PDA

View Full Version : ادامه تحصیل

mr.designer
دوشنبه 08 دی 1393, 00:06 صبح
سلام دوستان
من سال 91 اول دبیرستانو تموم کردم بعد ترک تحصیل کردم تا الان
الان خواستم ادامه تحصیل بدم رفتم تو یه اموزشگاهی ثبت نام کردم که دیپلم گرافیک رایانه رو 9 ماه میدن یعنی تا شهریور ماه
بنده هم هیچ اطلاعی از دانشگاهو دیپلمو اینجور چیزا ندارم خواستم شما راهنماییم کنین
با این دیپلمی که من میگیرم تو کاردانی هر رشته ای رو میتونم انتخاب کنم مثلا برنامه نویسی؟
چه دانشگاهی میتونم برم؟ کدوم بهتره؟ کدوم مدرکش معتبر تره؟
بهترین راه برای منی که میخوام برنامه نویس وب بشم چیه؟

Amir 2010a
دوشنبه 08 دی 1393, 08:23 صبح
سلام دوستان
من سال 91 اول دبیرستانو تموم کردم بعد ترک تحصیل کردم تا الان
الان خواستم ادامه تحصیل بدم رفتم تو یه اموزشگاهی ثبت نام کردم که دیپلم گرافیک رایانه رو 9 ماه میدن یعنی تا شهریور ماه
بنده هم هیچ اطلاعی از دانشگاهو دیپلمو اینجور چیزا ندارم خواستم شما راهنماییم کنین
با این دیپلمی که من میگیرم تو کاردانی هر رشته ای رو میتونم انتخاب کنم مثلا برنامه نویسی؟
چه دانشگاهی میتونم برم؟ کدوم بهتره؟ کدوم مدرکش معتبر تره؟
بهترین راه برای منی که میخوام برنامه نویس وب بشم چیه؟

یک توصیه دوستانه
برنامه نویسی به درد نمیخوره یعنی نسبت سختی که برای یادگیری اون میکشی هیچ سودی نداره
من دیشب برای یک سرماخوردگی ساده رفتم مطب یه دکتر عمومی و یک ساعت هم معطل شدم توی این یک ساعت (60*12000 یعنی این دکتر 700000) تومن
از مراجعه کنندگان پول گرفت در حالیکه دوستان برنامه نویس تو یه ساعت فقط ویندوز رو میارن بالا و ویژوال استودیو رو باز می می کنیم و چند دکمه درگ می کنم به برنامه !!!!
یا طرف یک برنامه وب طراحی میکنه براش یه ماه وقت میذاره و قیمت میذاره 40 هزار تومن
ما که به نوعی گرفتار شدیم اما شما اگر اول راهی بهت توصیه اکید می کنم برنامه نویسی رو صرفا برای پر کردن اوقات فراغت انتخاب کن

میگن بازار شبکه بد نیست اما اونم باید پارتی و زد و بند با ادارات و سازمان های دولتی داشته باشی که مثلا بیان خدمات شبکه یک استان رو بدن بهت

#target
دوشنبه 08 دی 1393, 09:59 صبح
(60*12000 یعنی این دکتر 700000)
مگه رباته ؟؟؟ هر دقیقه یک مریض !
تازه پزشکا هم اینطور که میگی خوب نیست ! درآمدم داشته باشن کارشون به مراتب سخت تره و پولی که میگیرن کم !

mr.designer
دوشنبه 08 دی 1393, 12:33 عصر
عاغا چیکار کنم من؟
من میخام کارم پشت کامپیوتر باشه برنامه نویسی وب هم علاقه دارم
سوالالای من مونده دوستان اگه کسی اطلاعی داره خواهشا کمک کنه
بهم گفتن تودانشگاه علمی کاربردی فقط کافیه دیپلم داشته باشی بعد هر رشته ای رو دوست داری میتونی بری درسته؟

Aalibeigi
دوشنبه 08 دی 1393, 13:44 عصر
درود
نظر شخصی منو بخوای برنامه نوسیی تا وقتی چهار تا آشنای خوب که برات پروژه های به درد بخور بگیرن اصلا فایده نداره
من خودم برنامه نویسی رو تقریبا گذاشتم کنار و دارم یه کار دفتری میگردم پیدا کنم دستکم آخر ماه یه حقوق تو دستته
اگه بخوای بدون آشنا شروع کنی خیییللللییی سختی داره
باید یه مدت ظولانی تقریبا رایگان کار کنی
من خودم سال قبل سایت نوشتم با پشتیبانی یکساله و سئو و تبلیغات آنلاین و صفحات شبکه های اجتماعیشون صد هزار تومن تازه ظرف هر دقیقه برام یه افه میومد کشت منو
میرفت تو نت یه سایت میدید میگفت شکلش اینطوری باشه
یه ساعت بعد نظرش عوض میشد
راست صد تا سایت ازم کارکشید همش واسه صد تومن
منم آخر کار دیگه کفری شدم یه قالب جوملا گذاشتم براش و گفتم ما رو به خیر و شما رو بسلامت
یه سال تموم واسه من هر دیقه نظر عوض کرد
یادم میفته مو به تنم سیخ میشه:عصبانی++:
معلوم نبود اصلا چشه
کلا از اینا بگذریم اول کار خون دل میخوری تا کم کم اسم در کنی و کارت بیفته رو غلتک
من خودم کم اوردم و بخییال برنامه نویسی جدی شدم
الان همینطوری و واسه فعالیت خارج برنامه ام برنامه نویسی میکنم
اگه میخوای هم بری دانشگاه واسه برنامه نویسی بهتره بری نرم افزار
دانشگاهم بخوای انتخاب کنی به این که کجاست و چه اندازست نگاه نکن
تو همه دانشگاه ها ه درس و یه کتاب رو تدریس میکنن
استاده که مهمه
و هیئت علمیش البته
کلا انتخاب دانشگاه سخته
مثلا تو دولتی ها اول امیر کبیر و دانشگاه تهران
بعد دانشگاه اصفهان و صنعتی شریف(بیشترواسه مکانیک و الکترونیکش معروفه تا اونجا که من میدونم)
سهند تبریز و دولتی مشهد و شیراز
لیستش طولاتیه
تو غیر انتفاعی ها اول شیخ بهایی (اصفهان)
دوم دانشگاه های غیر انتفاعی توی سپاهان شهر نزدیک اصفهان
کلا برو سرچ کن لیستشن میاد
آزاد ها هم خیلی بستگی به رشته ای که میخوای بری داره
مثلا دانشگاه آزاد امیدیه و آبادان واسه رشته نفتشون معروفن
تو اصفهان شنیدم دانشگاه آزاد شهرضا واسه رشته های شیمیش معروفه
واسه کامپیوتر هم تو غیر انتفاعی ها شیخ بهایی تکه چون استادای دانشکاه اصفهان اونجا تدریس میکنن سپاهان شهر هم البته همینطور

اما مشکل دانشگاه واسه برنامه نویسی اینه که بیشتر تئوریه و کد نویسی خاصی یادت نمیدن
اما دیدت رو به عنوان یه برنامه نویس کل میدن
متاسفانه در مورد دانشگاه های علمی کاربردی من اطلاعات ندارم که بخوام راهنماییت کنم

امیدوارم جوابتو داده باشم

mr.designer
دوشنبه 08 دی 1393, 14:33 عصر
ممنون از دوستانی که منو راهنمایی کردن
اول اینکه من بدون کنکور میخوام برم دانشگاه تا اونجایی که خودم فهمیدم (فقط شنیدم اطمینان ندارم) دانشگاه علمی کاربردی-پیام نور- ازاد میتونم برم اون یکی دانشگاهارو فکر کنم باید دیپلم دبیرستان داشته باشی تا بتونی بری مثل ریاضی تجربی و انسانی
سوال اصلی من اینه که با مدرک دیپلم گرافیک رایانه ای که تو اموزشگاه میگیرم تو دانشگاه علمی کاربردی میتونم هر رشته ای برم؟
فردا دیپلم گرفتم نگن چون دیپلم گرافیک داری نمیتونی فلان رشته رو بری
بعدش این اموزشگاهی که من میگم واسه کسایی هست که حوصله درس خوندن ندارن یا ترک تحصیل کردن سریع میخوان دیپلم بگیرن واسه اینجور افراده
منم چون خواستم با هم سنای خودم وارد دانشگاه بشم این راهو انتخاب کردم چون اگه دبیرستان میرفتم باید 3 سال درس میخوندم تا دیپلم بگیرم وارد دانشگاه بشم تا اون موقع هم سنم میشد 22 که فقط یه دیپلم داشتم

پیام حیاتی
دوشنبه 08 دی 1393, 14:55 عصر
به مشاور تحصیلی مراجعه کنید.
دور برنامه نویسی هم خط قرمز بکش!

بیتا حکمت
دوشنبه 08 دی 1393, 15:39 عصر
به مشاور تحصیلی مراجعه کنید.
دور برنامه نویسی هم خط قرمز بکش!

جسارت منو ببخشین اما تا اونجایی که دیدیم
مشاور تحصلی تو ایران چیز زیادی نمی دونه

پیام حیاتی
دوشنبه 08 دی 1393, 17:55 عصر
جسارت منو ببخشین اما تا اونجایی که دیدیم
مشاور تحصلی تو ایران چیز زیادی نمی دونه
بحث و سیاسی نکنید :چشمک:داغ دل ما هم تازه نکنید الآن باز نامه سرگشاده می نویسم اخطار میگیرم :افسرده:

qartalonline
دوشنبه 08 دی 1393, 19:52 عصر
با مدرکی که میگیری میتونی بری دانشگاه علمی کاربری (بقیه رو خبر ندارم) و هر رشته ای که دلت خواست میتونی بخونی.
تو دانشگاه های علمی کاربردی بر خلاف دانشگاه های سراسری بیشتر عملی کار میکنن تا تئوری یعنی سرفصل هاشون فرق میکنه، اغلب امکانات سخت افزاری بهتری دارن نسبت به دانشگاه های سراسری، استادها از نظر دانش بروزتر هستن، تنوع رشته ها زیاده، وقت آزادت بیشتره (چون اکثرا عملی هستن و دانشجو مجبور نیست از اول تا آخر ترم فقط جزوه حفظ کنه).
خود من الان کارشناسی رو تو دانشگاه علمی کاربری میخونم و کاردانیم رو هم همینطور و شرایطی رو هم که گفتم تجربه کردم.
اتفاقا خیلی ها میگن که تو دانشگاه هیچی یاد نمیدن ولی چیزی که من تجربه کردم کاملا برعکس بوده، البته همانطور که یکی از دوستان گفتن بیشتر به استاد بستگی داره ممکنه یه مواقعی استثنا هم باشه.
به حرف اونایی که میگن دنبال برنامه نویسی نرو گوش نکنید اینجور آدما اغلب دنبال لقمه آماده هستن به همین خاطر موفق نمیشن.
خود من نزدیک سه ساله از صفر شروع کردم (همراه با شروع دانشگاه) (6 ماه اول واسه خودم یه سایت کار کردم و تمامی مواردی که یاد میگرفتم روش پیاده سازی میکردم)، حدودا دو سال اول درآمدی نداشتم (رایگان هم تا حالا کار نکردم) ولی الان وضعیتم خیلی فرق کرده (آشنا و راهنما هم نداشتم، تو خونه pdf میخوندم).
فقط تو انتخاب زبانی که میخوای با اون برنامه نویسی کنی دقت کن و سعی کن کارت رو با نهایت کیفیت انجام بدی انوقته که دنبالت میگردن تا پروژشون رو شما انجام بدی.

پیام حیاتی
دوشنبه 08 دی 1393, 21:37 عصر
یاد بگیرید دیگران را قضاوت نکنید،این جملتون رو نادیده میگیرم:لقمه آماده خور.

mr.designer
دوشنبه 08 دی 1393, 22:50 عصر
ممنون از همه شما که از سر دلسوزی تجروبیاتتونو بیان میکنین
من شرایط و علاقه ای که دارم برای کارم میخوام پشت کامپیوتر بشینم
حالا این راهو میرم تا خدا چی بخواد
از مشاور پرسیدم گفت یکی رشته برنامه سازی و بازی سازی و اطلاعات گرایش رسانه رو میتونم برم یه رشته دیگه هم فکر کنم گفت نمیدونم مربوط به شبکه بود اونم گفت میتونم برم نمیدونم شاید منظور از رسانه همین شبکه بود کدومش مربوط به .net یا برنامه نویسی وب میشه؟
بعد گفت برای فوق دیپلم یا لیسانس باید پیش دانشگاهی داشته باشم
پیش دانشگاهی امتحاناتش نهاییه؟ یا تو همون دبیرستان امتحان میگیرن قبولیتو میدن؟ چجوریاس؟