PDA

View Full Version : تعريف فرم connection string?

swallow.pa
جمعه 19 دی 1393, 21:33 عصر
دوستان سلام
من چطوري مي تونم يك فرم كانكشن استرينگ رو طراحي كنم كه كاربر در بدو ورود يا مدير شبكه اون نرم افزار رو ست كنه كه دوباره كسي دنبال تنظيمات نباشه و دفعه بعد كه برنامه فراخواني ميشه تنظيمات كه از قبل ذخيره شده رو خودش بخونه
ممنونم

behrooz69
شنبه 20 دی 1393, 08:54 صبح
مگه دیتابیست ثابت نیست ؟؟؟ اصولا توی فولدر خود برنامه هست درسته ؟

خوب وقتی ثابته توی Properties پروژت یه بار Connection String رو تعریف کن و مسیر بهش بده حالا یا ثابت ( Local ) یا متغیر ( Express ) . همیشه هم فقط اونو فراخونی کن .

یا حق

swallow.pa
جمعه 26 دی 1393, 12:19 عصر
مگه دیتابیست ثابت نیست ؟؟؟ اصولا توی فولدر خود برنامه هست درسته ؟

خوب وقتی ثابته توی Properties پروژت یه بار Connection String رو تعریف کن و مسیر بهش بده حالا یا ثابت ( Local ) یا متغیر ( Express ) . همیشه هم فقط اونو فراخونی کن .

یا حق
دوست گرامي ممنون از توجهتون
من يك نرم افزار براي شبكه دارم طراحي مي كنم
همون طوري مي دونيد كه توي كانكشن استرينگ پسورد سا و اي پي سيستم يا سرور رو بايد گذاشت و من اين مورد رو مي خوام در اختيار مدير شبكه اونجا قرار بدم
خب حالا مي خوام كلاينتهايي كه مي خوان وصل بشن به سرور مدير شبكه يكبار اين تنظيمات رو مثلا توي يه فرم انجام بدن و بعد از اين نرم افزار در هنگام فراخواني
كانكشن استرينگ ذخيره شده را فراخواني كند و ديگه نيازي نباشه من تو فايل اجرايي نرم افزار اين مشكل رو داشته باشم

ممنون مي شم راهنمايي كنيد

بیتا حکمت
جمعه 26 دی 1393, 12:54 عصر
یک سوال در همین مورد برام پش اومده ، شما چطور کانکشن استرینگ رو در برنامه تحت شب امن می کنین ؟

swallow.pa
جمعه 26 دی 1393, 16:03 عصر
یک سوال در همین مورد برام پش اومده ، شما چطور کانکشن استرینگ رو در برنامه تحت شب امن می کنین ؟

براي اينكار تو محيط منجمنت بايد از mixed mode استفاده كرد و پسور sa كه توي پروژه هست با اي پي اون رو encrypt كرد كه البته بحث من ساخت فرم كانكشن استرينگ براي پروژه هايي است كه از لوكال به سرور وصل مي شن

محمد آشتیانی
شنبه 27 دی 1393, 23:37 عصر
سلام
یه برنامه نمونه بسیار ساده براتون گذاشتم ، کارکردش به اینصورته که اگر برنامه نتونه به دیتابیس وصل بشه ، فرم گرفتن اطلاعات سرور باز میشه و کانکشن استرینگ رو هم در فایل setting پروژه ذخیره میکنه (البته شما میتونی کانکشن استرینگ رو تو فایل INI سیو کنی برای مثال و یا بصورت انکریپت شده سیو کنی ، اینا دیگه فرعیات ماجراست)

شما برنامه رو که اجرا کردی مشخصات سرور خودت رو وارد کن (کانکشن استرینگی که ساخته میشه مربوط به SqlServer Enterprise هست ، نه نسخه express)

* برای تست درست بودن یک کانکشن استرینگ ، کافیه اون کانکشن رو داخل بلوک Try Catch یک بار باز کنید و ببندید (در برنامه نمونه ببینید)

موفق باشید

بیتا حکمت
یک شنبه 28 دی 1393, 02:45 صبح
امیدوارم استارتر عصبانی نشن تاپیک اشونو خراب می کنم :ناراحت: ، اما من اصن متوجه نشدم سوال چی هست . چیزی که من فکر می کنم اینکه وقتی برنامه تحت شبکه نوشته میشه ، تنها چیزی که با برنامه دستکاپ فرق می کنه همون استرینگ کانکشن هست . این وسط Sa چیه ؟ حالت ینکه mixed mode دیگه ؟ اصلا" مگر کلاینت خودش استرینگ کانکشن تنظیم می کنه که بتونه وارد کنه ؟

محمد آشتیانی
یک شنبه 28 دی 1393, 16:12 عصر
امیدوارم استارتر عصبانی نشن تاپیک اشونو خراب می کنم http://barnamenevis.org/images/smilies/yahoo/107.gif ، اما من اصن متوجه نشدم سوال چی هست . چیزی که من فکر می کنم اینکه وقتی برنامه تحت شبکه نوشته میشه ، تنها چیزی که با برنامه دستکاپ فرق می کنه همون استرینگ کانکشن هست . این وسط Sa چیه ؟ حالت ینکه mixed mode دیگه ؟ اصلا" مگر کلاینت خودش استرینگ کانکشن تنظیم می کنه که بتونه وارد کنه ؟

سلام
اسکیوال سرور با دو سیستم اعتبار سنجی کار میکنه: Windows Authentication و SqlServer Authentication (MixedMode)

وقتی شما میخواهید به دیتابیس وصل بشید باید توی کانکشن استرینگ نوع سیستم اعتبار سنجی رو مشخص کنید ، نوع اول نیازی به پارامترهای Login و Password نداره ، چرا که با استفاده از اکانت کاربری ویندوز به اسکیوال سرور وصل میشه ، اما در حالت دوم شما باید در کانکشن استرینگ ، لاگین و پسورد مورد نظر رو وارد کنید (sa نام لاگین پیشفرض اسکیوال سرور هست و شما میتونید لاگین های دیگری نیز با سطوح دسترسی متفاوت در اسکیوال سرور ایجاد کنید)

در کل روش SqlServer Authentication روش امن تر و بهتری برای ایجاد ارتباط با اسکیوال سرور هست (کانکشن استرینگی که تو نمونه برنامه پست قبلیم ساخته میشه هم از همین نوع اعتبار سنجی استفاده میکنه)

موفق باشید

farhad85
پنج شنبه 02 بهمن 1393, 22:44 عصر
سلام
یه برنامه نمونه بسیار ساده براتون گذاشتم ، کارکردش به اینصورته که اگر برنامه نتونه به دیتابیس وصل بشه ، فرم گرفتن اطلاعات سرور باز میشه و کانکشن استرینگ رو هم در فایل setting پروژه ذخیره میکنه (البته شما میتونی کانکشن استرینگ رو تو فایل INI سیو کنی برای مثال و یا بصورت انکریپت شده سیو کنی ، اینا دیگه فرعیات ماجراست)

شما برنامه رو که اجرا کردی مشخصات سرور خودت رو وارد کن (کانکشن استرینگی که ساخته میشه مربوط به SqlServer Enterprise هست ، نه نسخه express)

* برای تست درست بودن یک کانکشن استرینگ ، کافیه اون کانکشن رو داخل بلوک Try Catch یک بار باز کنید و ببندید (در برنامه نمونه ببینید)

موفق باشید
مثل همبشه عالـــ+++++++++++++++++++++++++ــــــ ــــــــــــــــــــــــ ی