PDA

View Full Version : اختصاص فضا

shaparak
جمعه 19 خرداد 1385, 23:20 عصر
برنامه ای که بتواند به کاربرانش یک فضایی برای قراردادن عکس یا مطلب توسط خود کاربر ، اختصاص بدهد.
اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم...

tabib_m
شنبه 20 خرداد 1385, 10:14 صبح
میخواید خودتون بنویسید؟ و یا برنامه ی آماده میخواید؟

moohssenn
سه شنبه 23 خرداد 1385, 16:26 عصر
در هر صورت اگه لطف کنید ممنون میشم . چون سئوال جالبیه و ممکنه به درد خیلی ها بخوره

spsgorgan
سه شنبه 23 خرداد 1385, 16:59 عصر
در مورد نوشتنش خوب نمیدونم ولی تو هات اسکریپت فکر کنم بود

javad_hosseiny
سه شنبه 23 خرداد 1385, 19:19 عصر
برنامه ای که بتواند به کاربرانش یک فضایی برای قراردادن عکس یا مطلب توسط خود کاربر
حالت کلی را سؤال کردی؟
خوب این برنامه تحت چه عنوانی در سایت باید قرار بگیرد؟
در کل معمولا برای این منظور باید کاربر ابتدا در سایت ثبت نام کرده و عضو شود
(که در این زمینه الی ماشاءالله سورس آماده در همین سایت و .... موجود است)
و سپس با توجه به عنوان مورد نظر مثلا : وبلاگ, آلبوم , مقالات و .... یک صفحه برای کاربر درنظر بگیرید که در آن بتواند کاربر با توجه به عنوان مربوط فایل دلخواه (تصویر, فایل فشرده و ....) را آپلود کند
(مشابه صفحه آپلود در قسمت حالت پیشرفته همین سایت)
و یا حتی امکان تایپ مطلب را داشته باشد (مثل وبلاگ ها (البته فقط بخش وروداطلاعات منظورم هست) و یا یک فروم مثل همین جا)
(جهت مطالعه بیشتر سورس برنامه phpbb ویا vBulletin (برنامه انجمن همین سایت) را بخوانید)
و یا به طور مثال uploadcenter یکی از مواردی که سؤال شما را دربر می گیرد.
-----------
قاعده کلی بر این است یک شاخه برای این منظور در سرور جهت آپلود این فایلها (تصویر و فایل فشرده و ....) قرار دهید (البته می تونید از توابع ftp_upload استفاده کنید و یا پس از آپلود در شاخه موقت (از طریق فورم) با استفاده از move_uploaded_file آن را به شاخه ای مربوط (که البته در این صورت باید پرمیشن 777 داشته باشد) کپی کنید.
که کاربر ثبت نام کرده از طریق یک فرم (دقت کنید که در تعریف فرم پارامتر enctype="multipart/form-data" را ذکر کنید) اطلاعات موردنظر را آپلود کند (که در این فرم می بایستی با توجه به نوع فایل (تصویر ,فایل فشرده و یا ....) محدودیت حجم را درنظر بگیرید)
وهمچنین بهتر است که با استفاده از یک فیلد کمکی در جدول مشخصات کاربر ثبت شده محدودیت حجمی جهت آپلود فایل ها توسط کاربر را نیز در نظر بگیرید (مثلا کاربر نتواند مجموعا بیشتر از 2 مگابایت آپلود داشته باشد)
وجهت جلوگیری از تصادم فایلهای با نام تکراری از تابع rand یک مقدار تصادفی بدست بیاوریدو با استفاده از نام کاربری و یا دفعه چندم بودند آپلود فایل توسط کاربر یک نام غیرتکراری برای فایل موردنظر پیدا کنید (وبالطبع این نام را باید در جدولی ذخیره کنید که به هنگام دانلود به آن اشاره کنید)
(مشابه این کار را نیز در چندین سایت پیاده کردم نهایتا در صورت عدم پیدا کردن مورد سورس مناسب بفرمایید برایتان ایمیل کنم)
----------
و جهت وارد کردن مطلب (تایپ) نیز می تونید از یک ادیتور مثل htmlarea و یا fckeditor جهت وارد کردن مطلب استفاده کنید و سپس محتوی آن را در یک فیلد از نوع مثلا longtext از یک جدول ذخیره کنید (مشابه این کار را بنده در سایت bou.ac.ir انجام داده بودم (قدیما) )
وهمچنین یکی از کاربرای این سایت نیز یک سیستم مدیریت وبلاگ (فکر کنم به اسم فوژان بود) ارائه داده بود می تونید از اون هم استفاده کنید.
------

shaparak
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 10:39 صبح
در واقع میخوام به کاربرم در صوت موافقت مدیریت و وارد کردن پسورد بتواند تبلیغات خودرا در فضای تخصیص داده شده قرار دهد .همانطور که گفته اید تقریبا مانند سایتهایی که وبلاگ ایجاد می کنند.
در صورت امکان سورس ان را !!
ممنونم از همکاریتان