PDA

View Full Version : نظر در عملیات ثبت برنامه ی مشاور املاک

tehran021
سه شنبه 09 دی 1393, 09:35 صبح
من رو پروژه مشاور املاک کار می کنم، زمانی که قرار است ملک یا آپارتمانی ثبت بشه .خوب یک سری امکانات مثل شوفاژ و سونا و... که زمان ثبت زمین به کار نمی آد ولی برای ثبت آپارتمان نیاز هست که باشه، من اومدم ی جدول جدا طراحی و همه ی امکانات را در این جدول با نوع داده bit دسته بندی و ای دی این جدول رو به هر کدوم از جداول آپارتمان و رمین مرتبط کردم..... اگر چه خیلی از فیلدها زمان ثبت مثلا زمین خالی می مونه .....- نظر تون چیه؟
2.فیلدی مثل تراکم فقط برای ویلا و مجتمع آپارتمانی به کار می آد به نظر شما اشکالی داره که بیام تراکم رو هم در جدول ویلا بزارم و هم جدول مجتمع آپارتمانی؟(مثل تراکم گزینه های دیگه هم هست که فقط بین یک یا دو گزینه مشترک باشن) راه حل دیگه ای به ذهنم نمی رسه.....

Davidd
سه شنبه 09 دی 1393, 11:31 صبح
راه حل اصولی و بهتر اینه که یه جدول داشته باشی که مشخصات مشترک زمین آپارتمان ویلا ... ذخیره کنه مثل id ، متراژ و ... (یک فیلد برای مشخص کردن نوع ملک نیازه). برای هر کدام از آپارتمان زمین و ویلا یک جدول جداگانه که فیلدهای مخصوص هر کدوم خیره کنه.

tehran021
سه شنبه 09 دی 1393, 12:58 عصر
مشخصات مشترک مثل انواع نما که به چند مورد می رسند مثل آجر،سنگ را در یک جدول گذاشتم (چراکه قرار هست در یک کمبوباکس قرار بگیرن)و با یک کلید خارجی در جداول اپارتمان،مجتمع آپارتمانی گذاشتم آیا نظر شما اینه که من برای هر نوع ملک مثل آپارتمان،رمین،ویلا جداول جدا نگیرم؟

tehran021
سه شنبه 09 دی 1393, 13:05 عصر
برای امکانات بیشتر چه پیشنهادی دارید؟من امکاناتی مثل برق،آب و گاز،شوفاژ(حدود 25 مورد) را با چک باکس برای کاربر قرار دارم تا انتخاب کنه ، به همین دلیل جدولی جداگانه به امکانات اختصاص دادم و با کلید خارجی به هر کدام از ملکها مثل ویلا .... ارتباط دادم با اینکه می دانم خیلی از فیلدهای امکانات خالی ذخیره می شن.....

Davidd
سه شنبه 09 دی 1393, 13:46 عصر
آیا نظر شما اینه که من برای هر نوع ملک مثل آپارتمان،رمین،ویلا جداول جدا نگیرم؟
همانطور که گفتم باید از Specialization استفاده کنی یعنی 4 تا جدول. یه جدول پدر برای مشخصات مشترک و 3 جدول دیگه برای زمین آپارتمان و ویلا. برای مثال جدول آپارتمان شامل فیلدهای امکانات آپارتمانه. این طراحی برای حالتی که امکانات ثابت باشند و در آینده تغییر نکنند مناسبه.

tehran021
سه شنبه 09 دی 1393, 15:34 عصر
زمان insert جدول امکانات شاید بعضی فیلدها خالی بمونه از نظر طراحی اشکالی نداره ؟منظورم از بین 25 امکاناتی (فیلدی) که وجود داره ، مالک زمین 3 تاشو انتخاب بکنه و بیست و یک فیلد دیگه خالی ثبت می شه .....

tehran021
سه شنبه 09 دی 1393, 15:46 عصر
به نظر شما نیاز به ایندکس گذاری هست ؟اگه میشه روال کار رو توضیح بدین

Davidd
سه شنبه 09 دی 1393, 16:09 عصر
زمان insert جدول امکانات شاید بعضی فیلدها خالی بمونه از نظر طراحی اشکالی نداره ؟منظورم از بین 25 امکاناتی (فیلدی) که وجود داره ، مالک زمین 3 تاشو انتخاب بکنه و بیست و یک فیلد دیگه خالی ثبت می شه .....
با توجه به اینکه طول فیلدها کمه مشکلی نیست. برای نشان دادن این امکانات استفاده از چکباکس جالب نیست چون خالی گذاشتن چکباکس لزوما به معنای False نیست بلکه ممکنه برای فیلد اطلاعات وجود نداشته باشه مثلا معلوم نباشه پارکینگ داره یا نه.
در مورد ایندکس گذاری هم اگه منظورت ایندکس گذاری برای افزایش سرعت کوِِئری های Select هست که خود SQL برای کلید اصلی ایندکس تعریف می کنه. اما اگه منظورت از ایندکس چیز دیگست بیشتر توضیح بده

tehran021
سه شنبه 09 دی 1393, 23:34 عصر
با توجه به اینکه طول فیلدها کمه مشکلی نیست. برای نشان دادن این امکانات استفاده از چکباکس جالب نیست چون خالی گذاشتن چکباکس لزوما به معنای False نیست بلکه ممکنه برای فیلد اطلاعات وجود نداشته باشه مثلا معلوم نباشه پارکینگ داره یا نه.

شما پیشنهاد بهتری دارید؟

Davidd
چهارشنبه 10 دی 1393, 09:41 صبح
شما پیشنهاد بهتری دارید؟
استفاده از کمبوباکس یا از چکباکس سه حالته ( خاصیت ThreeState چکباکس True کن). بسته به اینکه کدوم کاربرپسندتر هست میتونی استفاده کنی