PDA

View Full Version : تعداد و نام جداول مورد نیاز برای قسمت اخبار سایت

keiv@n
دوشنبه 08 دی 1393, 23:14 عصر
با سلام خدمت دوستایه گل ... من تازه واردم:خجالت:
اول بگم که اومدم اینجا بهم برنامه نویسی سایت یاد بدین (عاجزانه خواهش می کنم :گریه::گریه:) و ..... البته یه چیزایی از دورانه جوونی یادمه ! ولی به کمک نیاز دارم:گریه::گریه::گریه::گریه: ..... بریم سر اصل مطلب :

من یه صفحه اخبار تو پروژه سایتم دارم اسمش : news.aspx این صفحه دارای لینک اخبار به صورت تیتر واره خیلیم سادس .
یه پنل ادمین هم داریم که اول ادمین به اون وارد میشه بعدش میره تو صفحه ثبت خبر ! نمیدونم لازمه این صفحه ایجاد بشه یا نه !؟
بعدش یه صفحه شرح خبر داریم که توش یه گریدویو هستش و متناسب با ID خبر انتخاب شده از صفحه news.aspx میاد توضیحات خبر و نشون میده ....
باید اضافه کنم که هر خبر شامل یک عکس یک هدر و یک متن هستش .....
حالا سوال من اینه تعداد و نام جداول مورد نیاز برای قسمت اخبار سایت چی باید باشه که آسون ترو راحت تر کارا پیش بره ؟
اگه یه نمونه هست خدمتتون لطف کنید شیر کنید و خودتونو مورد دعای خیر من قرار بدین با تشکر

aminmousavi
سه شنبه 09 دی 1393, 00:51 صبح
سلام دوست عزیز . اگر میخوای در این زمینه کار کنی ، دنبال نمونه نباشین ، چون چیز سختی نیست ، خودتون پیاده سازی کنین به نعفتون هست .
یک جدول کافیه برای خبر (البته چون عکس میخوای داشته باشه میتونه 2تا جدول باشه ، حالا توضیح میدم در ادامه )
جدول به اسم News که فیلد هاش میشه :
- id
- Title
- Body
- DateCreated
- TimeCreated

برای تصویر میتونین یک فیلد به جدول اضافه کنین به اسم photo که آدرس عکس توش ذخیره میشه ، که یکم طراحیش جالب نمیشه به دلیل اینکه اگر عکسی نداشته باشه باید مقدارش رو خالی بزارین ! و همچنین در آینده اگر بخواین 2 تا عکس بزارین نمیتونین ! اما خوب گذاشتن یک فیلد کار رو براتون راحت تر میکنه .
روش دوم که اصولی هست اما یکم سخت تر اینکه یک جدول به اسم Photo بسازین که فیلد هاش میشه :
- id
- IdPostNews
- Addres

توی این روش با Relation عکس رو انتساب میدین به خبر ( از طریق کلید خارجی IdPostNews)

keiv@n
سه شنبه 09 دی 1393, 01:15 صبح
متشکر مشکل برطرف شد