PDA

View Full Version : کوچ به C#

delphi77
شنبه 20 خرداد 1385, 18:26 عصر
آقا من می خواهم به C# کوچ کنم نظر شما چیه؟

mzjahromi
شنبه 20 خرداد 1385, 18:32 عصر
کوچ کن.
خوبه
اگر C# احتیاجاتت رو براورده میکنه خوبه.

Mohammad_Mnt
شنبه 20 خرداد 1385, 19:21 عصر
نظر شخصی : برای ویندوز اپلیکیشن دلفی هنوز قدرتمندترینه ، برای وب ، سی شارپ :)

nilufari
شنبه 20 خرداد 1385, 20:00 عصر
برای وب باز PHP قدرتمندترینه !

Mahmood_M
شنبه 20 خرداد 1385, 23:11 عصر
به نظر من هم #C خوبه و مانند دلفی شی گرا هست
ولی اگه دوست دارید برنامه های سیستمی و فوق العاده حرفه ای بنویسید به ++C کوچ کنید
ولی در کل دلفی یه چیز دیگست ...

babak869
یک شنبه 21 خرداد 1385, 07:25 صبح
برای وب باز PHP قدرتمندترینه !
اگه میخواهید روی پروژه هایWeb Application کار کنید PHP با دیتابیس My SQL که هردو سورس باز هستند بی نظیر و غیر قابل رقابتند و در مورد برنامه های Windows Application هم همونطور که دوست خوبمون گفتند دلفی هنوز جلودار میدانه .شما اگه IDE برنامه #C رو ببینید حتی دوست نداری 1 خط کد نویسی کنی.یکی از مزیتهای قابل توجه دلفی User Interface یا چهره کاربرپسند و دوستانه اونه که کار با دلفی رو جذاب و راحت میکنه (برخلاف وی-بی و #C )
موفق باشید

Touska
یک شنبه 21 خرداد 1385, 07:48 صبح
اینم ببینید :

Delphi Skyline
یک شنبه 21 خرداد 1385, 08:06 صبح
برای وب :: اول php بعد ASP.NET
برای WindowsApplications : فقط دلفی
برای سیستمی : سی ++ (که البته گفتن)
برای CorssPlatform : جاوا

در کل تو ایران ::
برای برنامه های ویندوز دلفی
برای وب سی شارپ

مهدی کرامتی
یک شنبه 21 خرداد 1385, 10:13 صبح
اینم ببینید :
به نظر من مقایسه ای که کرده در بعضی موارد مثل Speed صحیح نیست، همچنین IDE های رایگان نیز برای ASP.NET وجود داره.

درسته که Platform ای که ASP.NET روش اجرا میشه تجاریه و باید بابت اش پول پرداخت کرد، اما این روزها اگر در زمینه نصب و نگهداری سرورهای X-Nix حرفه ای نباشی (که معمولا نیستیم)، باید بابت داشتن یک توزیع دارای پشتیبانی یک Platform برای اجرای PHP هم باید پول پرداخت کرد.

من با هر دوی PHP و ASP.NET برنامه نوشته ام، بنظر من اگر شرایط پروژه اجباری در زمینه استفاده از PHP ایجاد نکنه، من بشدت ترجیح میدم کارم رو با ASP.NET انجام بدم، دلایل کافی هم برای این انتخاب دارم (که در بحثی مشابه در سال گذشته مطرح شون کردم).

babak869
یک شنبه 21 خرداد 1385, 10:39 صبح
من با هر دوی PHP و ASP.NET برنامه نوشته ام، بنظر من اگر شرایط پروژه اجباری در زمینه استفاده از PHP ایجاد نکنه، من بشدت ترجیح میدم کارم رو با ASP.NET انجام بدم، دلایل کافی هم برای این انتخاب دارم (که در بحثی مشابه در سال گذشته مطرح شون کردم).

صحبت های شما کاملا متینه اما استفاده از نرم افزار های سورس باز روزبروز در دنیا رو به افزایشه و غول تجاری مایکروسافت که برای کوچکترین خدمات هم هزینه های بالایی از کاربر میگیره باعث شده که کاربران از مایکروسافت و نرم افزار های مرتبط با آن تا اونجایی که امکان داره فاصله بگیرند
(به همون دلیلی که من وشما و خیلی از دوستان به سمت دلفی گرایش پیدا کردیم).اما من شخصا از محصولات مایکروسافت تا حد ممکن استفاده نمیکنم (نظر شخصی) .

Delphi Skyline
یک شنبه 21 خرداد 1385, 13:10 عصر
به نظر من مقایسه ای که کرده در بعضی موارد مثل Speed صحیح نیست، همچنین IDE های رایگان نیز برای ASP.NET وجود داره.

درسته که Platform ای که ASP.NET روش اجرا میشه تجاریه و باید بابت اش پول پرداخت کرد، اما این روزها اگر در زمینه نصب و نگهداری سرورهای X-Nix حرفه ای نباشی (که معمولا نیستیم)، باید بابت داشتن یک توزیع دارای پشتیبانی یک Platform برای اجرای PHP هم باید پول پرداخت کرد.

چند تا دلیل رو من می گم ::
1 - پشتیبانی IDE قدرتمند VisualStudio از اون . (به غیر از BDS)
از 1000 IDE برای PHP یکیشون مثل IDE نیست . واقعا الکین !
2 - خدای توابع بودن (هر چیزی رو که اختیار کنی می تونی باهاش خلق کنی)
3 - چند زبانه بودن (PHP یه زبانه اما ASP.NET می تونه سی شارپ , VB و حتی دلفی باشه)
4 - بیشتر تو ایران بازار داره
5 - استفاده از امکانات فوق العاده دات نت
و ....

اشکالات ::
1 - گرانتر بودن سرور ها
2 - نمی دونم چرا اما وقتی یه سایت ASP.NET میخواد بیاد بالا میمیره
3 - کراس پلت فرم نبودن

امیدوارم درست نوشته باشم !!!

delphi77
یک شنبه 21 خرداد 1385, 13:31 عصر
اگه میخواهید روی پروژه هایWeb Application کار کنید PHP با دیتابیس My SQL که هردو سورس باز هستند بی نظیر و غیر قابل رقابتند و در مورد برنامه های Windows Application هم همونطور که دوست خوبمون گفتند دلفی هنوز جلودار میدانه .شما اگه IDE برنامه #C رو ببینید حتی دوست نداری 1 خط کد نویسی کنی.یکی از مزیتهای قابل توجه دلفی User Interface یا چهره کاربرپسند و دوستانه اونه که کار با دلفی رو جذاب و راحت میکنه (برخلاف وی-بی و #C )
موفق باشید
در مورد IDE فکر نمی کنم که چیزی کم داشته باشه(ماکروسافت در User Interface بودن زبان زده) ! در مورد وب باید بگم که راستش روند یادگیری طولانی asp.net نسبت به php من را از آن دور می کنم ,من منظورم بیشتر windows application می باشد.

درضمن:
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Featured Job for delphi Results (110) What's this?

View: Brief | Detailed Sorted by: Top Results 1-30 out of 160 Jobs
Job Title Company Name Location Date
Software Developer - Delphi S1 Corporation Austin, TX Jun 05
- Save Job
Delphi Programmers & Pascal Programmers Professional Personnel Consultants Clanton, AL Jun 09
- Save Job
Senior Delphi Enterprise Developer Executec Recruiters, Inc. Houston, TX Jun 09
- Save Job
Delphi Programmer V Link Solutions Ft Lauderdale, FL Jun 08
- Save Job
Delphi Programmer Robert Half Technology San Leandro, CA Jun 11
- Save Job
Delphi Developer Steve & Barry's University Sportswear, Inc. Port Washington, NY Jun 07
- Save Job
Programmer - Delphi/DirectX/Laser Tools Think Resources, Inc. Boston, MA Jun 05
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Featured Job for C# Results (4,513) What's this?

View: Brief | Detailed Sorted by: Top Results 1-30 out of 5,352 Jobs
Job Title Company Name Location Date
C# Developer---HOT JOB!!!! InfoTech Nyc, NY Jun 09
- Save Job
C# .NET GUI Developer With Mortgage Backed Securities Mercury Technologies, Inc. New York, NY Jun 09
- Save Job
Sr. C# Developer Enterprise Solution Providers New York, NY Jun 09
- Save Job
C#, .NET Goodtracks Mountain View, CA Jun 07
- Save Job
C# Developer F1 Systems New York, NY Jun 02
- Save Job
.Net/C# Developer International Network Services (INS) Piscataway, NJ Jun 01
- Save Job