PDA

View Full Version : خالی شدن مقدار session

mohsen_metn
شنبه 20 دی 1393, 09:59 صبح
با سلام
من توی پروژه ام برای نگه داشتن ای دی کاربر از session استفاده می کنم و در تمام صفحات وجود داشتن و مقدار داشتن این session رو چک میکنم. اخیرا این session خیلی زود مقدار شم خالی میشه توی کمتر از چند ثانیه ، مشکل از کجاست؟

nasr
شنبه 20 دی 1393, 15:52 عصر
با مدیریت هاست تماس بگیر
چون هاست اشتراکی گرفتی باید Session Idle را افزایش دهند و این کار فقط توسط مدیر هاست قابل تغییر است

peyman13618
جمعه 14 فروردین 1394, 13:46 عصر
من هم برای یک سایتی که قراره داخلش یک سری اطلاعات افراد و پرونده هاشون درج بشه برای کاربران از session استفاده کردم ولی چون زمان درج اطلاعات پرونده ها یکسان نیست بعضی کمتر از 10 دقیقه تکمیل میشه و بعضی دیگه که زمان بیشتری میبره معمولا session دیگه اکسپایر شده و زمان ثبت خطا میده و نمیدونم پطور باید این مشکل رو برطرف کنم. با هاستینگ هم تماس گرفتم گفتن نمیتونیم تنظیمات سرور رو بخاطر شما تغییر بدیم. برای جابجایی بین صفحات و نگه داری اطلاعات مثلا شماره پرونده که داخل session قرار میدم به زمان نگهداری بیشتری نیاز دارم برای این مشکل چه راهی پیشنهاد میشه؟ یکی از دوستان گفت تو هر صفحه که وارد شدی session رو تو یه متغییر ذخیره کن بعد قبل از اینکه به صفحه دیگه ای بری دوباره session رو ایجاد کن موقع ثبت هم چک کن که متغییر مقدار داره یا session خالی نباشه بعد ثبت کن. این روش درسته به نظر شما یا راه دیگه ای هم وجود داره؟

notlikeothers
شنبه 15 فروردین 1394, 09:46 صبح
سلام فگ گنم session tiomeout رو تو webconfig اصلاح کنید درست شه.به طور پیش فرض این زمان 20 دقیقه هستش.

nasr
سه شنبه 18 فروردین 1394, 15:26 عصر
من این مورد را مطمئن هستم

با مدیریت هاست تماس بگیر
چون هاست اشتراکی گرفتی باید Session Idle را افزایش دهند و این کار فقط توسط مدیر هاست قابل تغییر است

emad4000
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 09:07 صبح
من این مورد را مطمئن هستم

با مدیریت هاست تماس بگیر

سلام
من هم همین مشکل را دارم، ولی مدیریت هاست و Web Server به عهده خودمه
میشه توضیح بدین از کجا باید این مورد رو افزایش بدم؟

nasr
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 10:46 صبح
سلام
من هم همین مشکل را دارم، ولی مدیریت هاست و Web Server به عهده خودمه
میشه توضیح بدین از کجا باید این مورد رو افزایش بدم؟

در IIS قسمت ApplicationPool که برای سایت ایجاد کرده اید را انتخاب می کنید
در قسمت AdvancedSetting گزینه Idle Time Out (minuts) که پیش فرض اون 20 است به هر زمانی خواستید تغیر دهید

_behnam_
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 11:21 صبح
سلام و درود.
من توی یکی از سایت هایی که روی هاست گذاشتم وقتی میام سشن رو چک میکنم انگار که اصلا سشنی وجود نداره و به صفحه لاگین بر میگرده آیا مشکل همین مشکل دوستان هست و راه حل همین؟
و اینکه بعضی وقت ها دستورات درستی عمل نمیکنن مثلا وقتی میخوام اطلاعاتی از از تکست باکس به بانک بفرستم بعد از زدن دکمه پست بک انجام میشه اما اطلاعات ثبت نمشه.

ممنون.

mammad_kami
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 14:24 عصر
سلام
برای افزایش زمان سشن باید توی وب کانفیگ توی قسمت مربوطه زیر، تایم اوت رو برابر مقدار دلخواه قرار بدین:

<configuration>
<system.web>
<sessionState cookieName="ASP.NET_SessionId" timeout="40"/>
</system.web>
</configuration>