PDA

View Full Version : واسطه بین برنامه ها

Saman_12
جمعه 19 دی 1393, 01:29 صبح
سلام.
نمیدونم سوالم مربوط به این بخشه یا نه اگر جای دیگه باید مطرح شه لطف کنید زحمت انقالش رو بکشید.

فرض کنیم من دو تا برنامه دکستاپ دارم یکی سرور و یکی کلاینت نمیخوام هیچ کدوم به طور مستقیم به هم وصل شن بلکه از طریق وب سرویس ی وب اپلیکیشنی و... چیزی به هم وصل شن یعنی کلاینت به طور مستقیم از سرور قابل ردگیری نباشه.

مثل این میمونه که یه نتپد روی اینترنت باشه و دوتا برنامه از طریق این نتپد باهم مرطبت بشن و اگر این نتپد رو حذف کنیم دیگه هیچیزی برای ارتباط وجود نداشته باشه.

یه مثال دیگه میزنم که روشن بشین : دو تا برنامه که با سوکت ارتباط برقرار میکنن در نظر بگیرین حالا سورو اصلا نباید بدونه اطلاعات از چه کلاینتی و از کجا ارسال شده فقط باید محتوا رو بخونه و اگر به طور مثال محتوا مورد تایید بود (مثلا یوزر پس برای ارتباط وجوده داره که برای هر درخواست فرستاده میشه) پاسخ مناسب رو بفرسته یا عمل مناسب انجام بده و این در مورد کلاینت هم صادقه یعنی کلاینت فقط باید چک کنه که اطلاعات صحیح باشن و کاری به سرور که کی بوده چی بوده نداشته باشه یه واسطه این وسط متناسب با مقصد و مبدا اطلاعات رو بفرسته!

یه جور دیگش اینطوری که یه فضای ابری داشته باشیم که برنامه ویندوزی من رو تو خودش اجرا کنه به عنوان سرور اصلیه و به تبادل اطلاعات بین سرور و کلاینت های به حساب مجازی پاسخ بده و هدایتشون کنه.

دیگه نمیدونم چطور توضیح بدم توضیحش سخته...

آیا همچین چیزی امکان پذیره؟ چطوری؟؟

بعد یه سوال دیگه وقتی توی سوکت من یه پورت باز میکنم آیا برنامه های دیگه هم میتونن ازش استفاده کنن؟؟ مثلا اگر پورت 21 رو گوش بدم.(FTP)