PDA

View Full Version : گذاشتن عکس برای ButtonField در GridView2005

rahele_sa
جمعه 19 خرداد 1385, 14:33 عصر
سلام
والا دیگه خسته شدم اینقدر به مشکل بر خوردم ! نمونش همین ! که هیچکی خوب جواب نمیده ! البته میگن اما خیلی مختصر و خلاصه (به طوری که ما تازه کارا نمی تونیم خوب بفهمیم)

ببینید من راجب این سوالم خیلی جستجو کردم ، خیلی از دوستان کمک کردند اما ...

اینم بگم که من در ویژوال 2005 کار می کنم

ببینید ما در یک GridView یک فیلد داریم از نوع ButtonField که به یک فیلد از نوع TinyInt وصل شده است و فقط مقادیر صفر و یک می گیرد . (امکان تغییر نوع فیلد وجود ندارد)(به دلیل رکوردهای زیاد)

بعدش من خاصیت ButtonType همون فیلد را در Grid به Image تنظیم کرده ام .

• حالا من میخواهم بجای مقادیر 0 عکس تیک و به جای مقادیر 1 عکس ضربدر ؛ در Grid نمایش دهم .

یکی از دوستان راهنمایی کردن و گفتند که عکسی بدون پسوند و با نام 0 برای تیک و 1 برای ضربدر کنار پروژه خودت قرار بده . من هم قرار دادم . ولی این کار فقط برای فیلدهایی از نوع ImageField است در ButtonField این عمل کار نمی کند .

دوستان با جواب دادن به این سوالم خیلی از مشکلاتم حل میشود .
با تشکر .

rahele_sa
شنبه 20 خرداد 1385, 11:28 صبح
تا حالا هیچکس اینکار را نکرده

white fox
شنبه 20 خرداد 1385, 11:45 صبح
من میخواستم جوابی بدم اما چون مطمئن نبودم ین کار رو نکردم..
چون کسی جوابی نداد من جواب میدم..

ButtonField عبارت DataBinder رو قوبل نمیکندو خطا میگیره و در MSDN هم نوشته عکسی که اینجا ست بشه برای همه یکسان هست.....البته کار نشد نداره اما به چه قیمت؟

من پیشنهاد میکنم شما یک TemplateCulomn درست کنید و یک ImageButton و CommandName اون رو چیزی بدید که مد نظرتون هست یعنی مثل Delete یا Edit رو براش بنویسید اینطوری کاملا مثل یک ButtonField که به صورت عکس هست عمل میکنه...
برای خاصیت ImageButton هم راحت میتونید از DataBinder استفاده کنید...دو عکس با یک پسوند بسازید مثلا gif یکی نامش 0 و دیگری 1 باشه...اینطوری میتونید هم تصاویر رو داشته باشید و هم عملی که میخواین رو انجام بدید

rahele_sa
شنبه 20 خرداد 1385, 12:06 عصر
من ایجوری نمی خواهم

نمی خواهم عکسهام با نام 0 و 1 باشند

چون اینجوری در فیلدهای دیگر که عکس را نشون میدهند مشکل پیش میاد