PDA

View Full Version : سوال: کار کردن با Message Box

partovinia
سه شنبه 16 دی 1393, 12:37 عصر
سلام .
من توی برنامم از مسیج باکس استفاده کردم .می خوام دو دکمه YESNO داشته باشه ... البته این کار رو انجام دادم , می خوام توی یه شرط بگم اگر کاربرyes رو انتخاب کرد یه کاری انجام بده واگر No رو زد یه کار دیگه . ولی نمیدونم این شرط رو چه طور بنویسم ..لطفا کمکم کنید دوستان برنامه نویس
متشکرم

حسین.کاظمی
سه شنبه 16 دی 1393, 13:52 عصر
سلام
به شکل زیر بنویس

dialog result dr=messagebox.show("");
if(dr.yes)
{
//دستورات شرط
}
else
{
//دستورات شرط
}

elezoos
جمعه 19 دی 1393, 19:26 عصر
با سلام...این جوابی که برا شرط گذاشتن برای دکمه های yesوno گفته بودین و من مینویسم از yes داخل if ارور میگیره....میشه راهنمایی کنید..؟؟

حسین.کاظمی
شنبه 20 دی 1393, 07:11 صبح
با سلام...این جوابی که برا شرط گذاشتن برای دکمه های yesوno گفته بودین و من مینویسم از yes داخل if ارور میگیره....میشه راهنمایی کنید..؟؟

سلام
میشه متن یا عکس خطا را بزارید؟؟؟

محمد رضا فاتحی
شنبه 20 دی 1393, 08:55 صبح
DialogResult=MessageBox.Show("آسا برای خروج اطمینان دارید؟","",MessageBoxButtons.YesNo,MessageBoxIcon.Question);
if(DialogResult==DialogResult.Yes)
{
Application.Exit();
}
else
{
}

بیتا حکمت
شنبه 20 دی 1393, 11:39 صبح
غلط تایپی دارین دوست عزیز ، به این صورت بنویسید

DialogResult = MessageBox.Show("آسا برای خروج اطمینان دارید؟", "", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question);
if (DialogResult == DialogResult.Yes)
{
Application.Exit();
}

malizergani
شنبه 20 دی 1393, 17:12 عصر
باسلام خدمت دوستان عزیز و عجول :متفکر:

خیلی در نوشتن کد عجول نباشید ، طرف مقابلتون رو گمراه می کنید.

شکل صحیح این کد :

DialogResult dlg = MessageBox.Show(@"از برنامه خارج می شوید؟", @"", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Exclamation);
if (dlg == DialogResult.Yes)
{
Application.Exit();
}

حسین.کاظمی
یک شنبه 21 دی 1393, 07:29 صبح
باسلام خدمت دوستان عزیز و عجول :متفکر:

خیلی در نوشتن کد عجول نباشید ، طرف مقابلتون رو گمراه می کنید.

شکل صحیح این کد :

DialogResult dlg = MessageBox.Show(@"از برنامه خارج می شوید؟", @"", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Exclamation);
if (dlg == DialogResult.Yes)
{
Application.Exit();
}

سلام
ممنون از اینکه گوش زد کردید ولی بنده شخصاً از محل کارم با سیستمی که کاملا محدوده و هیچگونه نرم افزار برنامه نویسی نصب نیست و نمیشه هم نصب کنیم دارم میام تا با کدهایی که تو ذهنم هست را برای حل مشکل دوستان اینجا قرار بدم.

از همه کسانی که این پست را خواندند و به قول معروف گمراهشون کردم با یک تکه کد واقعاً عذر خواهی می کنم و هلالم کنید!

پیروز و موفق باشید

بیتا حکمت
یک شنبه 21 دی 1393, 11:08 صبح
سلام
ممنون از اینکه گوش زد کردید ولی بنده شخصاً از محل کارم با سیستمی که کاملا محدوده و هیچگونه نرم افزار برنامه نویسی نصب نیست و نمیشه هم نصب کنیم دارم میام تا با کدهایی که تو ذهنم هست را برای حل مشکل دوستان اینجا قرار بدم.

از همه کسانی که این پست را خواندند و به قول معروف گمراهشون کردم با یک تکه کد واقعاً عذر خواهی می کنم و هلالم کنید!

پیروز و موفق باشید

سلام استاد ، فکر کنم این سایت باعث شه که بهتر بتونید کمک کنید

http://www.tutorialspoint.com/compile_csharp_online.php

حسین.کاظمی
یک شنبه 21 دی 1393, 11:22 صبح
سلام استاد ، فکر کنم این سایت باعث شه که بهتر بتونید کمک کنید

http://www.tutorialspoint.com/compile_csharp_online.php

سلام
ممنون ادرسشو داشتم ولی وقت آنچنانی ندارم که بخواهم برم تو سایت بنویسم بعد کپی کنم اینجا
ولی بهر حال ممنونم از اینکه بفکر بودید

partovinia
دوشنبه 22 دی 1393, 10:00 صبح
سلام. ممنون از شما راستش شما با راهنماییتون به من که خیلی کمک کردین .
خدا قوت