PDA

View Full Version : سوال: سوال درباره ارتباط یک فایل دیتابیس با برنامه ی سی شارپ

amirshah2013
دوشنبه 15 دی 1393, 22:19 عصر
درود به همه دوستان
یه سوال دارم..من دو سه روز پیش یه نرم افزار آماده از یه سایت فروش نرم افزار خریدم و میخوام به عنوان پروژه ی پایانی ارائه ش بدم..این نرم افزار یه انبارداری ساده ی فروشگاه قطعات هستش..امروز با مسئول سایت یا همون سازنده ی نرم افزار تماس گرفتم و ایشون برام توضیح داد که این نرم افزار به این صورت ایجاد شده که فایل دیتابیسش رو به صورت جداگانه در نرم افزار sql ایجاد کرده..ولی روشی که ما در طول ترم یاد گرفتیم به این صورت بوده که دیتابیس رو تو خود ویژوال استودیو و از طریق خود اس کیو الی که در وی.اس هست ایجاد میکردیم..حالا مشکل من اینجاست که از همون موقع که خریدمش وقتی میخوام فایل دیتابیس رو تو خود محیط ویژوال استودیو از طریق سرور اکسپلورر و گزینه connect to database به برنامه وصل کنم، وصل میشه ولی وقتی برنامه رو اجرا میکنم و مثلا تو فرم اضافه کردن قطعه جدید دکمه ی ثبت رو میزنم توی اون خطی که میخواد به دیتابیس وصل شه و بازش کنه ارور میده..
127296
127299127297
توی این دو تصویر دقیقا وقتی که در تصویر اول می بینید توی صفحه اصلی برنامه وقتی مثلا روی گزارشگیری کلیک میکنم (منظور همون لحظه که میخواد به دیتابیس وصل شه) این اروری که تو تصویر میبینید رو میده..حالا با سازنده ی نرم افزار تماس گرفتم گفتش که مشکل اینه که باید نرم افزار sql رو به صورت جداگانه نصب کنی و فایل دیتابیس رو از اونجا اتچ کنی بعد تو ویژوال استودیو آدرس سرور رو بدی و وصلش کنی..حالا سوال من اینه که اگه بخوام کاری کنم که به جای این کار، فایل دیتابیس رو بتونم از طریق خود ویژوال استودیو و از گزینه connect to database وصل کنم به برنامه، کانکشن استرینگ رو چه نغییری باید بدم؟..کلا چیکار باید کنم؟..ببخشین که طولانی شد آخه میخواستم کامل توضیح بدم..دوستان من پس فردا باید نرم افزارو تحویل بدم شدیدا به کمک نیاز دارم.ترم آخرم هستم وضعیتم بحرانیه..منتظر پاسختون هستم

malizergani
دوشنبه 15 دی 1393, 22:33 عصر
سلام دوست عزیز
در قسمت DataSrouce بجای (local) نام server name رو وارد کند

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 16 دی 1393, 07:45 صبح
اگه دیتابیس برنامه رو می تونی به ویژوال استدیو بشناسونی (منوی Server Explorer) از روی پایگاه داده کلیک کن و از منوی Properties مقدار ConnectionString رو استفاده کن مشکلت حل میشه