PDA

View Full Version : مبتدی: ایجاد و ذخیره فایل تکست در مسیر نصب برنامه

sajaaaaad
پنج شنبه 11 دی 1393, 11:58 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز. شاید سوالم تکراری باشه ولی هرچی گشتم پیدا نکردم جوابو دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنن.
.
من یک برنامه تحت شبکه میخوام بنویسم و میخوام وقتی برنامه نصب شد و اجرا شد، برنامه سعی کنه آی پی سرور رو که دیتابیس روش قرار داره، از روی یک فایل تکس که در کنار برنامه ذخیره شده بخونه، و در صورتی که آی پی وجود نداشته باشه آی پیو از کاربر بگیره و درون یک فایل تکس در مسیر نصب برنامه ذخیره کنه. و هدفم ازین کار اینکه کاربر هربار لازم نباشه آی پی رو وارد کنه و هرموقعه لازم بود این امکانو براش بذارم که آی پی رو عوض کنه.
.
حالا دوستان عزیز اگ پیشنهاد بهتری دارن راهنمایی کنن لطفا؟ شاید کلا روش راحت تری هم باشه یا هست آیا!؟ و همچنین بنظرتون اینکار جواب میده؟ و اگ میشه یکم راهنمایی کنید که من مسیر نصب برنامه را موقعه اجرا شدن برنامه چطور بدست بیارم!؟
.
اینم بگم فایل ستاپ رو با خود ویژوال درست میکنم، اگ اونجا باید کاری کرد راهنمایی کنید.
با تشکر

erfan_urchin
پنج شنبه 11 دی 1393, 12:14 عصر
این راهی که شما گفتی به نظرم راه خوبیه
شما مسیر نصب برنامه رو از روش زیر میتونی بدست بیاری
string s = Application.StartupPath;
موفق باشی

dashti011
پنج شنبه 11 دی 1393, 19:00 عصر
سلام شما فقط یک مقدار را میخوای ذخیره کنی ؟ منظورم فقط آی پی ؟
تو انجمن نحوه ساخت فایل ذخیره را جستجو کن

ببین من پروژه خودم را با فایلی با ساختار xml استفاده میکنم و در هر بار اجرا میرم چک میکنم ببینم فایل مربوط به ذخیره تنظیمات هست یا نه ! اگر بود که مقادیر تنظیمی رو میخونم اگرم نبود که خودم با مقادیر پیش فرض میسازم .
لینک زیر را مطالعه کن برای ساخت فایل تنظیمات هست لینک مطلب (http://barnamenevis.org/showthread.php?463918-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1&p=2077546&viewfull=1#post2077546)

بابت این که در کنار فایل اجرایی هم ذخیره بشه توی کد xml تو لینک بالا مقدار به صورت زیر باشد البته اسم را میتونی از settings.txt به مقدار دلخواه مثلا mysetting.txt تغییر بدی
string settingFileName = "settings.txt";