PDA

View Full Version : سوال: Dialog های سفارشی

ghasem110deh
پنج شنبه 18 دی 1393, 13:49 عصر
سلام به همه
اگه یه فرم سفارشی درست کنیم ... (عکس ضمیمه)
چطور ظاهر فرم Dialog هایی مثل اُپن یا سیو و ... رو میشه تغییر داد ؟

ghasem110deh
پنج شنبه 18 دی 1393, 22:16 عصر
برو بچه ها ...
هیچکس تا حالا فرم سفارشی (به سلیقه خودش) درست نکرده ؟
همه زدین تو گوش کامپوننت !!!

khokhan
پنج شنبه 18 دی 1393, 22:49 عصر
برو بچه ها ...
هیچکس تا حالا فرم سفارشی (به سلیقه خودش) درست نکرده ؟
همه زدین تو گوش کامپوننت !!!

.................................................. ..
http://www.codeproject.com/Articles/19566/Extend-OpenFileDialog-and-SaveFileDialog-the-easy

http://www.codeproject.com/Articles/16276/Customizing-OpenFileDialog-in-NET (http://www.codeproject.com/Articles/16276/Customizing-OpenFileDialog-in-NET)

ghasem110deh
پنج شنبه 18 دی 1393, 23:43 عصر
البته ایناهم بدردبخورن :)
ولیمنظورموم بد رسوندم ... عکسها رو نگاه کنین :
الان همه چیز (فرمها ، پیغامها ، و ...) تقریبا یه شکلن و یدست ... اما وقتی از دیالوگ استفاده کنم همون ظاهر ویندوزی رونشون میده و برنامه زشت میشه !
البته شاید بشه مثل مسیج باکس دست کارییش کرد ؟

aminmousavi
جمعه 19 دی 1393, 01:05 صبح
سلام دوست عزیز .
خب توی properties فرم تون مقدار FormBorderStyle رو برابر با none قرار بدین ، و به هر شکلی که میپسندید طراحی کنید . من متوجه مشکلتون نشدم که کجاست ؟

ghasem110deh
جمعه 19 دی 1393, 17:19 عصر
sسلام
الان اون فرم های بالا (آبی) واسه برنامه خودمه دیگه :)
ولی وقتی از open Dialog استفاده میکنم ... تو ذوق میزنه ! چون شکل ساده فرم ویندوزی هستش ...
فرم دیالوگ رو که بصورت showDialog باز میشه چطور عوض کنم ؟

aminmousavi
جمعه 19 دی 1393, 17:29 عصر
خب شما جای استفاده از opendialog و ... که dialog های پیش فرض هستند ، میتونید خودتون پیاده سازی کنین .
مثلا یک فرم بسازین به اسم frmOpen بعد هر زمان نیاز به open کردن فایل دارین از اون استفاده کنید

plus
جمعه 19 دی 1393, 18:33 عصر
اگه شما اونقدر زمان و هزینه داشتین که کل Style نرم افزار رو متفاوت از ویندوز طراحی کنید، و اگه واقعا با این عدم یکپارچگی مشکل دارین، همونطور که گفتن میتونید Dialog های مورد نظر رو هم خودتون طراحی کنید هرچند ساختن یک Dialog کامل میتونه زمانبر باشه و من چندان پیشنهاد نمیکنم.خود مایکروسافت هم توی نرم افزارهایی مثل Micsoroft Project (در مورد VS های جدید نمیدونم) که Style کاملا سفارشی دارن، برای انتخاب فایل همین Dialog منطبق بر Style ویندوز رو نمایش میده و اون رو سفارشی نکرده.
البته شاید بشه با توسط به Windows API و روش های Hack مانند، Dialog رو سفارشی کرد اما کار پر دردسری هست و در نهایت هم مشخص نیست که به نتیجه Stable ی برسید.به نظر من بیخیال این مشکل بشین.

ghasem110deh
جمعه 19 دی 1393, 18:38 عصر
هر زمان نیاز به open کردن فایل دارین از اون استفاده کنید

بدون دیالوگ ...چطوری ؟
دوجا نیاز دارم :
1- عکس میخوام باز کنم (که بعد تو دیتابیس ذخیره بشه) 2- بکاپ گیری که آدرس بدم و بارگذاری کنم !

ghasem110deh
جمعه 19 دی 1393, 18:46 عصر
اگه شما اونقدر زمان و هزینه داشتین که کل Style نرم افزار رو متفاوت از ویندوز طراحی کنید، و اگه واقعا با این عدم یکپارچگی مشکل دارین، همونطور که گفتن میتونید Dialog های مورد نظر رو هم خودتون طراحی کنید هرچند ساختن یک Dialog کامل میتونه زمانبر باشه و من چندان پیشنهاد نمیکنم.خود مایکروسافت هم توی نرم افزارهایی مثل Micsoroft Project (در مورد VS های جدید نمیدونم) که Style کاملا سفارشی دارن، برای انتخاب فایل همین Dialog منطبق بر Style ویندوز رو نمایش میده و اون رو سفارشی نکرده.
البته شاید بشه با توسط به Windows API و روش های Hack مانند، Dialog رو سفارشی کرد اما کار پر دردسری هست و در نهایت هم مشخص نیست که به نتیجه Stable ی برسید.به نظر من بیخیال این مشکل بشین.

واجب که نیست ... سعی میکنم ببینم چی میشه !
البته تا دلتون بخواد وقت دارم ... چون پروژه کاری و سفارشی و این حرفا نیست ... میخوام یه برنامه انباداری کامل طراحی کنم (اگه بتونم)
.
.
.
چون مسیج باکس الان کلا سفارشیه (:کف:) ؛ گفتم شاید اونم بشه !

debugger
جمعه 19 دی 1393, 19:40 عصر
openfile dialog را خودت با سلیقه ی خودت طراحی کن به صورت dll تو پروژه هات استفاده کن

یدونه لیست ویو + تکست باکس و یدونه هم دکمه نیاز داری

کلا هم ده بیست خط کد بیشتر نمیشه

ghasem110deh
جمعه 19 دی 1393, 19:48 عصر
openfile dialog را خودت با سلیقه ی خودت طراحی کن به صورت dll تو پروژه هات استفاده کن

یدونه لیست ویو + تکست باکس و یدونه هم دکمه نیاز داری

کلا هم ده بیست خط کد بیشتر نمیشه

مشکلم همینه ! هرجور دیالوگ ها رو فراخوانی میکنم همون فرم ویندوزی درمیاد !

hosseinbarnamenevis
شنبه 20 دی 1393, 08:29 صبح
د نه د
میگن که خودتون یه فرم بسازین
یعنی مثل سایر پنجره ها یه فرم جدید باز کنید و شروع کنید به طراحی براساس open dialog
نه اینکه از open dialog خود ویژوال استفاده کنید
یکی مثلش رو بسازین

ghasem110deh
شنبه 20 دی 1393, 11:50 صبح
د نه د
میگن که خودتون یه فرم بسازین
یعنی مثل سایر پنجره ها یه فرم جدید باز کنید و شروع کنید به طراحی براساس open dialog
نه اینکه از open dialog خود ویژوال استفاده کنید
یکی مثلش رو بسازین

فرم جدید که مشکلی نیست ...
چه دستوری باید تو رویداد باتون کلیکم بنویسم واسه این که مثل اوپن دیالوگ و یا سیو دیالوگ عمل کنه ؟

aminmousavi
شنبه 20 دی 1393, 13:14 عصر
دوست عزیز من یک نمومه خیلی ساده و ابتدایی نوشتم :
http://www.greendeveloper.ir/files/CutomizeForm.rar (http://www.greendeveloper.ir/files//CutomizeForm.rar)
مسلما باید روش کار کنین

ghasem110deh
دوشنبه 22 دی 1393, 10:53 صبح
الان فک کنم 30 تا 40 درصد راه رو رفتیم ولی اصل کار مونده ...
میخوام وقتی کاربر روی عکس کلیک کرد ، توی pictureBox نمایش داده بشه ؛ تا عملیات بعدی رو که ذخیره عکس انجام داد ؟

ghasem110deh
جمعه 26 دی 1393, 20:33 عصر
دوستان نتونستم به تری ویو ، نمایش فایل ها رو اضافه کنم ...

aminmousavi
جمعه 26 دی 1393, 23:01 عصر
سلام مجدد . خب اون فرمی که ساختین رو اینجا قرار بدید تا براتون نمایش تصویر رو اضافه کنم

ghasem110deh
شنبه 27 دی 1393, 16:06 عصر
سلام مجدد . خب اون فرمی که ساختین رو اینجا قرار بدید تا براتون نمایش تصویر رو اضافه کنم

سلام و ممنون ...
تو این فرم میخوام با انتخاب عکس توی pictureBox نمایش بده که بعد بشه توی دیتابیس ذخیرش کرد ! (که فقط اوپن دیالوگ میخواد)

یه فرم هم واسه بکاپ گیری از دیتابیس میخوام (هم اوپن و هم سیو دیالوگ) --- همون بکاپ گیری معمولی از sql دیگه !

---- ته پر رویی ها :)

aminmousavi
یک شنبه 28 دی 1393, 12:57 عصر
سلام مجدد .
میخواین از توی این فرمی که فرستادین عکس (آدرس یا خود عکس) توی دیتابیس ذخیره شه ؟ معمولا با زدن دکمه ok آدرس فایل انتخابی برمیگرده و شما از اون فرم دیگه آدرس رو ذخیره میکنین !

ghasem110deh
یک شنبه 28 دی 1393, 19:48 عصر
سلام
عکس توی پیکچرباکس رو بصورت باینری ذخیره می کنم ... (کلا این رویه انجام میدم )

ghasem110deh
دوشنبه 29 دی 1393, 13:06 عصر
فکر کنم واسه قسمت بکاپ گیری خیلی دنگ و فنگ داشته باشه !
هم باید واسه فایل بکاپ یه اسم بدی هم بگی تو آدرس ... ذخیره کنه و واسه ری استور هم همینطوره !؟

khokhan
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 12:43 عصر
سلام و ممنون ...
تو این فرم میخوام با انتخاب عکس توی pictureBox نمایش بده که بعد بشه توی دیتابیس ذخیرش کرد ! (که فقط اوپن دیالوگ میخواد)

یه فرم هم واسه بکاپ گیری از دیتابیس میخوام (هم اوپن و هم سیو دیالوگ) --- همون بکاپ گیری معمولی از sql دیگه !

---- ته پر رویی ها :) :لبخند:

بهتره به انتخاب درایوها در یه کمبو بسنده کنی بی دردسرتره :لبخند:

دراین نمونه من فقط فایل تصاویر با پسوند jpg رو امتحان کردم تقریبا چیزی که شما می خواستین پدید اومده

برای بقیه انواع تصاویر کافیه از یه سویچ استفاده کنین

private void treeView1_NodeMouseClick(object sender, TreeNodeMouseClickEventArgs e)
{
try
{
TreeNode CurrentNode = e.Node;
string fullpath = comboBox1.SelectedItem + CurrentNode.FullPath;

if (fullpath.ToLower().EndsWith(".jpg"))
{
pictureBox1.Image = Image.FromFile(fullpath);
pictureBox1.SizeMode = PictureBoxSizeMode.StretchImage;
}

}

catch(Exception ex)
{
ex.ToString();
}
}

127800

ghasem110deh
شنبه 04 بهمن 1393, 21:56 عصر
من چند تا عکس به imageList اضافه کردم ...
ولی فقط عکس پوشه رو نشون میده :

http://s4.picofile.com/file/8166016526/Untit111led.png

بعد واسه فرم بکاپ و ری استور چطور عمل کنم ؟

alexmcse
دوشنبه 06 بهمن 1393, 11:20 صبح
سلام
همین طور که آقای debugger (http://barnamenevis.org/member.php?63639-debugger) فرمدند باید open dialog شفارشی بسازی
اما با کامپوننت ها ی دات نت بار که بتوان فرم ساده ویندوزی را تغییر داد (با استایل های دات نت بار )

ghasem110deh
دوشنبه 06 بهمن 1393, 11:33 صبح
سلام
همین طور که آقای debugger (http://barnamenevis.org/member.php?63639-debugger) فرمدند باید open dialog شفارشی بسازی
اما با کامپوننت ها ی دات نت بار که بتوان فرم ساده ویندوزی را تغییر داد (با استایل های دات نت بار )

سلام
انتخاب عکس ردیفه ...
کامپوننت نمی خوام استفاده کنم !
مونده واسه فرم بکاپ گیری (فعلا درگیرم ولی نتیجه نگرفتم)