PDA

View Full Version : رمز گذاری در فلش مموری

majid12376
چهارشنبه 17 دی 1393, 23:14 عصر
سلام

با وی بی میخوام یه برنامه بنویسم که وقتی کاربر فلش رو به سیستم زد کاربر از فلش نتونته استفاده کنه تا رمز عبور رو وارد کنه (یه جورایی فلش تا وارد نشدن رمز قفل باشه) اجازه فرمت فلش همه نده

meys34
سه شنبه 23 دی 1393, 14:41 عصر
به نظر من استفاده از نرم افزارهایی که وجود داره راه بهتری تا خودتون بخواهید یکی بسازید....

تنها دلیل برای نوشتن مجدد همچین نرم افزاری میتونه دلیل امنیتی باشه ولی:

در واقع به دلیل رمز نگاری فایل ها (Encryption) امنیت بسیار بالایی دارن و
حتی با وجود اوپن سورس بودن این نرم افزارها دلیلی برای نگرانی بابت امنیت وجود نداره...

به نظر من بهترین نرم افزار vera crypt هست امتحان کن عالی هست از تمام نرم افزار های قفل گذاری که دیدم بهتر بود

http://sourceforge.net/projects/veracrypt/?source=directory

نرم‌افزار VeraCrypt یک ابزار رایگان برای ایجاد قفل نرم‌افزاری و ایمن‌سازی درایوهای رایانه شماست. این برنامه لایه‌های بیش‌تر امنیتی به الگوریتم‌های حفاظتی درایوها اضافه و در نتیجه آن‌ها را در مقابل روش‌های رمزیابی خودکار در روش‌های بروت‌فورس brute-force مقاوم‌تر می‌کند.
افزایش امنیت یک درایو به کمک این نرم‌افزار اگرچه اندکی در باز کردن درایو تأخیر ایجاد می‌کند، اما بر عملکرد آن در چارچوب کلی رایانه و مثلاً هنگام اجرای برنامه از درایو قفل شده هیچ تأثیری نمی‌گذارد. این تأخیر برای کاربر معمولی کاملاً پذیرفتنی است و در عین حال باز کردن قفل درایو و دسترسی به اطلاعات درون آن را برای هکرها بسیار دشوار می‌کند.

منبع: سافت 98

majid12376
جمعه 26 دی 1393, 08:26 صبح
سلام ممنون خودم از برنامه ها خبر دارم ولي مي خواستم خودم يكي بنويسيم؟ تا مرحله شناسايي فلش و نام فلش كه از نوع حافظه جانبي است پيش رفتم

meys34
جمعه 26 دی 1393, 17:28 عصر
سلام
کار سختی رو شروع کردی...

و چرا می خوای خودت بنویسی؟

چیزهایی که به ذهن من میرسه:

اگر بخواییم کار خودمون رو راحت کنیم بهتره تک تک فایل ها رو بخونیم بعدش کد گذاری کرده و ذخیره کنیم...

احتمالا به دلیل سرعت خوندن و نوشتن پایین و هم به دلیل سرعت پایین عملیات کدگذاری بسیار وقت گیر خواهد بود...

از طرف دیگه شاید ساده ترین راه کدگذاری هم زیپ کردن فایل با یه پسوورد حداقل 10 حرفی باشه...
اینجوری دیگه وارد داستان کدگذاری نمیشین... اگر هم نتیجه کار خوب یود می تونید الگوریتم کد گذاری رو بعدا تغییر بدین...

ولی مثلا اگر بخواهید کل پارتیشن رو کد گذاری کنید کار سخت تر خواهد بود و نتیجه کار خیلی متفاوت نخواهد بود...

اجازه فرمت فلش همه نده
در مورد این قسمت هم هیچ چیزی به ذهنم نرسید...
هر برنامه ای هم که بسازید احتمالا میشه توی یه کامپیوتر دیگه و یا توی لینوکس فرمتش کرد...