PDA

View Full Version : مشکلات دستورات File Copy در سی شارپ ، لطفا راه حل بدین

بیتا حکمت
سه شنبه 16 دی 1393, 20:22 عصر
سلام ، میخوام پوشه ها و فایل ها رو با سی شارپ از یک مسیر به مسیر دیگه کپی کنم . برا اینکار از دستور File Copy کردم اما این دستور مشکلات زیادی داره

1- خروجی کپی موفق نداره

2- روند کپی فایل ها و فولدر رو نشون می ده

3- و مهم تر اینکه موقع کپی فایلهایی با حجم زیاد برنامه به صورت هنگ هست

بهترین روش برای پیاده سازی عمل کپی توسط سی شارپ کاملا" مشابه ویندوز چی هست ؟ مقاله های خارجی رو دیدم اما راستش زیاد ازش سر در نیاوردم .

esafb52
سه شنبه 16 دی 1393, 20:46 عصر
یادم هست یه کلاسی در ویژوال بیسیک بود که میشه در سی شارپ هم استفاده بشه دقیقا مثل ویندوز بود اصلا خود کادر ویندوز رو هم احظار میکرد فکر کنم از طریق api بود

elec60
سه شنبه 16 دی 1393, 20:52 عصر
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/Microsoft.VisualBasic.FileIO.FileSystem.CopyFile(v =vs.110).aspx

بیتا حکمت
سه شنبه 16 دی 1393, 21:04 عصر
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/Microsoft.VisualBasic.FileIO.FileSystem.CopyFile(v =vs.110).aspx

ممنونم ، از اون کلاس ویژوال استفاده کردم اما تغییری حاصل نشد ، دقیق مث همون دستور کپی فایل سی شارپ عمل کرد

malizergani
سه شنبه 16 دی 1393, 21:04 عصر
سلام ، میخوام پوشه ها و فایل ها رو با سی شارپ از یک مسیر به مسیر دیگه کپی کنم . برا اینکار از دستور File Copy کردم اما این دستور مشکلات زیادی داره

1- خروجی کپی موفق نداره

بهترین روش برای پیاده سازی عمل کپی توسط سی شارپ کاملا" مشابه ویندوز چی هست ؟ مقاله های خارجی رو دیدم اما راستش زیاد ازش سر در نیاوردم .

سلام دوست عزیز

ضمیمه را دانلود کنید.

بیتا حکمت
سه شنبه 16 دی 1393, 21:07 عصر
اگر نامید می شدم که راه حل سادتری نیست ، با دستورات سی شارپ فایل دسته ای می ساختم بعد اون فایل رو اجرا می کردم . اما بعید بدونم سی شارپ با اون عظمتش قدرت کپی کردن فایل نداشته باشه . موندم چی کار کنم

esafb52
سه شنبه 16 دی 1393, 21:26 عصر
اگر نامید می شدم که راه حل سادتری نیست ، با دستورات سی شارپ فایل دسته ای می ساختم بعد اون فایل رو اجرا می کردم . اما بعید بدونم سی شارپ با اون عظمتش قدرت کپی کردن فایل نداشته باشه . موندم چی کار کنم
با سلام اینم یه نمونه

using Microsoft.VisualBasic.FileIO;

class FileProgress
{
static void Main()
{
// Specify the path to a folder that you want to copy. If the folder is small,
// you won't have time to see the progress dialog box.
string sourcePath = @"C:\Windows\symbols\";
// Choose a destination for the copied files.
string destinationPath = @"C:\TestFolder";

FileSystem.CopyDirectory(sourcePath, destinationPath,
UIOption.AllDialogs);
}
}

بیتا حکمت
سه شنبه 16 دی 1393, 21:54 عصر
با سلام اینم یه نمونه

using Microsoft.VisualBasic.FileIO;

class FileProgress
{
static void Main()
{
// Specify the path to a folder that you want to copy. If the folder is small,
// you won't have time to see the progress dialog box.
string sourcePath = @"C:\Windows\symbols\";
// Choose a destination for the copied files.
string destinationPath = @"C:\TestFolder";

FileSystem.CopyDirectory(sourcePath, destinationPath,
UIOption.AllDialogs);
}
}

سلام مجدد ، بی نهایت ممنونم ، همینکه متوجه شدم این کد کار می کنه کمک بزرگی اما مشکل اینجاست که من System.IO استفاده کردم و کلی دستور از قبل نوشتم که با این کلاس ویژوال مشکل داره ( منظورم دستوراتی ات از فضای نام آنها IO هست ) ، اما اگر به شکل پایین بنویسم خطایی پیش نمیاد.

Microsoft.VisualBasic.FileIO.FileSystem.CopyDirect ory(sourcePath, destinationPath, true);

خطایی پیش نمیاد ولی کادر کپی رو نشون می ده و ...
اگر می شد دستور بالا رو به این صورت بنویسم

Microsoft.VisualBasic.FileIO.FileSystem.CopyDirect ory(sourcePath, destinationPath, UIOption.AllDialogs);

مشکل حل می شد ، اما این بار هم به پارامتر سوم یعنی UIOption.AllDialogs گیر می ده و می فرماید

Error 1 The name 'UIOption' does not exist in the current context

Share & Learn
سه شنبه 16 دی 1393, 22:44 عصر

1- خروجی کپی موفق نداره

سلام
این برنامه رو هم یه نگاهی بندازید شاید بدردتون خورد :)

127330