PDA

View Full Version : سوال: نحوه قرار دادن کد پشت تصویر در فرم سی شارپ

hafez1
یک شنبه 07 دی 1393, 21:53 عصر
سلام دوستان.
من میخام برنامه منچو بنویسم عکس منچ رو قرار دام پس زمینه فرمم.
حالا میخام بش بگم اگه روی تاس کلیک کرد تاس بریزه .چجوری پشت تصویر کد میذاریم؟

حسین.کاظمی
یک شنبه 07 دی 1393, 22:13 عصر
این نمونه کد بازی منچ ساخته شده با زبان سی شارپ از یکی دوستان همین تالار

دانلود126984

hafez1
شنبه 13 دی 1393, 22:51 عصر
سلام دوستان.
لطفا کمکم کنید من متوجه نشدم چطور بگم مهره آبی این کارو کنه و مهره قرمز این کارو کنه........
چطور باید با تصاویر کار کرد؟؟؟؟؟؟؟
یکی کمک کنه لطفا.:گریه:

erfan_urchin
یک شنبه 14 دی 1393, 01:18 صبح
دوست عزیز شما باید background فرمتو عکس صفحه منچ بزاری و بعد بیای دوتا پیکچر باکس بزاری و این پیکچر باکس هارو Transparent کنی و داخلشون عکس مهره بزاری
وقتی هم تاس انداختی Location پیکچر باکس رو عوض کنی یعنی مثلا یه متغیر int بگیر و اسمشو بزار taas که مقدار تاس رو توش بریزه و بعد یه کدی مثل کد زیر بنویس

switch (taas)
{
case 1: pictureBox1.Location = new Point(pictureBox1.Location.X + 15, pictureBox1.Location.Y); break;
case 2: pictureBox1.Location = new Point(pictureBox1.Location.X + 30, pictureBox1.Location.Y); break;
case 3: pictureBox1.Location = new Point(pictureBox1.Location.X + 45, pictureBox1.Location.Y); break;
case 4: pictureBox1.Location = new Point(pictureBox1.Location.X + 60, pictureBox1.Location.Y); break;
case 5: pictureBox1.Location = new Point(pictureBox1.Location.X + 75, pictureBox1.Location.Y); break;
case 6: pictureBox1.Location = new Point(pictureBox1.Location.X + 90, pictureBox1.Location.Y); break;
}

hafez1
یک شنبه 21 دی 1393, 22:39 عصر
سلام.یک سوال دیگه هم دارم .
اینکه من اعداد تصادفی رو تولید کردم یعنی منچ عددها رو تولید میکنه.
ولی حالا نیمدونم چطوری باید مکان مهره هارو عوض کنم.یعنی چطوری باید تو صفحه منچ جابجاشوند.

hafez1
دوشنبه 22 دی 1393, 10:55 صبح
هیچکی نمیدونه چجوریه؟لطفا کمک کنید.

erfan_urchin
دوشنبه 22 دی 1393, 12:23 عصر
دوست عزیز اون کدی که دادم برای جابجا کردن مهره هستش دیگه
شما به طور رندوم تاس میندازی و مثلا اگه تاس 1 اومد پیکچر باکس 15 پیکسل به سمت راست حرکت کنه، اگه تاس 2 اومد یکچر باکس 30 پیکسل به سمت راست حرکت کنه و ...
حالا عددهارو میتونی خودت انتخاب کنی مثلا به جای 15 پیکسل بگی 20 پیکسل به سمت راست حرکت کنه