PDA

View Full Version : طراحی جدول ثبت نام به انتخاب کاربر

tehran021
شنبه 06 دی 1393, 12:04 عصر
سلام
در زمان ثبت نام قسمتی است که از بین پنج گزینه نهایتا 2 گزینه احتمالا انتخاب میشه و تیک می خوره ،سوالم اینه که آیا باید این پنج گزینه جدولش رو در دیتابیس جدا تشکیل بدم و با یک کلید خارجی به این جدول ثبت نام ارتباط بدم ،چون امکان داره در هر مرحله ثبت نام چند فیلد جدول خالی بمونه یا در همون جدول ثبت نام باشه؟

sajadsobh
شنبه 06 دی 1393, 21:38 عصر
به قول خودم :لبخند: منطقیش اینه که شما واسه اون optionها که قراره انتخاب بشه جدول جدا تعیین کنید و با یه جدول سومی این دو تا جدول رو بهم ربط بدید. ولی اگه تعداد این optionها کم و ثابت هستند روشی که شما گفتید هم کارسازه. می تونید این فیلدها رو توی همون جدول ثبت نام قرار بدید و true false بذارید.

tehran021
یک شنبه 07 دی 1393, 23:05 عصر
به قول خودم :لبخند: منطقیش اینه که شما واسه اون optionها که قراره انتخاب بشه جدول جدا تعیین کنید و با یه جدول سومی این دو تا جدول رو بهم ربط بدید. ولی اگه تعداد این optionها کم و ثابت هستند روشی که شما گفتید هم کارسازه. می تونید این فیلدها رو توی همون جدول ثبت نام قرار بدید و true false بذارید.

تشکر از پاسختون...اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین....
1.در مورد جدول سوم توضیح بدین به چه صورت ؟
2. گزینه هاچک باکس دارن که انتخاب می شن .... پیشنهاد بهتری دارین؟

sajadsobh
دوشنبه 08 دی 1393, 20:42 عصر
آها خب پس من اشتباه متوجه شده بودم. اگه اینجوریه پس حرف شما درسته.
این فرم الان واسه تعیین سطوح دسترسی هر شخصه. من اومدم واسه اینا 3تا جدول تعیین کردم به این شکل:

http://www.uplooder.net/img/image/74/58cbf183f4cffe118190457e6d2d36e1/tables.jpg
من واسه کاربرها میخواستم نقش تعیین کنم و برای هر نقش هم سطح دسترسی قرار بردم. اول به جدول نقش ها یعنی SecRoles دقت کن. فقط اونجا نام نقش و توضیحات مربوط به اون ذخیره میشه. حالا جدول کاربرها یعنی SecUsers رو ببین که فقط RoleID رو توش قرار دادم که با اینکار میخواستم نشون بدم اون کاربر چه نوع کاربری خواهد بود (مدیر-عادی-حسابدار-نویسنده و...) بعدش اومدم کل پروژه رو تعیین کردم که چه منوهایی نیاز داره که واسش سطح دسترسی تعیین شه یعنی جدول RoleItems که هر کدوم از فیلدهاش از نوع bit هستش و توی اون نشون دادم که هر نقش به کدام قسمت ها دسترسی داره یا نداره!!