PDA

View Full Version : گفتگو: انتخاب روش

Emir New
جمعه 19 دی 1393, 10:50 صبح
سلام
من می خوام یه سیستم پرتال برای خودم بنویسم ولی همیشه چند سوالی ذهن من رو مشغول کرده و نگذاشته تا من این کار رو شروع کنم اون سوال این هست که :
آیا برای این کار خودم شروع کنم از صفر شروع به کد نویسی کنم یا اینکه از فریم ورک های اماده استفاده کنم و کار خودم رو پیش ببرم ؟
یا به جای اینکار بیام از سیستم ها مدیریت محتوا مثل جوملا یا وردپرس استفاده کنم بهتره ؟
و خیلی مسائل دیگه در این راستا میشه شما من رو راهنمایی کنید تا در این مورد تصمیم درست رو بگیرم ؟

majidariamanesh
جمعه 19 دی 1393, 11:47 صبح
ببین توسعه یه سیستم مدیریت محتوا به شکلی شبیه وردپرس و جوملا خیلی کار میبره و یه سری نکات امنیتی که بعدا پیش میاد و ...

اما در کل یه سری مزایا هم میتونه داشته باشه بطور مثال اگه هسته ای که مینویسی استاندارد باشه میتونی کلی بعدا کارای متفاوت باهاش انجام بدی

یه جایی خوندم میگفتن اول باید به یه فرمورک مسلط باشی تا بعد بتونی خودت یه فرمورک رو توسعه بدی ( یعنی اینکه چم و خم کار دستت میاد )

Emir New
جمعه 19 دی 1393, 12:16 عصر
بنظر من هم از سیستم های مدیریت محتوا برای مشتری های خیلی عادی باید استفاده کرد
ولی بنظر خودم استفاده از فریم ورک خیلی بهتره هست تا خودم بیام یه فریم ورک بنویسم فقط تو این زمینه من یه مشکل دارم اون هم اینکه زبانم خوب نیست
و به همین خاطر یادگیری من کند هست تا میام یه چیزی رو یاد بگیرم نسخه جدیدش اومده
بنظر خودم با وجود فریم ورک های خوبی که php داره نوشتن دوباره فریم ورک شخصی کار اشتباهی هست خلاصه یه تیم نشستن و روی این برنامه کار کردن من دوباره خودم بخوام این کار رو انجام بدم یعنی چرخ رو دارم دوباره اختراع می کنم
بازم ممنون از راهنمایی شما

majidariamanesh
جمعه 19 دی 1393, 15:36 عصر
بله واقعا روی فرمورک های اپن سورس کار شده
از همه لحاظ
تازه کدنویسیت رو هم به سمت استاندارد میبره
شما اگه خودتم چیزی بنویسی دو سالی باید هی باگ هاش رو پیدا کنی و ...

godofphp
جمعه 19 دی 1393, 15:57 عصر
شما میتوانید از فریمورک های آماده و معروف استفاده کنید در غیر این صورت شما باید بیایید واسه خودتون فریمورک بنویسید که کاملا کاری بیهوده و زمان بر میباشد دلیل ساخته شدن این همه فریمورک هم همین کارها میباشد و بدون هیچ شکی از فریمورکهای موجود استفاده کنید
راهنمای فریمورک کدایگنایتر پارسی (http://ellip.ir/ci)

n0o0b_sina
جمعه 19 دی 1393, 21:42 عصر
سلام
اگه نیازاتون خیلی سفارشی نیست بهتره از سیستم های آماده استفاده کنید.
در غیر این صورت هم خودتون میتونید کد بزنید هم از فریمورک استفاده کنید که این باز به شما بستگی داره
اگه میخواید : سرعت اتمام پروژه بالا باشه، هنگام کدنویسی و گسترش پروژه سردرگم نشین، فریمورک :)

nasirb
جمعه 19 دی 1393, 23:26 عصر
دوست عزیر من خودم یکی از افرادی بودم که می گفتم فریمورک بدرد نمی خوره و باید خود برنامه نویس از اول تا آخر یک پروژه رو بنویسه و ... و یا حداقل یک فریمورک خودش بنویسه!!!
اما بعد از انجام اولین پروژه ام به این نتیجه رسیده ام که باید از فریمورک استفاده کرد چرا که باعث می شه کدهاتون از اول تا آخر استاندارد بشه سریع پروژه رو تحویل بدید امکان کار کروهی براتون محیا می شه و ده ها مزایای دیگه!
من به شخصه استفاده از فریمورک را مخصوصا به برنامه نویسان تازه کار پیشنهاد می کنم .
اما به نظر من سعی کنید برای تقویت مهارت برنامه نویسیتون خودتون یک فریمورک شخصی بنویسید که این کار هم همان طور که دوستی در بالا اشاره کرد تا به یک فریمورک مسلط نشدید , انجام ندهید .
پیشنهاد من برای فریمورک laravel هستش و برای CMS هم خودم به شخصه از wordpress استفاده می کنم .

Emir New
جمعه 19 دی 1393, 23:27 عصر
ناگفته نماند که من فریم ورک را با اموزش های استاد شهرکی یاد گرفتم و قبلا از فریم ورک استفاده نمی کردم
ولی وقتی اموزش های ایشان رو دیدم تازه فهمیدم که چقدر عقب مونده هستم و بعد از گوش دادن اموزش و یه پروژه ای که خودم انجام دادم فهمیدم که چقدر کار راحت میشه سر تغییر یه موضوع چقدر ادم ارامش داره و راحت تغییرات رو انجام م یده
الان تقریبا می تونم بگم که به این فریم ورک در سطح خوبی هستم و مسلط شدم بهش
ولی این که تو نسخه 2 این فریم ورک یه سری چیزها تغییر کرده و این که کلا اگر پروژه ای هست باید از نو نوشته بشه این خب برای من یکم عذاب اور هست