PDA

View Full Version : حرفه ای: Visual PHP v2.0

alinwp
جمعه 12 دی 1393, 18:40 عصر
درود
همونطور که از اسم تاپیک پیداست این کلاس های نوشته شده توانایی کار کردن بصری با PHP رو به ما میده
این پروژه هنوز تکمیل نشده و تا اینجایی که من نوشتم رو برای دانلود گزاشتم خوشحال میشم نظرتون رو در باره ی این کار بدونم اینم یه تست هم توش هست صفحه index که نحوه کارشو نشون میده
به دلیل این ورژنش دو هست که ورژن یک نوشته شده ولی منتشر نخواهد شد

hsgpro
جمعه 12 دی 1393, 20:07 عصر
سلام
نوشتید visual من اولین چیزی که به ذهنم خورد Drag & Drop مثل ASP.Net بود.
این کلاسی که ساختید خوبه ها معلومه روش زحمت کشیدید اما به نظرم هر کی php کاره حتماً HTML و CSS رو یاد بگیریه و مستقیم از این دو استفاده کنه بهتر از چنین کلاس هایی است.
البته این کلاس شما هم می تونه در جای مناسب کاربرد خودش رو داشته باشه.کار خیلی خوبی هم میکنید که این همه زحمتتون رو رایگان میذارید این باعث میشه فرهنگ Open-Source تو ایران هم جا بیفته و انشاءالله پروژه های بزرگی مثل Open-Source های خارجی در ایران هم ساخته بشه.

alinwp
جمعه 12 دی 1393, 20:13 عصر
سلام
نوشتید visual من اولین چیزی که به ذهنم خورد Drag & Drop مثل ASP.Net بود.
این کلاسی که ساختید خوبه ها معلومه روش زحمت کشیدید اما به نظرم هر کی php کاره حتماً HTML و CSS رو یاد بگیریه و مستقیم از این دو استفاده کنه بهتر از چنین کلاس هایی است.
البته این کلاس شما هم می تونه در جای مناسب کاربرد خودش رو داشته باشه.کار خیلی خوبی هم میکنید که این همه زحمتتون رو رایگان میذارید این باعث میشه فرهنگ Open-Source تو ایران هم جا بیفته و انشاءالله پروژه های بزرگی مثل Open-Source های خارجی در ایران هم ساخته بشه.
انشاءالله ، از نظرتون ممنون
گفتید پروژه برگ من خودم پایه ی پروژه های بزرگم ولی موضوعی برای این پروژه ها لااقل تو ایران برای کار نیست :اشتباه:

Mohammadsgh
جمعه 12 دی 1393, 21:32 عصر
من با اینکه php هم visual بشه اصلا دوست ندارم.مزه برنامه نویسی استفاده از کدهاست و چالشی که داره.درست نیست visual بشه.

MMSHFE
جمعه 12 دی 1393, 21:51 عصر
ممنون از تلاشی که میکنید و از همه مهمتر اینکه بطور رایگان با دوستانتون به اشتراک میگذارین. اینکه یکسری کلاسها تولید بشه که برنامه نویس رو از تولید دستی تگها راحت کنه ایده بدی نیست و باعث میشه برنامه نویسها از کارهای طراحی جدا بشن. معمولاً به اینجور کلاسها Helper میگن و توصیه میکنم توی GitHub یک پروژه براش ایجاد کنید تا بتونید از حمایتهای کل جامعه Open Source دنیا بهره مند بشین. بقیه میتونن بیان کامنت بگذارن یا حتی اصلاحاتی انجام بدن (درقالب Fork) و هرکدوم رو صلاح دونستین، میتونید وارد نسخه Master کنید و اسم فرد مربوطه رو هم بعنوان Contributor به پروژه اضافه کنید. دنیای بازمتن جذابیتهای زیاد و قشنگی داره که حیفه ازش بهره مند نشین.

alinwp
جمعه 12 دی 1393, 22:26 عصر
ممنون از تلاشی که میکنید و از همه مهمتر اینکه بطور رایگان با دوستانتون به اشتراک میگذارین. اینکه یکسری کلاسها تولید بشه که برنامه نویس رو از تولید دستی تگها راحت کنه ایده بدی نیست و باعث میشه برنامه نویسها از کارهای طراحی جدا بشن. معمولاً به اینجور کلاسها Helper میگن و توصیه میکنم توی GitHub یک پروژه براش ایجاد کنید تا بتونید از حمایتهای کل جامعه Open Source دنیا بهره مند بشین. بقیه میتونن بیان کامنت بگذارن یا حتی اصلاحاتی انجام بدن (درقالب Fork) و هرکدوم رو صلاح دونستین، میتونید وارد نسخه Master کنید و اسم فرد مربوطه رو هم بعنوان Contributor به پروژه اضافه کنید. دنیای بازمتن جذابیتهای زیاد و قشنگی داره که حیفه ازش بهره مند نشین.
ممنون لینک Github:
https://github.com/alinwp/Visual-PHP-v2.0

Jarvis
جمعه 12 دی 1393, 23:19 عصر
در ابتدا به خاطر زحمات شما تشکر میکنم
و اینکه نمیدونم میشه کارتون رو نقد کنم یا نه ؟!
اما من یه نگاهی کردم دیدم شما شیوه ای رو بکار بردید که کاربر مدام باید حواسش باشه فانکشن هایی مثل tag_close رو بنویسه .. خب این که همون HTML هست فقط لقمه رو داریم دور دهن می چرخونیم!
من پیشنهاد میکنم کد مربوط به فریمورک ها رو مطالعه کنید...
تا جایی که اطلاع دارم فریمورک Yii خیلی با آرایه ها رابطه داره و خیلی از کارها توی این فریمورک با آرایه ها انجام میشه
من وقتی کد شما رو دیدم با خودم فکر کردم نهایتا این کلاس و کلاس هایی که در آینده بهش ممکنه اضافه بشه به یه فریمورک کوچیک منتج میشه البته فریمورک کاملا بحثش جداست اما شما عملا دارید در مورد بخشی حتی کوچیک از یک فریمورک صحبت می کنید !
چیزی که من توی ذهنم بود اینه که شما کلاس خودتون رو با استفاده از آرایه ها بازنویسی کنید و کد فعلی و کدی که در آینده با آرایه ها می نویسید رو مقایسه کنید ... به نظر من که با آرایه خیلی بهتر میشه
من یه مثال از کدی که می تونه مثلا یه فرم برای کاربر درست کنه براتون میگذارم که ایده بگیرید و منظورم رو بهتر متوجه بشید :

$form = new HTMLForm();
$form->params(
array(
'method'=>'post',
'action'=>'example.php',
'elements'=>array(
'text'=>array('placeholder'=>'Username','name'=>'username'),
'password'=>array('placeholder'=>'Password','name'=>'password'),
'submit'=>array('value'=>'Login!')
)
)
);
یه همچین چیزی ...

موفق باشید.

alinwp
شنبه 13 دی 1393, 08:31 صبح
در ابتدا به خاطر زحمات شما تشکر میکنم
و اینکه نمیدونم میشه کارتون رو نقد کنم یا نه ؟!
اما من یه نگاهی کردم دیدم شما شیوه ای رو بکار بردید که کاربر مدام باید حواسش باشه فانکشن هایی مثل tag_close رو بنویسه .. خب این که همون HTML هست فقط لقمه رو داریم دور دهن می چرخونیم!
من پیشنهاد میکنم کد مربوط به فریمورک ها رو مطالعه کنید...
تا جایی که اطلاع دارم فریمورک Yii خیلی با آرایه ها رابطه داره و خیلی از کارها توی این فریمورک با آرایه ها انجام میشه
من وقتی کد شما رو دیدم با خودم فکر کردم نهایتا این کلاس و کلاس هایی که در آینده بهش ممکنه اضافه بشه به یه فریمورک کوچیک منتج میشه البته فریمورک کاملا بحثش جداست اما شما عملا دارید در مورد بخشی حتی کوچیک از یک فریمورک صحبت می کنید !
چیزی که من توی ذهنم بود اینه که شما کلاس خودتون رو با استفاده از آرایه ها بازنویسی کنید و کد فعلی و کدی که در آینده با آرایه ها می نویسید رو مقایسه کنید ... به نظر من که با آرایه خیلی بهتر میشه
من یه مثال از کدی که می تونه مثلا یه فرم برای کاربر درست کنه براتون میگذارم که ایده بگیرید و منظورم رو بهتر متوجه بشید :

$form = new HTMLForm();
$form->params(
array(
'method'=>'post',
'action'=>'example.php',
'elements'=>array(
'text'=>array('placeholder'=>'Username','name'=>'username'),
'password'=>array('placeholder'=>'Password','name'=>'password'),
'submit'=>array('value'=>'Login!')
)
)
);