PDA

View Full Version : سوال: به نام شرکت دامینی برای فرد دیگری ثبت شده!!!!

.fatemeh
دوشنبه 15 دی 1393, 13:01 عصر
سلام
تقریبا یک سال پیش سایتی رو برای شرکت خصوصی طراحی کردم
فرض کنید نام شرکت ABC هست.منم دامین ABC.com رو براشون گرفتم الان میگه ir. رو هم ثبت کن.
حالا ABC.ir اشغال شده و به نام شرکت دیگه ای که دقیقا به همین نام داره فعالیت می کنه ثبت شده
جالب اینجاست که محصولات مشابهی رو به فروش می رسونه انگار شعبه ای از شرکت اصلی باشه.
از من می خوان پیگیری کنم و اون دامین ir. رو لغو کنم چه طوری باید اقدام کنم؟
اصلا میشه کاری کرد؟؟

Tarragon
دوشنبه 15 دی 1393, 13:17 عصر
تا جایی که بنده می دونم تقریبا نشدنیه!
بهترین کار اینه که شماره طرف رو پیدا کنید باهاش صحبت کنید ببینید می فروشش یا نه؟ اگر فروخت که باهاش کنار بیاید بهترین کاره.

hsgpro
دوشنبه 15 دی 1393, 13:20 عصر
سلام
از Whois می تونید اطلاعاتش رو بدست بیارید و باهاش در تماس باشید.
دامنه های IR. ایمیل و شماره تماس فرد رو براحتی نمایش میدن.

سایت برای Whois هم یکی http://whois.domaintools.com و یکی http://who.is خوبن.

.fatemeh
دوشنبه 15 دی 1393, 13:29 عصر
مشخصات رو از whois در آوردم
مشکل اینجاست که میگن چرا به نام شرکت دیگه ای که ثبت شده و وجود داره دامین خریدن.
مثلا من برم به نام یه برند معروف شیرآلات بهداشتی یا مواد غذایی دامین بخرم بعد توی سایت هم شیرآلات بفروشم.
کاربر چه طوری بین دوتا سایت فرق بزاره .این تقلب نیست؟؟

hamedarian2009
دوشنبه 15 دی 1393, 13:38 عصر
مشخصات رو از whois در آوردم
مشکل اینجاست که میگن چرا به نام شرکت دیگه ای که ثبت شده و وجود داره دامین خریدن.
مثلا من برم به نام یه برند معروف شیرآلات بهداشتی یا مواد غذایی دامین بخرم بعد توی سایت هم شیرآلات بفروشم.
کاربر چه طوری بین دوتا سایت فرق بزاره .این تقلب نیست؟؟

سلام. اگه نام شرکت یا فروشگاه ثبت شده باشه و رسمی باشه بله میتونید از شرکتی که به همان نام داره فعالیت میکنه شکایت کنید

[younes]
دوشنبه 15 دی 1393, 13:42 عصر
طبیعتا نمیشه صاحب دامین رو به راحتی راضی کرد که اونو به شما واگذار کنه
میتونید دامنه .co.ir بگیرید
یا منتظر بمونید تا تاریخ اعتبارش تموم بشه و قبل از این که اونها تمدید کنند شما به نام خودتون ثبت کنید

.fatemeh
یک شنبه 21 دی 1393, 16:01 عصر
دوستان یه راه حلی بگید
عنوان title صفحه سایت هم مثل سایت من تغییر داده .
تمام متا تگ ها رو هم از روی سایت کپی کرده .
با همون محصولات
برخی از مشتریان بابت هم نام بودن به طرف اون شرکت کشیده شدن
داره از اعتبار و نام شرکت ما استفاده می کنه
برخی از مشتریانی که از طریق بازاریابی تلفنی جذب شده بودن اشتباهی وارد سایت اونا شدن محصولات اونا رو دیدن و از اونا خرید کردن.
چه کارش کنم؟؟؟؟

HaZeM+
یک شنبه 21 دی 1393, 16:17 عصر
تقریبا کاری نمیتونید کنید ...
کسی که داره به این شکل سرمایه گذاری می کنه باید فکر اینجاشم می کرد
طبیعتا باید تمام دامنه های مربوطه را خریداری می کردید
این مسله رو با پلیس فتا در میان بزارید

.fatemeh
یک شنبه 21 دی 1393, 16:58 عصر
یعنی امکانش هست که دامنه رو لغو کنن؟

hsgpro
یک شنبه 21 دی 1393, 18:25 عصر
یعنی امکانش هست که دامنه رو لغو کنن؟

لغو دامنه هم تو ایرنیک هزینه داره.خودش 4 هزار میگیره نماینده های رسمیش 2 هزار.
حالا به نظر شما مگه اون یارو مخش عیب کرده که دامنه ای که پول داده برای ثبتش دوباره پول بده برای لغوش؟

Unique
یک شنبه 21 دی 1393, 18:28 عصر
به نظر من از مصادیق کلاهبرداریه ! اما خانم محترم اینجا ایرنه و شما برای به نتیجه رسیدن نیاز به کفش آهنی دارین. شما با nic.ir تماس گرفتین ؟ از اونها مشورت گرفتین ؟ قبول دارم کلا آدم های غیر قابل تحملی هستند اما شاید جوابی بدهند. راستی مستندات خود سایت را هم بررسی کنید و اگه توی قوانین و مقررات موردی دیدین که شامل شما میشه با ذکر اون برای Nic.ir نام بدین. کلا باید به دری بزنین شاید اتفاقی افتاد.

برای دفعات بعد هم یادتون باشه به مشتری بگین توی ایران دامنه های ir و com ارزش داره و باید هر دو را بخره. آخه دامنه ir با اون قیمت مسخره ۵ یا ۶ هزار تومن در سال واقعا زور میاره اینطوری کسی اذیت بشه براش.

us1234
یک شنبه 21 دی 1393, 19:50 عصر
به نظر من به جای اینکه درگیر گرفتن اون دامین بشید ، سایت خودتان را سئو کنید و یکسری بک لینک قوی و تبلیغات فراوان خریداری کنید که در نتایج گوگل بالا تر از رغیب ظاهر شوید . با مرور زمان و تلاش فراوان رغیب از میدان خارج میشود.
هزینه های بالا از هزینه ها ، زمان و دردسر شکایت کمتر است .

در ثانی ، شما امروز این دامین را بتونید پس بگیرید با رغیب های بعدی چه می کنید ؟
هیچ چیز تا ابد تک و منحصر نمیمونه و همیشه در هر کاری رغیب وجود دارد !

.fatemeh
دوشنبه 22 دی 1393, 12:03 عصر
سایت من سئو هست الان هم بالاتر از رقیب میاد. مشکل اینه که وقتی دو تا سایت هم نام میاد مشتری فکر می کنه هر دو یکی هستن.
دقیقا title ، عنوان سایت ماست.حتی تگ های متا رو از روی سایت ما کپی کرده

در ثانی ، شما امروز این دامین را بتونید پس بگیرید با رغیب های بعدی چه می کنید ؟
اصلا بحث رقابت مطرح نیست بحث هم نام بودن دامین + هم نام بودن شرکت هست.نمیشه که بری دامین همه رو لغو کنی.الان هم رقبای زیادی هستن .

از ارشاد استعلام گرفتم اصلا مجوز فعالیت ندارن . آگهی تاسیس و مجوز فعالیت شرکت رو به همراه یه شکایت نامه فرستادم ارشاد ببینم چی
میشه.

شما با nic.ir تماس گرفتین
دو روز سعی می کنم با هاشون تماس بگیرم. هنوز موفق نشدم ، پلیس فتا هم همین طور .
چند وقت پیش یه دامین ir برای یکی گرفتم کلی مدارک و تعهد نامه براشون ارسال کردم تا تایید شد. چه طوری این ثبت کرده و مجوز نداشته.
سن دامنه هم یک سال و 8 ماه هست.

.fatemeh
دوشنبه 22 دی 1393, 12:15 عصر
لغو دامنه هم تو ایرنیک هزینه داره.خودش 4 هزار میگیره نماینده های رسمیش 2 هزار.
حالا به نظر شما مگه اون یارو مخش عیب کرده که دامنه ای که پول داده برای ثبتش دوباره پول بده برای لغوش؟
نمی گم که خودشون لغو کنن . منظورم اینه که یه مرجعی حکم به لغو دامین بده.

Unique
دوشنبه 22 دی 1393, 12:19 عصر
دو روز سعی می کنم با هاشون تماس بگیرم. هنوز موفق نشدم ، پلیس فتا هم همین طور .
چند وقت پیش یه دامین ir برای یکی گرفتم کلی مدارک و تعهد نامه براشون ارسال کردم تا تایید شد. چه طوری این ثبت کرده و مجوز نداشته.
سن دامنه هم یک سال و 8 ماه هست.

تا انجا که اطلاعات شنیداری من یاری میکنه. اگه شما ثبت شده باشین و برند باشین میشه با شکایت یه کارهایی کرد. اما اگه دعوی حقوقی نباشه امیدوار نباشید. دامنه را کی ثبت کرده ؟ خود شخص یا از طریق یک شرکت هاستینگ واسط ؟ اگه واسط هست بد نیست با اون شرکت تماس بیگیرید و شنگ مفت گنجیشک مفت براشون توضیح بدین که دارین برای پس گرفتن دامنه ir به نام برند و شرکت ثبت شده خودتون شکایت میکنید و چون دامنه به نام شما هست (owner دامنه شما هستید) پای شما گیره و اگه مسالمت آمیز دامنه را منتقل کنید از شکایت صرف نظر میکنید. البته احتمالش خیلی کمه اما اگه تازه کار باشن شاید بترسن و دامنه را واگذار کنند. (زیر ۱ درصد احتمال داره ولی ارزشش را داره). کلا قبل از شکایت برای طرفتون مشخص کنید کارش غیر قانونیه و شاید کوتاه اومد.

.fatemeh
دوشنبه 22 دی 1393, 12:33 عصر
شرکت ما ثبت شده مجوز فعالیت و تاسیس هم داره. الان هم موضوع ارشاد رو سپردیم به وکیل شرکت.
دامین به نام فرد ثبت شده.

کلا قبل از شکایت برای طرفتون مشخص کنید کارش غیر قانونیه و شاید کوتاه اومد.
امیدوارم کوتاه بیاد.حوصله مراحل قانونی رو ندارم

مهرداد سیف زاده
دوشنبه 22 دی 1393, 12:36 عصر
این کار شدنی هست فقط نیاط به وکیل دارید
در صورتی که شرکت شما نام تجاری ثبت شده‌اش ABC باشد و شخص یا شرکت دیگری که نام تجاریش این چنین چیزی نیست میتونید با شکایت و ثابت کردن این که نام تجاری شما این هست و با این نام باید فعالیت تجاری خودتون رو ادامه بدید،این شرکت دامنه ما رو گرفته و کسب و کار ما رو دچار اختلال کرده و ... دامنه رو بگیرید
ولی ...
۱. این اصلا به برنامه نویس ربط نداره باید این مورد رو به مشتری گزارش بدید خودش بره دادگاه پیگیری کنه
۲. شاید اون شرکت هم نامش یا نام تجاریش همین باشه(که بعید هست) اون وقت اصلا وقت خودتون رو بیشتر از این هدر نکنید

اینمورد برای ما یک بار پیش اومد البته کسی که دامنه رو تصاحب کرده بود قصد فروش اون به میلیونها تومن رو داشت که بعد از ۱سال پیگیری و وکیل و داداگاه آخرش محاکمه شد و دامنه رو پس داد.

Unique
دوشنبه 22 دی 1393, 14:49 عصر
این اصلا به برنامه نویس ربط نداره باید این مورد رو به مشتری گزارش بدید خودش بره دادگاه پیگیری کنه
کاملا درسته ، همین که دارین راهنماییشون میکنید باید حق مشاوره بگیرین.

شاید اون شرکت هم نامش یا نام تجاریش همین باشه(که بعید هست) اون وقت اصلا وقت خودتون رو بیشتر از این هدر نکنید
شنیدم اگه ثابت کنید قدمت بیشتری دارین ترتیب اثر میدهند.

اینمورد برای ما یک بار پیش اومد البته کسی که دامنه رو تصاحب کرده بود قصد فروش اون به میلیونها تومن رو داشت که بعد از ۱سال پیگیری و وکیل و داداگاه آخرش محاکمه شد و دامنه رو پس داد.
بزرگترین مشکلش همینه که صبر ایوب میخواد !

.fatemeh
دوشنبه 22 دی 1393, 15:13 عصر
این اصلا به برنامه نویس ربط نداره باید این مورد رو به مشتری گزارش بدید خودش بره دادگاه پیگیری کنه
در این مورد با هاشون با توافق رسیدم.

شاید اون شرکت هم نامش یا نام تجاریش همین باشه(که بعید هست) اون وقت اصلا وقت خودتون رو بیشتر از این هدر نکنید

نه نیست . از ارشاد ( با توجه به فعالیت مجوز شرکت از ارشاد صادر شده) استعلام گرفتیم.

بالاخره با ایرنیک تماس گرفتم میگن فقط با حکم قضایی امکان لغو دامنه وجود داره میگه یا به صورت مسالمت آمیز حلش کن یا شکایت کن.
بزرگترین مشکل همین وقت هست متاسفانه ....

www.cyberlaw.ir
یک شنبه 11 مرداد 1394, 00:40 صبح
جهت اطلاع دوستان، در صورت شکایت قضایی در این مورد و موارد مشابه ، طبق ماده 66 قانون تجارت الکترونیک در صورت اثبات ادعای مطرح شده شما و محکومیت طرف مقابل ، فرد خاطی به 1 تا 3 سال حبس و 2 تا 10 میلیون تومان جزای نقدی محکوم خواهد شد. در ضمن شما می توانید کلیه خساراتی که طی این مدت به کسب و کار شما وارد شده را نیز مطالبه نمایید

yii2dev
یک شنبه 11 مرداد 1394, 08:28 صبح
مگه سایت شما ازنظر سئو بالاتر نیست و توی نتایج بالاتر نمیاد؟ خوب توی سایتتون بگین که دامنه ir. جعلیه و توی description متا هم بنویس. البته اون قضیه شکایت و اینا رو هم پیگیر باش (اینو واسه مدتی که طول میکشه گفتم که مشتری فریب نخوره)