PDA

View Full Version : یک مثال از گزارش گیری

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 21 خرداد 1385, 04:34 صبح
دوستای عزیز سلام
اگر کسی هست که می تونه یک مثال از گزارش گیری با کریستال ریپورت تو سی شارپ رو برام بزاره و این کا رو بکنه خیلی کمکم کرده . بانکی که ازش استفاده شده هم اس کیو ال . اگر کمک کنین خیلی حال دادین .

yegane
سه شنبه 23 خرداد 1385, 10:56 صبح
سلام
یک مثال عملی برای کار با کریستال ریپورت
مراحل ساخت گزارش :
1- ایجاد یک فرم ( فرم گزارش )
2- انتخاب کریستال ریپورت ویوئر از تول باکس و درگ کردن به داخل فرم گزارش .
3- قبل از نوشتن کدها در فرم در قسمت سولوشن اکسپلورر - روی سولوشن کلیک راست نموده و از قسمت اد نیو پراجکت - کریستال ریپورت پراجکت را انتخاب می کنیم .

با ظاهر شدن صفحه کریستال ریپورت از قسمت تولز باکس آن با استفاده از تکست آبجکت و لاین آبجکت و باکس آبجکت فرم خودرا شکل می دهیم و مطالب را می نویسیم واز قسمت راست صفحه از فیلد اکسپلورر گزینه دیتا بیس فیلدز دیتا بیس را تعریف کرده و پس از ظاهر شدن فیلد های دیتابیس هر کدام را که می خواهیم داخل فرم و مکان مورد نظر درگ می کنیم . و تنظیمات لازم را همانجا اعمال می کنیم .

4- در قسمت کد فرم گزارش :
الف) یوزینگ کردن ; using System.Data.SqlClient
ب) ایجاد یک کانکشن یا نوشتن یک کلاس کانکشن ( من در این مثال از کلاس کانکشن استفاده کرده ام )
ج )نوشتن کد :

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter ("select * from view1 ", new myConnection().Cnn);
DataSet1 ds = new DataSet1();
da.Fill(ds, "AllRep");

CrystalReport1 CR = new CrystalReport1();
CR.SetDataSource(ds);
crystalReportViewer1.ReportSource = CR;

rezaie davood
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 13:56 عصر
دوستای عزیز سلام
اگر کسی هست که می تونه یک مثال از گزارش گیری با کریستال ریپورت تو سی شارپ رو برام بزاره و این کا رو بکنه خیلی کمکم کرده . بانکی که ازش استفاده شده هم اس کیو ال . اگر کمک کنین خیلی حال دادین .
سلام من هم ئهمین مشکله دارم اما می خوام روی فیلدام عملیات انجام بدم با function مشه منو راهنمایی کنید

choobin84
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 21:33 عصر
اما می خوام روی فیلدام عملیات انجام بدم با function د
یعنی میخای چیکار کنی؟ مثلا چه عملیاتی؟

amiroffline
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 05:54 صبح
من یه فرمی دارم که اطلاعات جدولم رو رکورد به رکورد نشون میده حالا چطوری میتونم از اطلاعات یه رکورد یه گزارش بگیرم :متفکر:
من یه گزارش طراحی کزدم ولی اطلاعات کل جدول رو چاپ میکنه