PDA

View Full Version : مبتدی: گروپ باکس کشویی

sajaaaaad
چهارشنبه 17 دی 1393, 11:10 صبح
با درود فراوان
.
من میخواستم چندتا گروپ باکس داخل یک فرم قرار بدم و حالت کشویی داشته باشه.! مثل داخل ویندوز دید یک فلش داره میزنی زیر مجموعش ظاهر میشه. مثل شکل زیر، البته نه دقیقا همین ولی تو همین مایه ها..!!! چکار میشه کرد، پیشنهادی اگ دوستان دارن بگن.
127347
.
من مجموعه دو کامپوننت 10.4 رو هم نصب کردم ولی نمیدونم کدوم کنترلشو باید استفاده کنم.
با تشکر

hamid_hr
چهارشنبه 17 دی 1393, 11:27 صبح
یه یوزر کنترل بساز توش هر چی میخوای استفاده کن
بعد تو فرمها ازش اضافه کن

sajaaaaad
چهارشنبه 17 دی 1393, 12:29 عصر
یکمی بیشتر توضیح میدین آقا حمید؟ من نمیدونم یوزر کنترل چی هست..؟ یا نمونشو اگ دارین بذارید ممنون میشم.

hamid_hr
چهارشنبه 17 دی 1393, 13:17 عصر
اینو ببین
آموزش ساخت یوزر کنترل
http://eepersian.ir/?p=1153

sajaaaaad
چهارشنبه 17 دی 1393, 13:46 عصر
داداش مرسی از آموزشی که گذاشتی ولی مشکل من همچنان باقیست.!!!!!! من این حالت کشوییی بودن رو چطور طراحی کنم..!!!!! من مشکلم اینه.! چطور کاری کنم که با زدن روی اون فلش ها لیست کشویی باز بشه یا جمع بشه..! من اینو میخوام..! کسی اگ میتونه راهنمایی کنه..!
.
فرمم چند بخش داره که میخوام همه زیر هم نمایش داده بشن، نمیخوام از تب کنترل استفاده کنم (TabControl) میخوام همه زیر هم باشه ولی اگ بشه یه جوری کاری کرد که جم بشه هر بخش خیلی خوبه..!! :افسرده:

elec60
پنج شنبه 18 دی 1393, 09:04 صبح
کنترل Expander موجود در WPF دقیقا همین کار رو انجام میده.
تکنولوژی قدیمی و منسوخ Windows Forms رو رها کنین برین سراغ WPF که اصلا قابل مقایسه نیست!

اگه بخوایین با style و Template براحتی میتونین ظاهر کنترلهاتون رو به هر شکل دلخواهی دربیارین.
خود Expander رو خیلی راحت میتونین با یه Ellipse و Line و Grid (و یا StackPanel) شبیه سازی کنین