PDA

View Full Version : راست چین کردن عناصر در preferencescreen

reza ghorbani
شنبه 13 دی 1393, 15:54 عصر
سلام
می خواستم بدونم چه جوری می تونم عناصری که تو preferencescreen ایجاد کردم و راست چین کنم. از چه تگی باید تو فایل xml استفاده کنم...

storm_saeed
شنبه 13 دی 1393, 16:53 عصر
منظورتون راست چین کردن متن هاست دیگه ؟
اگه اینطوریه که خود اندروید باید درست نشونش بده(یعنی راست به چپ ) اگه اینکارو نکرد بایدPreferenceScreen خودتون رو بنویسید یا اینکه ویو هایی که میخواین راست چین شن رو خودتون کلاس پدر رو رو دوباره بازنویسی کنید مثلا EditTextPreference خودتون رو به اینصورت بنویسید یا اینکه از تگ gravity=right تو xml استفاده کنید
public class PersianTextPreference extends EditTextPreference {
public PersianTextPreference (Context context, AttributeSet attrs) {
super(context, attrs);
}
@Override
protected View onCreateView(ViewGroup parent) {
View view = super.onCreateView(parent);
RelativeLayout layout = (RelativeLayout) ((LinearLayout) view).getChildAt(1);
layout.setGravity(Gravity.RIGHT);
return view;
}
}

reza ghorbani
شنبه 13 دی 1393, 17:12 عصر
من می خوام که صفحه تنظیماتم این شکلی (http://android-developers.blogspot.co.uk/2013/03/native-rtl-support-in-android-42.html) بشه.
خوده لینک هم توضیح داده ولی من که همون کدهارو وارد می کنم چیزی نمیشه.
اگه زحمتی نیست لینک و بیبینین و بگین که چه جوری می تونم این کارو بکنم. ممنون می شم...

storm_saeed
شنبه 13 دی 1393, 17:51 عصر
خب اینجا که کامل توضیح دادهچیکار کنید مشکلتون کجاست ؟

reza ghorbani
شنبه 13 دی 1393, 22:42 عصر
مسٔله همینه دیگه. اون چیزایی که اونجا گفت رو مو به مو انجام دادم ولی نمیشه. حتی تو stackoverflow هم مطرح کردن ولی جواب درستی بهش ندادن. اینم لینکش... (http://stackoverflow.com/questions/21949403/android-preferencescreen-right-to-left)

storm_saeed
شنبه 13 دی 1393, 23:42 عصر
مسٔله همینه دیگه. اون چیزایی که اونجا گفت رو مو به مو انجام دادم ولی نمیشه. حتی تو stackoverflow هم مطرح کردن ولی جواب درستی بهش ندادن. اینم لینکش... (http://stackoverflow.com/questions/21949403/android-preferencescreen-right-to-left)

خب این لینک استک کاملا صحیحه . خود من از همین روش ها استفاده کردم بودم
یه احتمالی میدم(چون خیلی وقت پیش این مشکل رو داشتم) یادم نیس این بود یا نه یه جا نوشته LAYOUT_DIRECTION_LOCALE موقعی که زبون به عربی یا پارسی یا ... دیگه که راست چین هستن تغییر کنه مقدار این هم تغییر میکنه(LAYOUT_DIRECTION_LOCALE) وقتی زبون انگلیسی باشه راست چین نمیشه مسلما . زبون پیش فرض برنامه رو به پارسی تغییرش بده احتمالا درست بشه

reza ghorbani
شنبه 13 دی 1393, 23:49 عصر
ممنون از توجهت. ولی من می خواستم که تو فایل xml انجامش بدم؛ دیگه تو کد نیارم. هرچند تو کدمم این کارو کردم نشد...

storm_saeed
شنبه 13 دی 1393, 23:53 عصر
ممنون از توجهت. ولی من می خواستم که تو فایل xml انجامش بدم؛ دیگه تو کد نیارم. هرچند تو کدمم این کارو کردم نشد...
این preference اس ها خیلی دردسرن اکثرا باید تو کد دستکاری بشن کلا این کارارو بکن
1- gravity = right بشه تو xml
2-یه تکست ویو رو مثلا طبق کدی که بالا نوشتم راستچین کن
3-روش همین استک اورفلو و وبلاگ اسپاترو انجام بده
همه اینارو یه بار بدون دستکاری زبان پیشفرض اپت انجام بده یه بارم به فارسی تبدیلش کن
یکی از این ها میشه بلاخره