PDA

View Full Version : سوال: من این موضوع رو متوجه نمیشم

بیتا حکمت
دوشنبه 08 دی 1393, 07:26 صبح
نمی دونم واسه سوالم چه تیتری مناسب است . اما سوالم اینکه هاستی که من برای سایتم گرفتم . یک هاست هست که سرورش لینوکس هست . البته هاست اشتراکیه ، پس اگر سیستم عامل لینوکس هست من باید بتونم روی این هاست نرم افزار تحت لینوکس نصب کنم مثلا" مسنجر لینوکس ، ورد نسخه لینوکس

اگر میشه نصب کرد چطوری باید این کارو بکنم ؟
اگر نمیشه نصب کرد ؟ چرا نمیشه ؟ مثلا" وردپرس هم نرم افزار هست روی این مدل هاست نصب میشه ولی چرا فرضا" نسخه یاهو مسنجر لینوکس رو نتونم نصب کنم.

احسان!
دوشنبه 08 دی 1393, 13:25 عصر
چون دسترسی های لازم رو ندارید.توی این موردی که شما میگید،وب سرور(مثل apache) تنظیم شده که با دریافت یه درخواست خاص یه کار خاص رو انجام بده.فرضا با وارد کردن آدرس site.com/x.php توی مرورگر از وبسرور درخواست اجرای یه اسکریپت پی اچ پی به اسم x.php رو میتونید بکنید.(میتونه درخواست چیزهای دیگه ای هم باشه البته.) که وبسرور نتیجه ی اون رو به شما برمیگردونه.
در واقع به طور خلاصه میشه این که شما تنها دسترسی به چند نرم افزار از سیستم عامل رو دارید و نه کل سیستم عامل.
پ.ن:یاهو مسنجر و ورد نسخه ی لینوکسی ندارن.:D

mdtafakori
دوشنبه 08 دی 1393, 13:34 عصر
تا حالا کلمه ویندوز سرور رو شنیدید؟
یک توزیع از ویندوز که برای سرورها طراحی شده و چون ویندوزه قرار نیست که ما گیم(بازی) های تحت ویندوز رو روی هاست ویندوز نصب کنیم. بلکه فقط محصولی از ویندوز و الگوریتم های حاکم بر ویندوز استفاده می کنه. سرور لینوکس هم به همین شکل.
امیدوارم مفهوم رو رسونده باشم

بیتا حکمت
دوشنبه 08 دی 1393, 15:42 عصر
چون دسترسی های لازم رو ندارید.توی این موردی که شما میگید،وب سرور(مثل apache) تنظیم شده که با دریافت یه درخواست خاص یه کار خاص رو انجام بده.فرضا با وارد کردن آدرس site.com/x.php توی مرورگر از وبسرور درخواست اجرای یه اسکریپت پی اچ پی به اسم x.php رو میتونید بکنید.(میتونه درخواست چیزهای دیگه ای هم باشه البته.) که وبسرور نتیجه ی اون رو به شما برمیگردونه.
در واقع به طور خلاصه میشه این که شما تنها دسترسی به چند نرم افزار از سیستم عامل رو دارید و نه کل سیستم عامل.
پ.ن:یاهو مسنجر و ورد نسخه ی لینوکسی ندارن.:D

ممنون . یاهو مسنجر رو نمی دونم اما نرم افزاری مشابه ورد و با قابیت های ورد واسه لینوکس هست ، تو همین سایت خوندم d:

احسان!
دوشنبه 08 دی 1393, 16:22 عصر
اونا برنامه های معادل هستن.نه نسخه ی لینوکسی ورد یا یاهو مسنجر.:P