PDA

View Full Version : ناخوانا بودن رشته فارسی در خواندن اطلاعات از db2

shahnam sha
دوشنبه 08 دی 1393, 09:22 صبح
سلام دوستان عزيز

من دارم از يک sp در ديتابيس db2 مقادير آنرا فراخواني مي کنم مساله اي که دارم اين است که فيلدي که مقدار آن رشته فارسي است به صورت غير خوانا نمايش مي دهد من براي db2 کد پيج 1252 را ست کردم . البته اين مساله را در برنامه dbArtizan هم داشتم که به ست کردن فونت در گريد نمايش آن اين مساله حل شد. اگر کسي در اين زمينه تجربه اي دارد لطفا راهنمايي کند.

reza9025
دوشنبه 08 دی 1393, 16:32 عصر
اگه از SQL SERVER استفاده می کنی بنظرم باید DataType رو برابر Nvarchar قرار بدی... حالا nchar هم جواب میده. امتحان کن.

shahnam sha
سه شنبه 09 دی 1393, 14:58 عصر
ممنونم دوست عزيز که جواب دادي ولي همانطور که گفتم من دارم از يک stored procedure استفاده مي کنم و در برنامه هم از طريق يک data reader اونو مي خونم ، و تو DBrtizan هم فارسي ها رو درست نشون ميده ، ولي تو برنامه که با c# نوشتم فارسي ها به صورت درست نمايش داده نميشه.

shahnam sha
شنبه 13 دی 1393, 08:52 صبح
دوستان کسي اطلاع در اين زمينه نداره؟

erfan_urchin
شنبه 13 دی 1393, 12:35 عصر
شما احتمالا توی کد insert کردن یه جاییشو اشتباه نوشتی
اگه میخوای اطلاعات فارسی رو وارد دیتابیس کنی باید قبل هرکدوم N بزاری. یعنی مثلا
SqlCommand scom = new SqlCommand("insert into t1 values(N'"+textBox1.Text+"',N'"+textBox2.Text+"'",myConnection);

ali.bodagh
چهارشنبه 30 بهمن 1398, 08:46 صبح
سلام دوستان
من هم همین مشکل shahnam sha (https://barnamenevis.org/member.php?60447-shahnam-sha) رو دارم. ولی مشکلاتی که بقیه دوستان اعلام کردن رو ندارم، لطفا این نکته رو مد نظر بگیرین که دیتابیس DB2 هستش نه SQL. و این نکته که با بقیه برنامه ها اطلاعات درست نشون میده. فقط مشکل توی C#‎‎ هستش. اطلاعات صحیح ذخیره شده اند.