PDA

View Full Version : استفاده از وب کم Html5 ...

alireza_rashvand
جمعه 19 دی 1393, 07:38 صبح
با سلام

در پروژه می خواهم از وب کم html5 (http://www.html5rocks.com/en/tutorials/getusermedia/intro/) استفاده کنم
برای تست یک صفحه (webform) خام ایجاد کردم و کد زیر رو اضافه کردم.

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function () {
var video = document.querySelector('#basic-stream');
var button = document.querySelector('#capture-button');
button.addEventListener('click',
function (e) {
navigator.getUserMedia = navigator.getUserMedia || navigator.webkitGetUserMedia || navigator.mozGetUserMedia || navigator.msGetUserMedia || navigator.oGetUserMedia;

if (navigator.getUserMedia) {
navigator.getUserMedia({ video: true }, handleVideo, videoError);
}
function handleVideo(stream) {
video.src = window.URL.createObjectURL(stream);
video.controls = true;
}
function videoError(e) {
// do something
}
}, false);
});
</script>

در Source :

<button id="capture-button">Capture video</button>
<video id="basic-stream" class="videostream" autoplay=""></video>

وقتی دکمه می زنم وب کم نمایش داده میشه...

مشکلی که به وجود می یاد اینکه همان طور که می دونید در صفحه aspx یک تگ فرم(form) وجود داره که همه اشیای موجود در دل اون قرار می گیرند... و مسترپیج هم درست کنیم همه اکشن ها با این فرم فراخوانی می شوند... خلاصه فکر کنم نمی شه نگذاشتش
ولی مشکل از همین فرم به وجود میاد وقتی دکمه capture-button رو می زنم به خاطر اینکه درون این فرم است صفحه رفرش یا Post می شه و تصویر درون basic-stream شکل نمی گیره , دقیقا اگر تگ فرم رو بردارم مشکل حله, یعنی باز زدن دکمه وب کم نمایش داده می شه ...
در عکس گرفتن از وب کم هم همین مشکل هست تا فرم ( <form id="form1" runat="server">) نباشه مشکلی نیست ولی تا فرم رو اضافه می کنم صفحه رفرش شده داده ها از دست میره

همه صفحات من با مسترپیج ساخته شده که بلاخره از یک صفحه با تگ فرم مشتق شده اند و این وب کم رو هم می خوام درون پروژه استفاه کنم ولی برای تست اولیه بیرون امتحان کردم که انجا هم نشد...

لطفا دوستان اگر فکری به ذهنشون می رسه بگند بدجور گرفتار شدم اخر پروژه است فقط این مونده تا تحویل بدم ولی چند روزه وقتم رو گرفته...

فقط باید از همین وب کم html 5 استفاده کنم نه نوع دیگه
سپاس.

alireza_rashvand
پنج شنبه 25 دی 1393, 10:40 صبح
راه حل :
به جای استفاده از button که باعث رفرش صفحه (ارسال Form) می شه باید از input با نوع button استفاده کرد تا صفحه رفرش نشه

<input type="button" />