PDA

View Full Version : سوال: اغاز طراحی وب

ocean896
یک شنبه 14 دی 1393, 19:41 عصر
اغاز طراحی وبدرود بر شما
سوال من این هست که مشخصه برای طراحی وب باید ابتدا با
html
css
اشنا شد و بعد تصمیم گرفت با asp کار کرد یا php و بعد از اون پایگاه داده sql
از اینها که بگذریم ی مباحثی هست که خود من نمیدونم چی هستند و به چه دردی میخورن و اصلا واقعا نیازی هست اونها رو یاد گرفت و ایا پکیجی کلی برای همه اونها هست یاخیر
jquery
javascript
seo
ajax
visual studio
aps.net mvc
photoshop
ی دوستی گفت اگر asp.net mvc و visual studio رو یاد بگیری و در کلاسهای اموزشیش شرکت کنی میتونی مجموعه جی کوئری و جاوا اسکریپ . سی شارپ و جی شارپ و هم یاد بگیری و واقعا نیازی به یادگیری فتوشاپ نداری چون الان میتونی خیلی راحت با بوت استرپ bootstrap طراحی کنی و ...
البته فتوشاپ رو نفی نکرد و فقط گفت میشه فاکتور گرفت فعلن و پیشنهادش این بود
html
css
asp.ney mvc
visual studio
bootstrap
. نظر شماها که اینکاره هستید چیه ؟

شاید همین راهنمایی شما جواب سوال خیلیها باشه

mostafae
یک شنبه 14 دی 1393, 19:59 عصر
ببین دوست من شما اول بیا ببین طراحی دوست داری یا برنامه نویسی

یه طراح باید PS, HTML, CSS و تا حدودی jQuery بلد باشه

برنامه نویس هم یا asp.net و sql server و یا php و mysql

به نظر من یا تمرکزت رو بذار رو طراحی یا برنامه نویسی نه هر دو ....

پیام حیاتی
یک شنبه 14 دی 1393, 20:08 عصر
اغاز طراحی وبدرود بر شما
سوال من این هست که مشخصه برای طراحی وب باید ابتدا با
html
css
اشنا شد و بعد تصمیم گرفت با asp کار کرد یا php و بعد از اون پایگاه داده sql
از اینها که بگذریم ی مباحثی هست که خود من نمیدونم چی هستند و به چه دردی میخورن و اصلا واقعا نیازی هست اونها رو یاد گرفت و ایا پکیجی کلی برای همه اونها هست یاخیر
jquery
javascript
seo
ajax
visual studio
aps.net mvc
photoshop
ی دوستی گفت اگر asp.net mvc و visual studio رو یاد بگیری و در کلاسهای اموزشیش شرکت کنی میتونی مجموعه جی کوئری و جاوا اسکریپ . سی شارپ و جی شارپ و هم یاد بگیری و واقعا نیازی به یادگیری فتوشاپ نداری چون الان میتونی خیلی راحت با بوت استرپ bootstrap طراحی کنی و ...
البته فتوشاپ رو نفی نکرد و فقط گفت میشه فاکتور گرفت فعلن و پیشنهادش این بود
html
css
asp.ney mvc
visual studio
bootstrap
. نظر شماها که اینکاره هستید چیه ؟

شاید همین راهنمایی شما جواب سوال خیلیها باشه

سلام
این مقالات را مطالعه کنید:
http://ahvazsell.Doc.php

ocean896
یک شنبه 14 دی 1393, 20:16 عصر
درود بر شما
ابتدا تشکر کنم که اهمیت دادی و اومدی و پاسخ دادی
دوست من ببینید من نه با css , html اشنایی زیادی دارم و همچنین بطور کامل با فتوشاپ بهیچ وجه اشنا نیستم اما تونستم با cms ها کار کنم با جوملا . وردپرس و پرستاشاپ و فروم سازهایی مثا مای بی بی و زنفورو حتی چند سایت هم طراحی کردم که فکر نمیکنم اجازه نام بردن اونها رو در تاپیک داشته باشم
کلی بهت بگم حرف من اینه این سایت هایی که تونستم طراحی کنم خود من رو راضی نکرد اما صاحبنشون رو چرا
من میخام بتونم سایتی مثل دیجی کالا طراحی کنم . که با cms ها چنین چیزی امکان پذیر نیست مگر اینکه قالب رو با فتوشاپ طراحی کنید
یا سایتی مثل xara.com
حالا بفرمایید برای رسیدن به این دانش من چه چیزهایی نیاز دارم مچکرم .
البته در جواب نفرمایید میشه شبیه اونها ساخت من نمیخام شبیه اونها بسازم میخام دقیقن همونطور بسازم .

ocean896
یک شنبه 14 دی 1393, 20:17 عصر
سلام

دوست من لینکی که دادید باز نمیشه

ocean896
یک شنبه 14 دی 1393, 20:36 عصر
سلام

درود بر شما
مقاله شما رو خوندم و بسیار کمک بزرگی بود حالا فقط ی سوال دارم
javascript . jquery . ajax . bootstrap . phptoshop
ایا این صحت داره که با یادگیری asp.net mvc ما میتونیم جی کوئری و جاوا رو اتوماتیک یاد بگیریم
و ایا صحت داره بوت استرپ میتونه جایگزین ساده ای برای فتوشاپ باشه البته در موارد نه خیلی پیچیده
اگر همینطوره پس بهتر نیست لیست اموزشها بدین ترتیب باشه البته با فرض اینکه asp مد نظر شخص باشه
html . css . asp.net mvc . bootstarp . ajax, sql

ocean896
یک شنبه 14 دی 1393, 20:45 عصر
ویژوال استودیو چه نقشی میتونه داشته باشه/ میتونه نقش مهمی داشته باشه یا خیر ؟

mostafae
یک شنبه 14 دی 1393, 21:10 عصر
ویژوال استودیو چه نقشی میتونه داشته باشه/ میتونه نقش مهمی داشته باشه یا خیر ؟

ویژوال استودیو یه نرم افزار هست برای برنامه نویسی .net

mostafae
یک شنبه 14 دی 1393, 21:14 عصر
درود بر شما
ابتدا تشکر کنم که اهمیت دادی و اومدی و پاسخ دادی
دوست من ببینید من نه با css , html اشنایی زیادی دارم و همچنین بطور کامل با فتوشاپ بهیچ وجه اشنا نیستم اما تونستم با cms ها کار کنم با جوملا . وردپرس و پرستاشاپ و فروم سازهایی مثا مای بی بی و زنفورو حتی چند سایت هم طراحی کردم که فکر نمیکنم اجازه نام بردن اونها رو در تاپیک داشته باشم
کلی بهت بگم حرف من اینه این سایت هایی که تونستم طراحی کنم خود من رو راضی نکرد اما صاحبنشون رو چرا
من میخام بتونم سایتی مثل دیجی کالا طراحی کنم . که با cms ها چنین چیزی امکان پذیر نیست مگر اینکه قالب رو با فتوشاپ طراحی کنید
یا سایتی مثل xara.com
حالا بفرمایید برای رسیدن به این دانش من چه چیزهایی نیاز دارم مچکرم .
البته در جواب نفرمایید میشه شبیه اونها ساخت من نمیخام شبیه اونها بسازم میخام دقیقن همونطور بسازم .

ببینید دیجی کالا طراحی و برنامه نویسیش کار یه نفر نیست

شما اگه بخوای تو یه شرکت طراحی سایت هم استخدام بشی اکثرا طراح جدا میخوان برنامه نویس وب هم جدا

حالا شما به طراحی بیشتر علاقه داری یا برنامه نویسی؟؟

و در آخر شما گفتی با جوملا و وردپرس سایت طراحی کردی در حالی که html و css بلد نیستی. فکر کنم شما نصاب وردپرس یا جوملا بودی نه طراح!!

پیام حیاتی
یک شنبه 14 دی 1393, 21:37 عصر
درود بر شما
مقاله شما رو خوندم و بسیار کمک بزرگی بود حالا فقط ی سوال دارم
javascript . jquery . ajax . bootstrap . phptoshop
ایا این صحت داره که با یادگیری asp.net mvc ما میتونیم جی کوئری و جاوا رو اتوماتیک یاد بگیریم
و ایا صحت داره بوت استرپ میتونه جایگزین ساده ای برای فتوشاپ باشه البته در موارد نه خیلی پیچیده
اگر همینطوره پس بهتر نیست لیست اموزشها بدین ترتیب باشه البته با فرض اینکه asp مد نظر شخص باشه
html . css . asp.net mvc . bootstarp . ajax, sql
1.فتوشاپ رو فراموش کن!با یادگیری CSS,CSS3 هیچ نیازی به این نرم افزار نخواهید داشت.
2.در مورد
bootstrap یک مقاله نوشتم که می تونید در اینجا (http://forum.ahvazsell.ir/viewtopic.php?f=15&p=30#p30) مطالعه کنید.bootstrap یک فریمورکه و هیچ سنخیتی با نرم افزارها نداره.
3.اگر asp.net رو بخواین ادامه بدید کارتون با چند ابزار که در نرم افزار VS هست راه میفته(UpdatePanel,Ajax و...)اگر با زبان دیگری مثل PHP هست باید کد نویسی های مرتبط را مطالعه کنید و کد بنویسید.
-------------------------------
شما اگر به php تسلط کامل پیدا کنید می تونید CMS هایی مثل جوملا و وردپرس رو هم به شکل دلخواه ویرایش کنید.
4.jQuery رو کامل یاد بگیرید،از نظر من نیازی به یادگیری js نیست مگر اینه بخواین سایت بازی بنویسید،اگر هم نیاز به موردی باشه با یک جستجو نمونه کدهاش رو میتونید کپی کنید.
5.جاوا ربطی به طراحی وب ندارد ، منظور از اتومات حتما" استفاده از ابزار بوده !.
در خصوص منابع آموزشی :
1.ستفاده از آموزش های زبان اصلی که از این سایت (http://farinsoft.com) می تونید تهیه کنید.
2.استفاده از سایت youtube.

ocean896
یک شنبه 14 دی 1393, 21:55 عصر
دوست من من قرار نیست به شما دروغ بگم و با دروغ گفتن من چیزی حل نمیشه
وردپرس shanoor.ir
جوملا persiandisk78.zz.mu
پرستاشاپ dama.zz.mu
زنفورو musiciran.zz.vc
مای بی بی musiciran.zz.mu

میتونید چک کنید

mostafae
یک شنبه 14 دی 1393, 22:11 عصر
دوست من من قرار نیست به شما دروغ بگم و با دروغ گفتن من چیزی حل نمیشه
وردپرس shanoor.ir
جوملا persiandisk78.zz.mu
پرستاشاپ dama.zz.mu
زنفورو musiciran.zz.vc
مای بی بی musiciran.zz.mu

میتونید چک کنید

دروغ؟؟ من حرفی از دروغ زدم مگه؟؟ من فقط گفتم اگه ما میایم سیستم وردپرس رو نصب میکنیم یه قالب آماده هم روش نصب میکنیم این طراحی نیست این نصابی هست.
شما اگه خودت قالب طراحی میکنی دیگه طراحی و نصاب نیستی

ocean896
یک شنبه 14 دی 1393, 22:20 عصر
رفیق گرامی
نه وردپرس و نه جوملا اونقدر دستت رو باز نمیزاره که اونچیزی که دلت میخاد از اب دربیاد حتی با قوی ترین پلاگینهاش
بهمین جهت از شما پرسیدم چه باید کرد
من تو ی فروم دیگه پرسیدم . میگن vusial studio مهم نیست
bootstrap مهم نیست
ajax هم خیلی مهم نیست و همینطور seo
میگن مهم
html
css
php
mysql
photoshop
در صورتیکه من میخام با asp کار کنم
در نتیجه برای من میشه
asp
sqlserver
html
css
photoshop
حالا بحثی که میمونه اینه که ایا asp.net mvc کار رو میتونه برام راحت تر کنه یا مشکل تر میکنه و همینطور ویژوال استودیو میتونه کمک باشه یا نه ضرورتی نداره ؟؟؟

پیام حیاتی
یک شنبه 14 دی 1393, 22:37 عصر
میشه گفت MVC تکنولوژی پیشرفته تر از web form هست که کار را راحتر می کند،توضیحات بیشتر و تفاوت ها رو در سایت مایکروسافت جستجو کنید کامل و بدون نقص شرح داده.
Visual studio یا VS نرم افزاری هست که شما برای طراحی وب با تکنولوژی asp باید ازش استفاده کنید،برنامه های دیگه هم هست مثل WebMatrix و... اما کاملترین آنها VS هست.

ocean896
یک شنبه 14 دی 1393, 22:48 عصر
پس اگه جمع بندی کنیم میشه این
html
css
asp.net mvc
visual studio
sqlserver
photoshop
jquery
javascript
C#‎‎‎‎‎‎
درسته یا کم و زیاد نوشتم ؟
ایا میشه چیزی رو قلم گرفت یا همگی جزو بایدهاست ؟

طبق تحقیق که خودم کردم برای ابتدای کار برای شروعی قدرتمندانه

html
css
asp.net mvc
visual studio باضافه فتوشاپ

اما نظر شما که بیشتر تو کارید برای من خیلی مهم هست

Mohammadsgh
یک شنبه 14 دی 1393, 23:37 عصر
mvc یک تکنولوژی نیست بلکه یک معماری سه لایه هست که کار رو آسونتر میکنه و ساختار کدها تمیز ترو و بهتر میشه و پشتیبانی آسونتری داره.در ضمن من asp کارها رو برنامه نویس نمیدونم چون همه چیش آماده هست

saeed410
یک شنبه 14 دی 1393, 23:57 عصر
:-) .اونوقت شما بفرمایید وقتی با ASP.net MVC کار میکنید چیاش آماده است؟اینجور که شما میگید ؛ اگه من هر طراحی هر وبسایتی رو از شما بخوام در کمتر از چند ساعت قادر به نوشتنش با ASP.net MVC خواهید بود دیگه.درسته؟چون ASP.net MVC رو برنامه نویسی نمیدونی نباید بگی چون کار نکردم نمیتونم. یاعلی.چنتا سایت بگم تا فردا شب میتونی تحویل بدی. قالب html شو خودم میدم. شما فقط با چیز های آماده ASP.net MVC بقیه کارهاشو انجام بده. :-) .این حرف شما نشون میده که حتی PHP هم زیاد کار نکردین. چون PHP خیلی بیشتر از ASP.net چیزهای آماده رایگان داره. موفق باشید.

پیام حیاتی
یک شنبه 14 دی 1393, 23:59 عصر
mvc یک تکنولوژی نیست بلکه یک معماری سه لایه هست که کار رو آسونتر میکنه و ساختار کدها تمیز ترو و بهتر میشه و پشتیبانی آسونتری داره.در ضمن من asp کارها رو برنامه نویس نمیدونم چون همه چیش آماده هست
یعنی برنامه نویسی سی شارپ و vb کلا" رفت زیر سوال دیگه :قهقهه:
اینکه مایکروسافت برنامه های کاملی همچون VS میده که کار برنامه نویس سریعتر و راحتر بشه دلیل بر برنامه نویس نبودن نیست.

Mohammadsgh
دوشنبه 15 دی 1393, 10:40 صبح
گفته شما درسته ولی میاکروسافت برنامه نویس هاشو وابسته به خودش کرده.php و دنیای اوپن سورس همچین لقمه هایی تو دهن برنامه نویس نمیزارم برای نمونه ساخت pagination تو asp کار دو دقیقه هست ولی تو php نه.تو php برای هر کاری دستت بازه و میتونی همه کدها رو ببینی ولی تو asp نه.دوستان asp کار ناراحت نشید من نه از ویندوز استفاده میکنم نه از vs نه از آفیس .سیستم عاملم اوبونتو گنوم هست خیلی سریعتر و قوی تر از ویندوزه و ویروس هم نمیگیره.از زمانی که اوبونتو رو نصب کردم فهمیدم سیستم عامل یعنی چی.فقط دیدگاهمو گفتم:لبخندساده:

احسان!
دوشنبه 15 دی 1393, 11:32 صبح
باز یکی لینوکس نصب کرد و ... !

Mohammadsgh
دوشنبه 15 دی 1393, 13:02 عصر
آره یکی لینوکس رو نصب کرد و گفت بهتره.تو بخش php نخواستم ادامه تایپیک چیزی بگم و ثابت کنم ولی اینجا میتونم ثابت کنم که برای برنامه نویسها بهتره:چشمک:
شما چقدر تجربه تو برنامه نویسی و سیستم عامل داری که همش دنبال چاش و کل کل و ادعایی؟

Mohammadsgh
دوشنبه 15 دی 1393, 13:12 عصر
:-) .اونوقت شما بفرمایید وقتی با ASP.net MVC کار میکنید چیاش آماده است؟اینجور که شما میگید ؛ اگه من هر طراحی هر وبسایتی رو از شما بخوام در کمتر از چند ساعت قادر به نوشتنش با ASP.net MVC خواهید بود دیگه.درسته؟چون ASP.net MVC رو برنامه نویسی نمیدونی نباید بگی چون کار نکردم نمیتونم. یاعلی.چنتا سایت بگم تا فردا شب میتونی تحویل بدی. قالب html شو خودم میدم. شما فقط با چیز های آماده ASP.net MVC بقیه کارهاشو انجام بده. :-) .این حرف شما نشون میده که حتی PHP هم زیاد کار نکردین. چون PHP خیلی بیشتر از ASP.net چیزهای آماده رایگان داره. موفق باشید.
درسته که mvc asp کد نویسی داره ولی یک سایتو خیلی سریعتر میشه با asp ساخت تا با php .مایکروسافت برنامه نویس ها رو وابسته به آپشن های خودش کرده نگید که دروغه؟در ضمن شما میگید چیزهای آماده php,درسته کلاس های آماده php زیاد داره(pagination,crud,active record,,...) ولی بدون دانش برنامه نویسی و شی گرایی نمیشه از اونها استفاده کرد و بودن اونها سودی برای برنامه نویس نداره ولی asp ویژوال هست اگه تخصص خاصی نداشته باشی یه سایت ساده میتونه باهاش بیاری بالا:چشمک:

پیام حیاتی
دوشنبه 15 دی 1393, 14:47 عصر
صحبت ها برمیگرده به بحث های جنجالی مقایسه سیتم عامل ها و php و تکنولوژی asp.net اینکه الآن شما چند دلیل بیارید من یا سایرین دلایل دیگه مبنی بر بهتر بودن هیچکدام نخواهد شد.
بارها گفته شده هر کدام در جای خود مفید و سودمند هستند و این بستگی به دانش برنامه نویس و نوع پروژه داره که بخواد از کدام استفاده کند.
فکر می کنم دوستمونم در مورد آغاز طراحی وب تا به الآن اطلاعات موردنیاز و تصمیم رو گرفته باشه،ادامه این بحث بی نتیجست.بگذریم.:قلب:

ocean896
دوشنبه 15 دی 1393, 14:55 عصر
ببینید دوست گرامی من کاری به این بحث ها ندارم
کار به ارزون و گرون بودن هم ندارم
به اینکه اون ساده است و اون مشکله هم ندارم
اما اونقدری تو رشته کامپیوتر جون کندم که بدونم php ساده تر از asp هست
اینکه مایکروسافت اومده نرم افزار داده چندنفر نخبه رو جمع کرده گفته برنامه ویژوال بسازید برای راحتی کار دوستداران من ناز شصت داره نه اینکه بخایم در مقابلش جبهه بگیریم
من خودم دو سیستم عامل دارم ی کالی و یک ویندوز 10 از هر دو هم راضی هستم هر کدوم برای ی کاری درست شده اما این حقیقت رو نمیشه انکار کرد که کار در ویندوز برای عموم بمراتب راحتتر از لینوکسه
شما چون نظرات شخصیتو گفتی منم به خودم حق میدم نظر شخصیم رو بگم اگر میخای ادعای لینوکس کنی لطفا با محیط ابونتو اینکار و نکن چون ابونتو بشدت سیستم عامل مسخره و بی دست و پایی هست میخای لینوکس باز بشی برو دبیان و نصب کن 40 گیگ کامل اونموقع بیا بگو من لینوکس دارم و ...
دعوای php و asp از قدیم بوده تا ابد هم میمونه احتمالا اما این وسط دوست گرامی که php کار میکنی یا دوست عزیزی که asp کار میکنی مردم نمیان بگن اقا دم یارو گرم اوپن سورس کار کرده یا دم فلانی گرم mvc رفته جلو نهایتش وقتی کار خوب باشه به این دو مسئله نمیپردازن میگن افرین
من دنبال اون افرینه نیستم من دنبال اینم خودم به خودم بگم افرین حالا میخاد شما بدت بیاد میخاد خوشت بیاد میخای به من بگو برنامه نویس میخای نگو
این تاپیک و ایجاد کردم که راهنماییم کنید چیکار کنم نه اینکه بیایم چیزی رو به رخ هم بکشیم یا باهم بحث و جدل کنیم

saeed410
دوشنبه 15 دی 1393, 15:11 عصر
درسته که mvc asp کد نویسی داره ولی یک سایتو خیلی سریعتر میشه با asp ساخت تا با php .مایکروسافت برنامه نویس ها رو وابسته به آپشن های خودش کرده نگید که دروغه؟در ضمن شما میگید چیزهای آماده php,درسته کلاس های آماده php زیاد داره(pagination,crud,active record,,...) ولی بدون دانش برنامه نویسی و شی گرایی نمیشه از اونها استفاده کرد و بودن اونها سودی برای برنامه نویس نداره ولی asp ویژوال هست اگه تخصص خاصی نداشته باشی یه سایت ساده میتونه باهاش بیاری بالا:چشمک:

شما هنوز درک درستی از .net ندارید متاسفانه. هر کسی که .net کار میکنه به معنی این نیست که از datagrid view ویژوال استودیو برای نمایش داده ها استفاده میکنه.درسته این ابزار دست برنامه نویس دات نت رو میبنده.حتی سرعت و کارایی لازم رو نداره. الان دیگه همه دنبال استفاده از روش های نوین برنامه نویسی هستند. کسی از کامپوننت آماده که کلی viewstate داره استفاده نمیکنن. .net بیش از 140 هزار کلاس و متد داره. هیچ کسی تا حالا نتونسته ادعا کنه با یک یا دو سال کار کردن با اون تونسته بهش مسلط بشه دوست عزیز. اینم قبول دارم که php آسونه. حتی حفظ کردن این همه کلاس و متد هم سخته تا برسه به این که بتونی براحتی یک سایت طراحی کنی.

احسان!
دوشنبه 15 دی 1393, 15:20 عصر
آره یکی لینوکس رو نصب کرد و گفت بهتره.تو بخش php نخواستم ادامه تایپیک چیزی بگم و ثابت کنم ولی اینجا میتونم ثابت کنم که برای برنامه نویسها بهتره:چشمک:
شما چقدر تجربه تو برنامه نویسی و سیستم عامل داری که همش دنبال چاش و کل کل و ادعایی؟

من چند سال هستش که فقط از لینوکس استفاده میکنم.
از پست های شما اینطور بر میاد که گاهی ساده ترین اطلاعات رو هم ندارید.چیزی که من دیدم اینه که معمولا راهنمایی اشتباه میکنید.بهتره که وقتی آدم راجع به چیزی اطلاع نداره دیگران رو راهنمایی نکنه!

ocean896
دوشنبه 15 دی 1393, 16:01 عصر
خب دوستان برای اینکه از بحث خارج نشیم بلاخره بفرمایید چه باید کرد ایا این درسته
html
css
photoshop
asp.net mvc
jquery
javascript
sql

فکر میکنم seo و ajax در اولویت های اخر باشن درسته ؟

احسان!
دوشنبه 15 دی 1393, 17:07 عصر
شاید گفتن این بد نباشه که طراحی اینطوری انجام میشه که اول طراح چیزی که توی ذهنش هست رو با چیزی مثل فوتوشاپ، گیمپ یا هرچیز مشابهی پیاده سازی میکنه.شبیه یه عکس.بعدش از روی اون شروع میکنه به نوشتن HTML , CSS , JS .این برای طراحی هستش.همزمان با این یا بعد و یا حتی قبل از این هم میتونه قسمت پشتی سایت رو با زبان دلخواه(PHP C#‎‎‎ Python و... ) بنویسه.
پس ترتیب خاصی بین همشون لازم نیست.

پیشنهاد من اینه:
برای طراحی:
HTML
CSS (این دو تا پایه ی کار هستن.)
در کنار این دو تا هم فوتوشاپ.
بعد از اون میتونید شروع به یادگیری جاوا اسکریپت و کتابخانه ها و... بکنید.میشه قبلش هم یاد گرفت ولی خب بعدش بهتره.چون جی کوری یک کتابخانه برای جاوا اسکریپت هستش.بعد از یادگیری جاوا اسکریپت جی کوری و AJAX خیلی راحت میشن براتون.

برای قسمت پشتی سایت:
با توجه به این که گفتید :ASP سعی کنید اون رو همزمان با SQL و یا SQL رو قبلش یاد بگیرید.چون خیلی از مثال ها و نمونه ها و ... نیاز به بلد بودن کار با پایگاه داده داره.
بعد از این ها و البته بعد از جاوا اسکریپت هم میتونید شروع به یادگیری AJAX بکنید.

میتونید هرکدوم از قسمت های طراحی و برنامه نویسی رو زودتر شروع کنید.ولی اگه میخواید با برنامه نویسی شروع کنید بهتره که در هرصورت قبلش html بلد باشید.

saeed410
دوشنبه 15 دی 1393, 17:31 عصر
خب دوستان برای اینکه از بحث خارج نشیم بلاخره بفرمایید چه باید کرد ایا این درسته
html
css
photoshop
asp.net mvc
jquery
javascript
sql

فکر میکنم seo و ajax در اولویت های اخر باشن درسته ؟

با صحبت شما در باره اینکه سئو در اولویت آخر باشه موافق نیستم. فکر میکنی تنها راه اندازی یک سایت پایان کاره؟ تازه شروع یک رقابت سنگینه. باید اینقد تلاش کنی که دیده بشی. ممکنه حتی ناامید بشی و دیگه بیخیال سایت بشی. برای اثبات حرفم و اینکه متوجه منظورم بشی : پیشنهاد میکنم یک سر به سایتهای لیست تمام سایتهای ایرانی رو دارن بزنی(مثلاً Enamad.ir) بعد سایتهای طراحی شده تاکنون رو ببینی. خیلی از اونها انگار روحی درونشون نیست. انگار دیگه مردن فقط یک ظاهر دارن. چون کسی به وب سایتشون مراجعه نمیکنه. سئو و بهینه سازی وب سایت باعث میشه سایت شما در معرض دید قرار بگیره.

ocean896
دوشنبه 15 دی 1393, 18:46 عصر
فکر میکنم بلاخره تونستم تصمیمی برای شروع بگیرم
با راهنمایی های شما دوستان به این نتیجه رسیدم
html , css هر دو تا مرحله 5 , 3
اگر تونستم مدرسی قوی در xhtml پیدا کنم اونم پیگیری میکنم و بعدش حتمن میرم سراغ جاوا اسکریپت و جی کوئری و اژاکس
مرحله بعد حتمن فتوشاپ
و این اواخر sql
asp.net mvc
C#‎‎‎.net
و در پایان seo

کارکردن با بوت استرپ و cms ها هم فکر میکنم قانونن و منطقن بعد از تجربه و تلاش و یکم پیگیری در گوگل خودش بدست میاد

از زحمات شما سپاسگذارم .

Mohammadsgh
دوشنبه 15 دی 1393, 20:27 عصر
ببینید دوست گرامی من کاری به این بحث ها ندارم
کار به ارزون و گرون بودن هم ندارم
به اینکه اون ساده است و اون مشکله هم ندارم
اما اونقدری تو رشته کامپیوتر جون کندم که بدونم php ساده تر از asp هست
اینکه مایکروسافت اومده نرم افزار داده چندنفر نخبه رو جمع کرده گفته برنامه ویژوال بسازید برای راحتی کار دوستداران من ناز شصت داره نه اینکه بخایم در مقابلش جبهه بگیریم
من خودم دو سیستم عامل دارم ی کالی و یک ویندوز 10 از هر دو هم راضی هستم هر کدوم برای ی کاری درست شده اما این حقیقت رو نمیشه انکار کرد که کار در ویندوز برای عموم بمراتب راحتتر از لینوکسه
شما چون نظرات شخصیتو گفتی منم به خودم حق میدم نظر شخصیم رو بگم اگر میخای ادعای لینوکس کنی لطفا با محیط ابونتو اینکار و نکن چون ابونتو بشدت سیستم عامل مسخره و بی دست و پایی هست میخای لینوکس باز بشی برو دبیان و نصب کن 40 گیگ کامل اونموقع بیا بگو من لینوکس دارم و ...
دعوای php و asp از قدیم بوده تا ابد هم میمونه احتمالا اما این وسط دوست گرامی که php کار میکنی یا دوست عزیزی که asp کار میکنی مردم نمیان بگن اقا دم یارو گرم اوپن سورس کار کرده یا دم فلانی گرم mvc رفته جلو نهایتش وقتی کار خوب باشه به این دو مسئله نمیپردازن میگن افرین
من دنبال اون افرینه نیستم من دنبال اینم خودم به خودم بگم افرین حالا میخاد شما بدت بیاد میخاد خوشت بیاد میخای به من بگو برنامه نویس میخای نگو
این تاپیک و ایجاد کردم که راهنماییم کنید چیکار کنم نه اینکه بیایم چیزی رو به رخ هم بکشیم یا باهم بحث و جدل کنیم
1-درباره سیستم عامل حرفتون رو 100٪ میپذیرم و کارکردن با ویندوز آسون تر از لینوکسه (برای کاربران عادی).درباره دبیان هم درسته
درباره psp و asp هم درست میگید بستگی به برنامه نویسش داره.ولی ساخت سایت برای asp (کاربران پایه)کارها آسونتره و امنیت بیشتری داره.
در مجموع حرف هاتون رو میپذیرم

Mohammadsgh
دوشنبه 15 دی 1393, 20:38 عصر
شما هنوز درک درستی از .net ندارید متاسفانه. هر کسی که .net کار میکنه به معنی این نیست که از datagrid view ویژوال استودیو برای نمایش داده ها استفاده میکنه.درسته این ابزار دست برنامه نویس دات نت رو میبنده.حتی سرعت و کارایی لازم رو نداره. الان دیگه همه دنبال استفاده از روش های نوین برنامه نویسی هستند. کسی از کامپوننت آماده که کلی viewstate داره استفاده نمیکنن. .net بیش از 140 هزار کلاس و متد داره. هیچ کسی تا حالا نتونسته ادعا کنه با یک یا دو سال کار کردن با اون تونسته بهش مسلط بشه دوست عزیز. اینم قبول دارم که php آسونه. حتی حفظ کردن این همه کلاس و متد هم سخته تا برسه به این که بتونی براحتی یک سایت طراحی کنی.
فریم ورک یی php هم grid view داره:لبخند:
درسته که php آسونتره ولی ساخت سایت با asp برای برنامه نویس های پایه هم آسونتره و امنیت بیشتری داره.من از اوپن سورس نبودن و وابسته بودن به یه پلتفرم خاص مایکروسافت بدم میاد.برای نمونه من اگه رم کامپیوترم 128 یا 256 باشه با php میتونم برنامه نویسی کنم ولی با asp نه.هاستهای ویندوز از لینوکس پر هزینه و کند تر هستند ولی php اینطور نیست.شما هر جوری دوست دارید کار کنید و این دیدگاه من بود.اگه احساس کردید تند روی کردم پوزش میخوام

Mohammadsgh
دوشنبه 15 دی 1393, 20:40 عصر
من چند سال هستش که فقط از لینوکس استفاده میکنم.
از پست های شما اینطور بر میاد که گاهی ساده ترین اطلاعات رو هم ندارید.چیزی که من دیدم اینه که معمولا راهنمایی اشتباه میکنید.بهتره که وقتی آدم راجع به چیزی اطلاع نداره دیگران رو راهنمایی نکنه!
شما از کجا میدونید که اشتباه راهنمایی میکنم؟از soap و روش کد گذاری که لینکشو دادم؟یا چی؟

ocean896
دوشنبه 15 دی 1393, 20:51 عصر
دمت گرم که منطقی اومدی جلو ولی خدایی از نظر سرعت فکر نمیکنم هاست ویندوز سرعت کمی داشته باشه همینطور در مورد لود شدن پیج های asp طبق امار سایت های معتبر لود asp سریعتر هم هست شما ی سرچ کن تو گوگل load speed web page asp vs php

Mohammadsgh
دوشنبه 15 دی 1393, 20:53 عصر
شاید گفتن این بد نباشه که طراحی اینطوری انجام میشه که اول طراح چیزی که توی ذهنش هست رو با چیزی مثل فوتوشاپ، گیمپ یا هرچیز مشابهی پیاده سازی میکنه.شبیه یه عکس.بعدش از روی اون شروع میکنه به نوشتن HTML , CSS , JS .این برای طراحی هستش.همزمان با این یا بعد و یا حتی قبل از این هم میتونه قسمت پشتی سایت رو با زبان دلخواه(PHP C#‎‎‎‎ Python و... ) بنویسه.
پس ترتیب خاصی بین همشون لازم نیست.

پیشنهاد من اینه:
برای طراحی:
HTML
CSS (این دو تا پایه ی کار هستن.)
در کنار این دو تا هم فوتوشاپ.
بعد از اون میتونید شروع به یادگیری جاوا اسکریپت و کتابخانه ها و... بکنید.میشه قبلش هم یاد گرفت ولی خب بعدش بهتره.چون جی کوری یک کتابخانه برای جاوا اسکریپت هستش.بعد از یادگیری جاوا اسکریپت جی کوری و AJAX خیلی راحت میشن براتون.

برای قسمت پشتی سایت:
با توجه به این که گفتید :ASP سعی کنید اون رو همزمان با SQL و یا SQL رو قبلش یاد بگیرید.چون خیلی از مثال ها و نمونه ها و ... نیاز به بلد بودن کار با پایگاه داده داره.
بعد از این ها و البته بعد از جاوا اسکریپت هم میتونید شروع به یادگیری AJAX بکنید.

میتونید هرکدوم از قسمت های طراحی و برنامه نویسی رو زودتر شروع کنید.ولی اگه میخواید با برنامه نویسی شروع کنید بهتره که در هرصورت قبلش html بلد باشید.
من ساده ترین اطلاعات رو ندارم و کسی رو نمیخوام راهنمایی کنم ولی بهتره این موارد رو برای ساخت سایت بدونید
۱-ساخت دیتابیس و فیلدهای مورد نیاز
۲-کد نویسی سمت سرور(php یا asp)
3-ساخت ui سایت کنار این کارها میتونه انجام بشه
با توجه به فیلدهای دیتابیسه که فیلدهای فرم تعیین میشه