PDA

View Full Version : در مورد طراحی آلبوم تصاویر بزرگ با کاربران بالا

korosh00
یک شنبه 07 دی 1393, 13:08 عصر
سلام
ما اگه بخواهیم هر کاربری که تو سایت ثبت نام میکنه بتونه برای خودش آلبوم تصاویر بسازه و مثلا بعداز یک مدتی تعداد کاربران به 1000 نفر برسه و هرکاربرم حدود 50 تا عکس در آلبوم هاش داشته باشه حداقل .
موقعی که همزمان 30 کاربر یا بیشتر دارن از سایت استفاده می کنن آیا مشکلی در سرور و لود اطلاعات و خلاصه این مسائل پیش خواهد آمد؟
آیا باید از تکنیک خاصی استفاده کرد؟
در ضمن ما می خواهیم که در صفحه اول سایت تمام عکس های کاربران که آپلود کردن به نمایش دربیاد مثلا حدود 1000 کاربر که هر کدام 50 عکس آپلود کردند . میشه حدود مثلا 50هزار عکس . این روش لود عکس ها در صفحه اول سایت با چه تکنیکی میسراست که هیچ مشکلی در باب لود و غیره هم نداشته باشیم .
ممنون

پیام حیاتی
یک شنبه 07 دی 1393, 15:25 عصر
اگر هر عکسی فقط 50 کیلوبایت حجمش باشه 50 هزار عکس میشه 2500000:افسرده:
شما با هر تکنیک و عملیات فشرده سازی هم جلو بری باز در لودینگ با این سرعت هایی که ما داریم کندی داری گذشته از این کاربر با مراجعه به این سایت حجم ترافیک مصرفیش هم بالا خواهد رفت.
به نظر من که اصلا منطقی نیست حالا هدف چی هست و برنامه چی نمیدونم.اما تنها چیزی که به ذهنم میرسه استفاده از parallax هست که با scroll خوردن حجمی از محتوا لود میشه و لود شدن کل محتوا به یکباره صورت نمیگیره.

رامین مرادی
یک شنبه 07 دی 1393, 17:14 عصر
یعنی پنجاه هزار عکس. تو صفحه اول لود کنی؟؟؟؟:متعجب:
در ضمن هر کابر که 50 تا عکسو یه جا نمیخواد ببینه. یعنی همزمان اون همه عکس لود نشه. من خودم توی مبحث ترافیک شبکه همچین مشکلی داشتم که کاربری که سلکت میکرد به فرض یه میلیون رکورد داره این همه اطلاعات در حال انتقال در بستره شبکه هس. حالا این دستور توسط فرضکن پنجاه کاربر صورت بگیره. ترافیک شبکه به کل یهویی میره بالا :لبخند:
من خودم از مبحث پیجینگ توی سرور اس کیو ال انجام دادم نه سمت کلاینت. یعنی داده ها صفحه بندی میشد. موقع انتخاب کاربر میرفت از سرور داده های بعدی رو می اورد. من وب زیاد کار نکردم به صورت حرفه ای. این روشم توضیح دادم :متفکر:شاید راهنمایی برات باشه.

korosh00
یک شنبه 07 دی 1393, 18:10 عصر
خوب همون میگن تو اس کیو ال صفحه بندی میشه .
من نحوی لود اطلاعات با اسکرول صفحه رو می دونم با جی کوئری و آجاکس ولی فکر میکنم اونم همین بار روی سرور رو داره ؟