PDA

View Full Version : رفتن از ویندوز به لینکوس

raha_jon
یک شنبه 14 دی 1393, 09:24 صبح
سلام و خسته نباشید

کم کم تصمیم میگریم که از ویندوز مهاجرت کنم و به ابونتو برم اما نمی دونم با چه مشکل های مواجه میشم،مثلا چیزی را ساپورت نکنه و این حرفا.

لطفا توضیح کامل در این باره بدین نرم افزارهاشو از کجا گیر بیاریم؟از کجا نرم افزار هاشو گیر بیاریم؟سرعت در کل چطوره؟اصلا برم یا نرم؟
با تشکر

hamid_hr
یک شنبه 14 دی 1393, 09:49 صبح
من هم خیلی وقته تصمیم گرفتم
ولی این ..net منو زمین گیر کرده
باید کلا مهاجرت کنم به java, c++, python, .....
ولی فعلا جراتشو ندارم
اگه شرایطشو داری برو

storm_saeed
یک شنبه 14 دی 1393, 15:20 عصر
اگه تاحالا با لینوکس کار نکرده باشی اولش سخته ولی بعدش واقعا میفهمی ویندوز و مک چقدر دست و بال ادم رو میگرفتن
اینم در نظر داشته باش که برای بازی کردن یا طراحی , برنامه نویسی با محصولات مایکروسافت مثل c# و دات نت و ... لینوکس مناسب نیست
کلیه نرم افزار هاش از طریق مخازن و به وسیله ی ترمینال یا مثلا تو اوبونتو از طریق ubuntu software center هم نصب میشن
نرم افزار های مشابه ویندوز هم زیاد داره مثلا libre office به جا office و gimp به جا photoshop , با wine هم میتونید یه تعداد بازی و برنامه ویندوزی رو توش اجرا کنید مثلا من PES2013 رو روش بالا اورده بودم . به خاطر فلسفه اپن سورسی کلی برنامه درست حسابی و free تو لینوکس پیدا میشه سرعتش به مراتب بهتر از ویندوزه به خاطر مدیریت رم و ... بهتر

abbasi.naft
دوشنبه 15 دی 1393, 11:51 صبح
سلام
ایجاد هر تغییری به یک باره، مشکلات فراوان و بعضا ناشناخته ای رو به همراه داره که شنیده شده رفع آنها در مواردی گاها به زمانی ، بیش از حد متعارف نیاز دارد.
لذا پیشنهاد من به شما استفاده همزمان از سیستم عامل و کامپایلرهای فعلیتون در کنار یک شبیه ساز مانند وی اِم وِیر می باشد.
تا مدت زمانی که به محیط جدید عادت میکنید ، در صورت بروز مشکل حاد ، از کار خود عقب نمانید.
و در فاصله زمانی چند ماهه ، کاملا و با شیب ملایم به اوبونتو و کامپایلرهایش مهاجرت نمایید.
موفق باشید

Nevercom
دوشنبه 15 دی 1393, 15:23 عصر
پیشنهاد می کنم فعلاً اوبونتو رو کنار ویندوز نصب کنید، باهاش کار کنید تا باهاش خو بگیرید.
من هم در ابتدا به این شکل ازش استفاده می کردم، کم کم متوجه شدم که شاید هفته ای یکبار به ویندوز لاگین کنم، اما نمیخواستم حذفش کنم بخاطر احساس وابستگی ای که داشتم و اینکه شاید یه برنامه ای باشه مخصوص ویندوز باشه و ....
مدتی بعد دقت کردم که بیشتر از یکماه هست که به ویندوز لاگین نکردم، اینبار تصمیمم رو گرفتم و ویندوز رو کامل حذف کردم.

خب قطعاً کوچ از اکوسیستمی که سالهاست باهاش خو گرفتید کمی زحمت داره و این تنها خود شما هستید که تصمیم میگیرید این زحمت ارزشش رو داره یا خیر.
منظور این نیست که کار پیچیده ای هست، اتفاقاً من ادعا می کنم برای یک فردی که با هیچ سیستم عاملی کار نکرده، اکوسیستم اوبونتو بسیار بسیار راحت تره.

نرم افزارها به راحتی از طریق Ubuntu Software Center نصب میشن.
در بیشتر موارد سخت افزارها رو میشناسه و نیاز به هیچ تنظیم خاصی نیست، درصورتی که نیاز به نصب درایور برای اون سخت افزار باشه بخشی وجود داره که بهتون اطلاع میده که میتونید نصبش کنید.
اما اگر هم قطعه ای رو نشناخت، همیشه یک راه برای شناسوندنش به سیستم وجود داره.

من احساس می کنم سرعتش بیشتر از ویندوز هست، توی مدیریت منابع سیستمی که قطعاً بهتر عمل می کنه، اما سرعت یک چیز نسبی هست و معیار درستی نداره (توجه کنید که مثلاً ۱ ثانیه در واحد کامپیوتری عدد بزرگیه ولی برای ما قابل چشم پوشی). خب با کوچ به اوبونتو ناگهان اجساس نمی کنید که سرعت کامپیوترم چند برابر شد، اما در نهایت می تونم این رو بگم که از لحاظ کارکرد و سرعت برنامه ها بهتر از ویندوز هست و این رو می تونید حس کنید
ضمن اینکه اینجا دیگه از دنیای آزاردهنده ی آنتی ویروس ها خبری نیست، من به شخصه نفس راحتی کشیدم که از شر اون آنتی ویروس ها خلاص شدم

خود من بخاطر کندی آزاردهنده Eclipse روی ویندوز کوچ کردم به Ubuntu (کوچ کامل، چون برای چند سال روی کامپیوتر خونه داشتمش اما نشده بود سیستم عامل اصلیم)، در نهایت متوجه شدم که دیگه نمیتونم برگردم سمت ویندوز.
شاید بتونید منظور من رو بهتر درک کنید اگر تجربه ی این رو داشته باشید که دوستان باهاتون تماس بگیرن و بگن ویندوزم دچار فلان مشکل شده، و شما درنهایت مجبور شده باشید که بگید: هیچ راهی وجود نداره - یا: باید ویندوز رو عوض کنی....
توی دنیای لینوکس همیشه راهی وجود داره

smemamian
دوشنبه 15 دی 1393, 19:00 عصر
سلام
این رو حتماً به یاد داشته باشید، که خیلی از افراد در ابتدا، مشکل از دست دادن اطلاعات هارد دیسکشون رو دارند. حتماً، از انجمن http://forum.ubuntu.ir کمک بخواهید یا آموزش هایی که هست استفاده کنید.

موفق و پایدار

raha_jon
دوشنبه 15 دی 1393, 20:43 عصر
سلام
این رو حتماً به یاد داشته باشید، که خیلی از افراد در ابتدا، مشکل از دست دادن اطلاعات هارد دیسکشون رو دارند. حتماً، از انجمن http://forum.ubuntu.ir کمک بخواهید یا آموزش هایی که هست استفاده کنید.

موفق و پایدار

تشکر از همه تون واقعا دستتون درد نکنه
بله درسته من یبار در هنگام نصب ابونتو هاردو فرمت کرده بودم و چندی پیش یکی از دوستام فرمت کردن اما به لطف خدا من با موفقیت نصب کردم.انشالله کم کم کوچ میکنم بهش
بازم تشکر

abbasalim
سه شنبه 16 دی 1393, 00:11 صبح
سلام
یک : منم چندبار هاردم فرمت کردم تا اینکه قشنگ پارتیشن بندیش رو یاد بگیرم حتی یه هارد رو هم سوزوندم :خجالت:
دو : دلیل اصلی من هم برای مهارجت مثل دوستمون سرعت افتضاح اکلیپس در ویندوز و عملکرد عالیش در اوبونتو بود + شناسایی خودکار گوشی های اندرویدی بدون نصب درایور که باعث می شد گوشی و تبلت هرکی دستم رسید برنامم رو روش دیباگ کنم :لبخند: