fox

nazaninam
جمعه 19 خرداد 1385, 06:56 صبح
در راستای صحبت های nazaninam میتونید البته بازم میگم بسته به کارتون از Cache هم استفاده کنید که عملی رو به فواصل زمانی مشخصی انجام بدید....
خیلی خوب بود اصلا یاد کش نبودم استفاده کردم
اگه از ورژن 2 دات نت استفاده میکنید میتونید از اطلس استفاده کنید یک کنترل تایمر داره جالب هم هست

nazaninam
جمعه 19 خرداد 1385, 07:04 صبح
بهتون برخورد من بعدازظهرامروز نیز این سوال را پرسیدم ولی کسی جواب نداد مجبور شدم با این عنوان بفرستم

دوست من دقت داشته باشید که اکثر کسانی که اینجا هستند یا دانشجو هستند یا به نحوی درگیر و شاغل ، و الان هم که فصل امتحاناته ( دعا کنید ) و معمولا اگه تاپیک تکراری باشه جواب نمیدند