PDA

View Full Version : حرفه ای: انتخاب فریم ورک مناسب برای نوشتن برنامه های وب و موبایل

sempay_ninjutsu
پنج شنبه 18 دی 1393, 12:21 عصر
با سلام
برای نوشتن برنامه های وب اپلیکیشن و وب موبایل شما در سمت کلاینت چه فریم هایی رو پیشنهاد می کنید (لزوما میتونه فریم ورک نباشه و کتابخانه باشه) ولی این موارد رو در پیشنهاد کردنش در نظر بگیرید...
1-سریع باشد.
2-از ui خوبی برخوردار باشد.
3-از کدنویسی کمتری برخوردار باشد..
قابل ذکر است در این راستا شما می توانید مثلا بوت استراپ و کندو استفاده کنید..
یا اینکه وب شما کندو باشه و موبایل شما با جی کوئری موبایل زده بشه....
و راه هاای دیگر...
راجب هر کدوم که میگین دلیلشم بگید...
موفق باشید

r4hgozar
پنج شنبه 18 دی 1393, 14:16 عصر
سلام.
من bootstrap رو پیشنهاد می کنم. چون شرکت معتبری مثل تویتر داره ازش پشتیبانی می کنه و همچنین از mvc5 کنار خود برنامه هست.
و قابلیت دیگش هم اینه که با همه مرورگر ها سازگاری داره.
موفق باشید

sempay_ninjutsu
جمعه 19 دی 1393, 11:37 صبح
سلام.
من bootstrap رو پیشنهاد می کنم. چون شرکت معتبری مثل تویتر داره ازش پشتیبانی می کنه و همچنین از mvc5 کنار خود برنامه هست.
و قابلیت دیگش هم اینه که با همه مرورگر ها سازگاری داره.
موفق باشید
ببینید دوست عزیز بوت استراپ خوب میزنیم واسه قالبش ولی برای اسفاده از سایر کامپوننت ها چی؟مثل گرید/لیست/باتن/کمبو و ..........

sempay_ninjutsu
جمعه 19 دی 1393, 11:38 صبح
اگر شما کندو وب استفاده کنید و بخواهید در موبایلم جواب بده باید از کندو موبایل استفاده کنی؟؟؟؟؟؟؟؟در کل من میخوام یک ویو داشته باشم و رو موبایل یا رویه وب درست نشون بده...
واسه قالبش از بوت استراپ استفاده می کنم ولی کامپوننت های توش دچار مشکل میشن....

hakim22
جمعه 19 دی 1393, 11:49 صبح
مشکل اینه که نمیشه یک راه حل کامل برای موبایل و وب همزمان داشت. بوت استرپ خوبه ولی برای بعضی از صفحات کم میاره.
شما میتوانید در این مواقع اون صفحه رو برای موبایل اختصاصی طراحی کنید.

مثلا این یک روش است :

@{
Layout = Request.Browser.IsMobileDevice ? "~/Views/Shared/_LayoutMobile.cshtml"
: "~/Views/Shared/_Layout.cshtml";
}

کلا این مقاله (http://www.asp.net/whitepapers/add-mobile-pages-to-your-aspnet-web-forms-mvc-application) مفیده

sempay_ninjutsu
دوشنبه 22 دی 1393, 20:12 عصر
مشکل اینه که نمیشه یک راه حل کامل برای موبایل و وب همزمان داشت. بوت استرپ خوبه ولی برای بعضی از صفحات کم میاره.
شما میتوانید در این مواقع اون صفحه رو برای موبایل اختصاصی طراحی کنید.

مثلا این یک روش است :

@{
Layout = Request.Browser.IsMobileDevice ? "~/Views/Shared/_LayoutMobile.cshtml"
: "~/Views/Shared/_Layout.cshtml";
}

کلا این مقاله (http://www.asp.net/whitepapers/add-mobile-pages-to-your-aspnet-web-forms-mvc-application) مفیده
میشه یه مثال بزنی که کم میاره؟؟؟

hakim22
سه شنبه 23 دی 1393, 09:34 صبح
مثلا شما از btn-link برای کلاس بندی لینکها استفاده میکنید. در گوشی های موبایل کلیک کردن روی اینجور لینکها سخته .

کلا اگه به فریم ورک جیکوئری موبایل (http://demos.jquerymobile.com/1.4.5/)نگاه کنید می بینید که از نظر ظاهری بعضی آیتمهاش خیلی متفاوته. همه چی درشته و برای گوشی های لمسی مناسبه.

شما ممکنه بخوای برای گوشی های موبایل خیلی آیتمها رو برداری یا نحوهی نمایشش رو عوض کنید. بوت استرپ یک نقطه ی شروع برای پروژه هست و نمیشه گفت همیشه جواب میده اما برای اینکه زود یک پیج رو تبدیل به موبایل کنید مناسبه.